WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами - Реферат

Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами - Реферат

поверхні.
Рис. 1. Влаштування каркаса з дерев'яних рейок
Облицовуючи рівні бетонні поверхні великопанельних будівель, листи закріплюють шурупами. Для цього по лініях розмітки, на відстані 40-50 см один від одного, свердлять отвори глибиною не менше 40 см. В ці отвори забивають дерев'яні пробки. В листах на тій же відстані один від одного також просвердлюють отвори. Діаметр цих отворів має бути на 1-2 мм більше діаметра шурупа або цвяха. Далі лист прикладають до стіни так, щоб отвори листа накладались на пробки, і загвинчують шурупи або забивають цвяхи.
Дерев'яні перегородки, що облицьовуються великогабаритними листами, здебільшого роблять каркасними, виконаними з окремих брусів і рейок, які розміщені на відстані 400 мм одна від одної і зв'язані між собою горизонтальними зв'язками. Якщо листи закріплюватимуть до кам'яної поверхні по дерев'яних рейках, то їх розміщують на поверхні залежно від розміру листів також у вигляді каркаса і закріплюють цвяхами до по-передньо встановлених пробок (Рис. 1).
До рейкового каркаса листи прикручують шурупами або прибивають толевими чи спеціальними оцинкованими цвяхами з широкою головкою. Цвяхи забивають легкими ударами молотка так, щоб вони не вгрузали в лист, а лише головкою притискували його. Вздовж кромок листа цвяхи забивають на відстані 1-2 см від краю. Усі прибиті до поверхні листи мають бути в одній площині. Рівність облицьованої поверхні перевіряють контрольним двометровим правилом.
Значно дешевше і продуктивніше приклеювати листи безпосередньо до кам'яної поверхні мастикою.
Для приклеювання гіпсокартонних листів застосовують гіпсо-клейову, гіпсо-крейдяну, цементно-казеїнову та інші мастики.
Гіпсо-крейдяна мастика
(% маси)
Гіпс..................................................................... 70
Крейда суха мелена .......................................... 30
Клей тваринний (2 %-ний розчин) ...........До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Окремо просіяні гіпс і крейду змішують в сухому вигляді і розводять 2 %-ним розчином тваринного клею. Суміш добре перемішують до утворення однорідної пластичної маси потрібної рухомості.
Гіпсо-клейову мастику дістають, розводячи гіпс 2 %-ним клейовим розчином. Цей розчин є уповільнювачем тужавіння гіпсу.
Гіпсо-тирсову мастику одержують шляхом додавання до гіпсової мастики сухої тирси в кількості 15-20 % від маси гіпсу. Додавання тирси зменшує вартість мастики. Крім того скипідар, що є в тирсі, уповільнює тужавіння гіпсу, що дає змогу розводити мастику 1 %-ним розчином тваринного клею.
Для закріплення на поверхні азбестоцементних листів застосовують цементно-казеїнову, карбоксицементну (див. § 50), кумароно-каучукову КН-2 або КН-3 та інші мастики.
Цементно-казеїнова мастика
(частин за об'ємом)
Портландцемент М-400 ...................... З
Пісок річковий .................................... 2
Клей казеїновий .................................. 1
Вода ..................................................... 3
Спосіб приготування. У воду, нагріту до температури 40- 70 °С, поступово додають казеїновий клей і перемішують його до повного розчинення. Цемент і пісок змішують в сухому вигляді і пересівають через сито з розміром отворів 1,5x1,5 мм. Суху суміш додають до розчину казеїнового клею і перемішують до утворення однорідної пластичної маси потрібної рухомості. При накиданні кельмою на поверхню ліпок з мастики не повинен спливати з неї.
Кумарно-каучукова мастика марок КН-2 або КН-3 надходить на будівництво у готовому вигляді.
