WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат

Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат


Реферат
на тему:
Опорядження підлоги лінолеумом
Лінолеум буває полівінілхлоридний, гліфталевий (алкідний) та гумовий (релін). Крім того, для опорядження підлог застосовують синтетичні ворсові ковдри. За структурою лінолеуми бувають безосновні, тобто такі, що випускаються у вигляді одно або двошарового суцільного пластмасового полотна, і лінолеуми на тканинній або теплозвукоізоляційній підоснові. Найширше застосовується полівінілхлоридний лінолеум, який буває безосновним або на тканинній, повстяній, теплозвукоізоляційній і вспіненій підосновах. Гумовий лінолеум буває лише безосновним.
Приклеювання полівінілхлоридного лінолеуму. До початку роботи лінолеум розкроюють. Для підготовки і розкрою лінолеуму в будинку, що споруджується, вибирають велике приміщення, заносять у нього рулони лінолеуму і розкатують їх. У зимовий період рулони розкатують через 2-3 доби після витримування в теплому приміщенні, температура якого має бути не менше 15 °С.
Витриманий лінолеум розкроюють за потрібними розмірами приміщень, маркують і складають у розгорнутому стані одне полотнище на друге, щоб вони відлежалися. При цьому заготовлені полотнища розкладають окремо для кожного приміщення і залишають у такому положенні на декілька днів.
Під час висихання лінолеум дає усадку, тобто його лінійні розміри зменшуються. Цю властивість слід ураховувати при розкроюванні і збільшувати потрібну довжину полотнища на 2 см для полотнищ завдовжки до 6 м, на З-4 для полотнищ завдовжки 6-10 і 5-6 см - для полотнищ більше 10 м.
При розкроюванні слід ураховувати розміри приміщення і послідовність розміщення в них полотнищ. Лінолеум приклеюють так, щоб шви між полотнищами розміщувались уздовж падаючого світла, а на дерев'яних основах - вздовж дощок. Лише у вузьких коридорах і великих за розмірами приміщеннях (зали, вестибюлі тощо) лінолеум приклеюють по довжині приміщення.
Для розкроювання лінолеуму застосовують ніж, сталеву лінійку і кутник. Розкроювати лінолеум можна у тому ж приміщенні, де його будуть приклеювати. У цьому випадку також додержуються вищезазначених правил.
Після того як лінолеум відлежався, його заносять у приміщення (якщо він відлежувався в іншому приміщенні) і розкладають на підлозі так, щоб одне полотнище заходило за інше внапусток на 2-3 см. Потім лінолеум знову скручують в рулони і розміщують їх уздовж однієї стіни, а на відкриту основу наносять мастику. Можна скручувати рулони до половини приміщення. У цьому випадку роботи виконують у два прийоми: спочатку приклеюють полотнища на одній половині підлоги, а потім на другій.
Для приклеювання полівінілхлоридного і гліфталевого лінолеуму, виготовленого на тканинній або теплозвукоізоляційній підосновах, застосовують бітумні, казеїнові або олійні мастики, клей "Бустилат" тощо.
Бітумні мастики за складом бувають різні. У більшості це розчин бітуму в леткому розчиннику (скипідарі, уайт-спіриті тощо) з додатком порошкоподібних або дрібнозернистих наповнювачів. Мастика надходить на будівельний об'єкт у готовому вигляді в щільно закритих металевих бідонах. Перед використанням її слід ретельно перемішати. Застосовують мастику в холодному стані або злегка підігріту разом з тарою у теплій воді до температури ЗО-40 °С.
Клей "Бустилат" надходить на будівельні об'єкти у готовому вигляді.
Клей "Бустилат"
(% маси)
Бутадієнстирольний латекс СКС-65............... 41
Уайт-спірит......................................................... 6
Клей КМЦ.......................................................... 27
Крейдяна паста.................................................. 26
Користуючись клеєм "Бустилат", пористу поверхню слід попередньо прогрунтувати бустилатною грунтовкою. Для одержання грунтовки клей розводять водою у співвідношенні 1:7 (клей : вода). Після висихання поверхні приклеюють пластикатні матеріали так, як і на всіх інших видах мастик.
Олійна мастика (масових частин)
Крейда мелена суха .............................3,5-3
Фарба олійна густотерта......................4,5-5
Оліфа-оксоль............................................ 2,5
Спосіб приготування. Матеріали завантажують у змішувальну машину і перемішують. Одержану суміш перетирають на фарботерці.
Цю мастику застосовують для приклеювання лінолеума до дерев'яних основ або до бетонних, заґрунтованих олійними сумішами.
Казеїно-силікатна мастика (масових частин)
Казеїн технічний .............................................. 10
Вапно-пушонка................................................ 2-З
Рідке скло (густиною 1,35-1,38г/см ) ............. 7
Вода .................................................................30-35
Спосіб приготування. Казеїн на добу замочують у подвійній кількості води. Вапно в окремій посудині змішують з водою у співвідношенні 1:3. Коли казеїн розбухне, до нього, перемішуючи, додають вапняне молоко. Суміш перемішують у змішувачі не менше 5 хв, після чого додають рідке скло і знову добре перемішують.
Каучуко-бітумна мастика (масових частин)
Бітум марки БН-70/30.............................. 6,1
Бензин (або уайт-спірит) .....................2,5-2,6
Гумовий клей........................................0,1-0,2
Портландцемент М-400 .......................... 1,2
Спосіб приготування. У котел завантажують бітум і нагрівають його до температури 150-170°. Коли бітум розплавиться, його переливають у змішувач, заповнюючи його об'єм не більше ніж на половину. Включивши змішувач, у нього по черзі завантажують цемент, бензин і гумовий клей. Гумовий клей слід попередньо розвести бензином. Суміш перемішують протягом 20 хв, після чого його розливають у тару, що герметично закривається.
Останні дві мастики застосовують для приклеювання лінолеуму до кам'яних основ. У разі загусання мастики розводять: казеїно-силікатну - водою, а каучуко-бітумну - бензином або уайт-спіритом.
Мастику з відра розливають на основу послідовно смугами, трохи меншими за ширину полотнища і розрівнюють великим зубчастим шпателем. Щоб захистити кромки лінолеуму від приклеювання і для зручності відрізування їх ножем, на місця майбутніх стиків лінолеуму після розрівнювання мастики накладають сталеві стрічки завширшки 8-10 см. Після часткового висихання мастики лінолеум приклеюють. З цією метою полотнища послідовно розкручують і притискують до основи. Щоб лінолеум краще приклеївся, нижню сторону полотнищ під час розкручування вкрива-ють тонким шаром тієї ж мастики, наносячи її щіткою. Мастику наносять так, щоб по краях залишилась суха смуга завширшки 8-10 см. Приклеєні полотнища розгладжують ручним або механізованим котком.
Рис. 1. Відрізання кромок лінолеуму:
1 - основа; 2 - полотнища лінолеуму; 3 - сталева стрічка; 4 - ніж; 5 - лінійка
Застосовують й інші способи приклеювання лінолеуму. За одним з них роботу виконують так. У приміщення заносять потрібну кількість полотнищ лінолеуму і складають їх одне на однелицьовою стороною донизу. Після цього уздовж протилежної стіни на основу наносять смугу мастики, ширина якої дорівнює ширині полотнища, і на місце стику укладають

 
 

Цікаве

Загрузка...