WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

пройшли інструктаж і здавші екзамен по знанні правил техніки безпеки при виконанні робіт по зварюванню і різанні.
Забороняється проводити зварювальні роботи в безпосередній близькості від вогненебезпечних і легкозаймаючих матеріалів (бензин, керосин, пакля, стружки і інші). При зварюванні на відкритому повітрі відстань від місця зварювання до вогненебезпечних матеріалів повинна бути не менше 10 м.
Роботи, систематично виконуються з допомогою зварювання і які не носять тимчасового характеру монтажних робіт, повинні проводитись в окремих приміщеннях із вентиляцією. Площа в приміщеннях повинна бути не менше 10 м2 і вибирається із розрахунку не менше 4м2 на зварювальний пост, причому повинні бути забезпечені вільні проходи між зварювальними постами не менше 0,8 м.
5.1. Основні види травматизму.
Основні види травматизму і захворювань при зварюванні і різанні труб, їх причини і умови приведені в таблиці 5.1.
Таблиця 6. -основі види травматизмів і захворювань при зварюванні та різанні труб.
Основні види травматизму і захворювань Причини травматизму і захворювань Умови, які утворюють небезпеку травматизму і захворювання
Ураження електричним струмом Протікання через людський організм від 0,002 до 0,05А визиває болісне явище. Струм від 0,5 до 0,1А може прозвести до важких наслідків. Контакт частин з двома фазами джерела І при відсутності ізолюючого середовища (резинові галоші, або коврик, суха дошка) між підлогою, землею і конструкцією при електричній напрузі більше 12В в сирих умовах і 36 в сухих.
Пошкодження, порізи Недостатнє закріплення труб, зварювальних головко, пристроїв в інструмента Обмеженість обзору. За рахунок робочих місць і проходів.
Електрофтальмія запалення слизистої обозник очей. Опік шкірного покрову. Дія променевої енергії високотемпературних джерел живлення Дія видимих світлових і невидимих (ультрафіолетових і інфрачервоних променів) електричної дуги: на незахищені органи зору на протязі 10-30 с в радіусі до 1 м і більше 30 с до 5 м
Отруєння (симптоми: головна біль, блювота, витрата свідомості) Дія захворювального аерозоля, парів і токсичних газів Підвищений вміст аерозоля (зважених частинок пилюки, окислів, марганцю, азоту, вуглецю, озону) в зоні дихання зварювальника. Відсутність достатньої вентиляції.
Опіки різної степені. Перегрів частин тіла. Теплова взаємодія. Пожари. Близький контакт незахищених частин тіла із розплавленим металом і флюсом, полум'ям різака, нагрітим металом труб, бризгами розплавленого металу шлаку. Наявність коло робочих місць лекгозаймаючих і вогненебезпечних матер. Поруш. правил пожежної безпеки.
Наслідки вибухів Утворення вибухонебезпечних сумішей. Утворення суміші горючих газів з киснем і повітрям, що стають небезпечними при відпов. концентраціях, тиску.
5.2. Міри захисту від травматизму.
Для попередження небезпечних випадків при захворюванні і обслуговуванні електрозварювальної апаратури слід суворо виконувати вимоги правил техніки безпеки і охорони праці, передбачені БНіП ІІІ-А. 11-70 "Техніка безпеки в будівництві", відомчими інструкціями і ГОСТ 12.3.003-75.
Металічні частини електрозварювальних пристроїв повинні бути заземлені. Заземлення виконують до включення пристроїв в мережу. Забороняється працювати із джерелами живлення при відсутності заземлення, виконувати будь-які переключення у випрямлячі при відкритих дверях, або знятих стінці і кришці, не від'єднавши його від мережі і навантаження. Перед носком випрямлячів і в період їх експлуатації необхідно перевіряти опір ізоляції струмоведучих частин в холодному стані відносно корпуса.
Для захисту очей і шкіри лиця від випромінення дуги зварники повинні закривати лице щитом типу РН, РНО, головним щитом типу НН, ННО, наголовним щитком типу ЩЕК, змонтований на захисній касці. В них є оглядовий отвір, в який встановлюють світлофільтр, який витримує інфрачервоні і ультрафіолетові промені і понижує яскравість
Одним з основних умов безпеки застосування ацетилена в одному випадку є запобігти можливості утворення суміші ацетону з повітрям і киснем. Тому потрібно забезпечити повну герметичність всієї ацетиленової апаратури, арматури, і трубопроводів, а також надійна і постоянно діюча вентиляція виробничих приміщень, де можливе виділення ацетилену, об'єм цього приміщення 60 м3. не можна підходити з полум'я, сигаретою чи тліючими предметами до робочої ацетиленової апаратури на відстань не ближче 10 м, навіть в тому випадку, якщо вони стоять на відкритому повітрі.
При експлуатації балона на ньому завжди повинен бути кручений ковпак для захисту від пошкоджень чи забруднень вентиля. При перевозі балонів з газом слід прийняти всі мірі безпеки проти падіння і ударів балона один об другого.
При роботі балони потрібно тримати на відстані 5 м від пальника і різака.
Перед запалюванням пальника чи різака потрібно передчасно продувати ацетиленом шланг, з'єднуючий пальник чи різак з водяним затвором.
При роботі з пальником потрібно завжди пам'ятати про полум'я, щоб не зачепити ним другого робочого, шланг, балон, чи який-небудь горючий матеріал.
світлових променів дуги. Ззовні світлофільтр захищений від бризг розплавленого металу простим прозорим склом. В теперішній час застосовують 13 класів світлофільтрів типу е. Зелений колір світлофітрів приємно впливає на органи зору, не перевтомлює і покращує загальне самопочуття зварника.
Всі засоби індивідуального захисту органів дихання по діє розділяються на дві групи: фільтруючі респіратори і протигази при застосуванні яких використовують повітря навколишнього середовища, але по попередньо очищений за допомогою фільтрів; ізолюючі шлангові і автоматично дихальні апарати, за допомогою яких в органи дихання подається чисте повітря від повітряногнітачів, компресорів, або балонів.
Для захисту тіла від бризг розплавленого металу і шлаку використовують спеціальний одяг. В склад спецодягу входять костюм (куртка і штани), рукавиці, захисне взуття і головний убор під щиток.
Для захисту ніг робітників слід застосовувати спеціальне шкіряне взуття, яке б забезпечувало захист від теплового випромінювання, холоду, контакту з нагрітими поверхнями, іскор і бризг розплавленого металу.
Засоби захисту рук робітників - рукавиці повинні захищати від тепловоговипромінення, контакту з нагрітим металом вище 450С іскор і бризгів, низьких температур повітря.
До експлуатації вуглекислого обладнання допускаються люди, не молодше 18 років, які пройшли медичне обстеження, пройшли навчання і мають посвідчення кваліфікаційної комісії під прим єства, або організації, як провела навчання, по задачу випробування по програмі, яка затверджена в становленому порядку.
Повторна перевірка знань цих людей повинна проводитись адміністрацією підприємства не рідше 1 разу на рік.
Більше ніж 10-річна практика на підприємствах показує, що дотримання правил техніки безпеки і промислової санітарії забезпечує безпечні умови праці зварювальників.
Зварювання в середині резервуарів, котлів і тісних закритих

 
 

Цікаве

Загрузка...