WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами - Реферат

Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами - Реферат


Реферат
на тему:
Облицювання стін скляними і полістирольними плитками. Облицювання поверхонь великогабаритними облицювальними листами
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН СКЛЯНИМИ ПЛИТКАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПОЛІСТИРОЛЬНИМИ ПЛИТКАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ВЕЛИКОГАБАРИТНИМИ ОБЛИЦЮВАЛЬНИМИ ЛИСТАМИ
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН СКЛЯНИМИ ПЛИТКАМИ
Скляні плитки мають певні вади, які потребують спеціальної підготовки перед облицюванням. Ці плитки бувають прозорі і глазуровані. Прозорі плитки можуть бути зроблені з безколірного або зеленкуватого скла. Прозорість плиток негативно впливає на якість облицьованої поверхні з точки зору її естетичного вигляду. Справа в тому, що крізь плитку прогля-дають розчин, на якому вона закріплюється, пустоти в шарі розчину та інші дефекти. Все це треба враховувати в роботі.
На відміну від кермічних, скляні плитки не поглинають рідких компонентів розчину або мастики і тому погано утримуються на поверхні. Щоб запобігти цьому, перед облицюванням, на зворотному боці плиток створюють додаткову шорсткість. Це можна зробити двома способами.
Згідно з першим способом зворотний бік плитки вкривають шаром розплавленого бітуму марки БН-70/30 завтовши 1,5-2 мм і зразу ж присипають піском з великим розміром зерен. Якщо плитка прозора, то вкривати її слід так, щоб вся площа була вкрита смолою. У цьому разі облицьована поверхня буде чорною.
Згідно з другим способом зворотну сторону скляної плитки вкривають рідким склом густиною 1,55 г/см3, до якого додають фтористий натрій у кількості 15 % від маси рідкого скла. Цей розчин намазують щіткою на плитку і зразу ж посипають сухим піском. Якщо плитки прозорі, до розчину додають біле вапняне борошно і лугостійкі кольорові пігменти, що надасть облицьованій поверхні потрібного кольору. Для глазурованих непрозорих скляних плиток підфарбовувати розчин не потрібно.
Підготовлені до облицювання скляні плитки укладають на поверхні на цементному розчині складу 1:4; 1;5 або на глино-бітумній мастиці. Глино-бітумну мастику бажано застосовувати тоді, коли проміжний шар на плитці робили з бітума.
Глино-бітумна мастика (частин за масою)
Бітум марки БН-90/10....................... 1
Глина жирна ...................................... 1
Вода .................................................... 1
Спосіб приготування. Глину в окремій тарі змішують з невеликою кількістю води і одержане тісто нагрівають до температури 80-90 °С. В іншій посудині розтоплюють бітум при температурі 100-120 °С. Окремо кип'ятять воду. Потім у підігріте глиняне тісто почергово невеликими порціями додають бітум, воду і перемішують до утворення однорідної пластичної маси. Мастику використовують у холодному стані.
Послідовність і техніка облицювання поверхні скляними плитками така сама, як і керамічними глазурованими.
ОБЛИЦЮВАННЯ СТІН ПОЛІСТИРОЛЬНИМИ ПЛИТКАМИ
Полістирольні плитки застосовують для облицювання внутрішніх вертикальних поверхонь. Плитки бувають білі і кольорові. Оскільки плитки закріплюють на поверхні на тонкому шарі мастики, поверхня під облицювання повинна бути ретельно підготовлена. її очищають від бруду, бризок розчину, пилу та інших дефектів. Щілини і западини на поверхні
підмазують відповідним розчином, затираючи ці місця, рівність поверхні перевіряють контрольним правилом. Все це стосується як бетонної, так і поштукатуреної поверхні.
Приклеювати на поверхні полістирольні плитки можна на синтетичних мастиках (перхлорвініловій, карбінольній тощо) або мастиках, приготовлених з олійних або емалевих фарб. Нижче наведена рецептура деяких видів мастик для приклеювання полістирольних плиток.
Каніфольна мастика
(% маси)
Каніфоль..................................................................... 17
Скипідар...................................................................... 11
Оліфа-оксоль................................................................ 7