Кумароно-каучукова мастика КН-2
(% маси)
Інден-кумаронова смола...................... 19
Хлоропреновий каучук ......................... 5
Етилацетат ............................................ 25
Бензин.................................................... 10
Дибутилфталат....................................... 4
Каолін ................................................... 37
Роботу по облицюванню поверхні на мастиці виконують у такій послідовності. Спочатку на підлогу вздовж стіни кладуть дошки завтовшки 20-25 мм, на які спиратимуть облицювальні листи, щоб мати потрібний проміжок між листами і підлогою, коли дошки виймуть. Цей проміжок потрібен для того, щоб у подальшому нижня кромка листів не пошкоджувалась під дією води у разі миття підлоги або нерівномірного розширення листа і матеріалу підлоги при зміні температури. Після облицювання поверхні цей проміжок закривається плінтусом. Після цього на підготовлену і розмічену поверхню стіни послідовно кельмою накидають мастику ліпками діаметром 10-15 см та у вигляді суцільних смуг, які роблять у місцях стиків між листами (Рис. 2). Ряди ліпків накидають на відстані 400 мм один від одного. Відстань між ліпками по вертикалі 400-500 мм.
Рис. 2. Розміщення на поверхні смуг і ліпків з мастики
Облицьовувати починають від дверного прорізу. Перший лист встановлюють ребром на дошку, що лежить під стіною, і притискують до мастики, нанесеної на стіну (Рис. 3). Щоб лист краще приклеївся, по ньому легко вдаряють рейкою. Вертикальність встановленого листа перевіряють рейкою з виском так, як показано на Рис. 4. Так само притискують до поверхні другий лист, одночасно підганяючи його кромку до першого листа.
Ширина шва між листами має бути не більше 6 мм. Щоб кромки обох листів точно зійшлися в одній площині, вздовж шва переміщують дерев'яний брусок завдовжки 30-40 см, легко вдаряючи по ньому молотком. Правильність встановлення листів перевіряють контрольним правилом. Так само приклеюють і всі інші листи, пересуваючись по периметру приміщення.
Рис. 3. Встановлення великого габаритного листа перед приклеюванням до стіни
Рис. 3. Перевірка вертикальності листа за допомогою рейки з виском
Для тимчасового закріплення листів на стінах їх зразу ж притискують легкими дерев'яними рамами і підпорками (Рис. 5). Якщо дляоблицювання застосовують гіпсові мастики, то тимчасово притискувати листи не потрібно, бо мастика швидко твердне.
Після облицювання приміщення приступають до опорядження швів між листами. Шви можна підмазувати мастикою і розшивати розшивкою, підма-зувати і обклеювати папером або пластмасовою кольоровою стрічкою, оббивати дерев'яним штапиком (при облицюванні по дерев'яному каркасу) тощо.
Деревоволокнисті і деревостружкові листи і плити, паперовошаровий пластик закріплюють на поверхні мастиками КН-2 або КН-3.
Рис. 5. Пристрій для тимчасового кріплення до стіни
Рис. 6. Профільні розкладки для закріплення на поверхні великогабаритних облицювальних листів:
а - для верхньої кромки; б - порядова; в - для зовнішнього кута; г - плінтусна; д - для внутрішнього кута; 1 - облицювальний лист; 2 - шуруп; 3 - стіна; 4 - розкладка
Проте найкраще закріплювати на поверхні великогабаритні листи (азбестоцементні, деревоволокнисті, паперовошарового пластика тощо), якщо товщина їх до 10 мм, спеціальними алюмінієвими або пластмасовими розкладками (Рис. 6).
Спочатку залежно від ширини облицювальних листів на поверхні розмічають місця їхніх стиків і натертим об пігмент шнуром відбивають відповідні вертикальні лінії. Далі закріплюють плінтусну розкладку, а по лініях розмітки - порядові розкладки. Розкладки закріплюють цвяхами або шурупами, загвинчуючи їх у попередньо встановлені пробки, які розміщують на відстані 40-50 см одна від одної. Потім в пази встановлених розкладок заводять кромки листів і перекривають їх зверху розкладкою для верхньої кромки.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...