Вапняне борошно або білий портландцемент......... 65
Спосіб приготування. Каніфоль подрібнюють і в окремій посудині замочують у скипідарі, перемішуючи до повного її розчинення. Потім додають оліфу і одержану суміш заливають у барабан розчинозмішувача. Після включення машини додають потрібну кількість сухого наповнювача і перемішують суміш до утворення однорідної пластичної маси. Строк зберігання мастики у відкритій тарі 1-2 доби, у закритій - до ЗО.
Для одержання перхлорвінілової мастики перхлорвінілову емалеву фарбу змішують з такою ж кількістю білого портландцементу або вапняного борошна і перетирають на фарботерці. Цю мастику необхідно зберігати в герметично закритій тарі.
Підготовлену до облицювання поверхню ґрунтують тією ж мастикою, на якій будуть приклеювати плитки. Мастику наносять на поверхню шаром завтовшки до 1 мм зубчастим шпателем або щіткою і через 5-6 хв починають облицювання. Облицьовуючи плиткою, зворотну сторону її змащують мастикою і притискують до поверхні так, щоб її бортик повністю прилягав до поверхні.
По ходу роботи якість облицювання перевіряють контрольним правилом і виском. Мастику, яка виступає з-під плитки, очищають ганчіркою, змоченою летким розчинником (скипідаром, бензином, ацетоном).
ОБЛИЦЮВАННЯ ПОВЕРХОНЬ ВЕЛИКОГАБАРИТНИМИ ОБЛИЦЮВАЛЬНИМИ ЛИСТАМИ
З метою підвищення продуктивності праці, скорочення строків опоряджувальних робіт, підвищення їх якості для облицювання поверхонь застосовують великогабаритні листові матеріали: гіпсокартонні листи і панелі, азбестоцементні листи, деревоволокнисті і деревостружкові плити, дерево- і паперово-шаровий пластик тощо. Всі ці матеріали випускають в листах завдовжки від 2000 до 3600 мм, що дає змогу застосовувати їх без горизонтальних стиків не тільки для облицювання панелей, а й стін на повну висоту.
Закріплюють великогабаритні листи на поверхні шурупами або цвяхами до попередньо встановленого дерев'яного каркаса або пробок, мастиками і металевими чи пластмасовими розкладками, що перекривають стики листів.
Розмір листів для кожного будівельного об'єкта вибирають залежно від висоти приміщення, ширини простінків між вікнами і дверима так, щоб після розкрою листів було як можна менше відходів. Тому до початку роботи поверхню, що підлягає облицюванню, розмічають, тобто на місцях майбутніх стиків між листами за допомогою шнура, натертого сухим пігментом, наносять відповідні лінії розмітки. Розмічання поверхні дає змогу лицювальнику встановити, яку кількість цілих листів та скільки кусків і якого розміру потрібно заготовити для цього приміщення.
Для розкроювання кусків відбирають листи, що мають певні дефекти: покришені кромки, відламані кути, пошкоджені зовнішні боки листа тощо. Розкроюючи ці листи, пошкоджені місця відкидають. Розкроюють листи залежно від обсягу робіт вручну або користуючись дисковою електропилкою.
Гіпсокартонні листи і панелі розкроюють вручну на столі-верстаку з розміром кришки 120*300 см. На листі, який кладуть на стіл, за допомогою лінійки і олівця креслятьлінії надрізу. Приклавши до лінії дерев'яну лінійку, вздовж неї пересувають гострий штукатурний ніж, надрізуючи лист до половини його товщини. Після цього лист пересувають так, щоб лінія надрізу була проти краю кришки стола, і ламають лист. При цьому частину листа, що звисає з кришки, слід підтримувати руками. Після цього, надрізаючи картон із зворотного боку листа, потрібний кусок відрізають повністю.
Азбестоцементні, деревоволокнисті, дерево- і паперовошарові листи розпилюють, користуючись дрібнозубчастою ручною пилкою. Після цього, якщо потрібно, відрізані кромки листа обпилюють терпугом або шліфують шліфшкуркою.
Коли на приміщення заготовлено потрібну кількість цілих листів і кусків, приступають до облицювання. Залежно від прийнятого способу закріплення листів на поверхні виконують наступну роботу.
Гіпсокартонні і азбестоцементні листи закріплюють на поверхні цвяхами, шурупами або на мастиці. Цвяхами або шурупами можна закріплювати листи до пробок або реечного дерев'яного каркаса, попередньо встановленого на

 
 

Цікаве

Загрузка...