WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

працюючі на ацетилені низького і середнього тиску.
Для нормальної роботи інжекторного пальника тиск кисню, що поступає в нього повинен бути 3-4 кгс/см2. Тиск ацетилену може бути значно нижчим - від 0,01 до 0,2 кгс/см2 (від 100 до 2000 мм рт.ст.).
3.3. Сопло газового різака.
(Самостійна розробка)
Винахід може бути використано в горизонтальних пальниках застосуванням газів-замінників ацетилену.
Сопла газового різака, що має зовнішній і внутрішній мундштуки з каналами для подачі ріжучого і підігріваю чого кисню і горючого газу і камеру змішування газів.
Мета винаходу - забезпечити безпечні мови при експлуатації.
Це досягається тим, що внутрішній мундштук оснащений трубкою подачі ріжучого кисню, на боковій поверхні якої поблизу робочого торця виконано потовщення в вигляді двох усічених конусів, звернених великими основами один до одного. При цьому внутрішній мундштук в місці потовщення трубки виконаний з кільцевим вирізом, що утворився зі згаданим потовщенням камеру змішування.
Сопло складається з трубки 1 для подачі ріжучого кисню з вихідною головкою 2. Навкруг трубки розміщений внутрішній мундштук 3, між внутрішньою стінкою якого і зовнішньою стінкою трубки мається кільцевий канал 4 для проходу підігріваю чого кисню, що закінчується кільцевою камерою 5 змішування.
Частина зовнішньої циліндричної поверхні внутрішнього мундштука 3 передбачена з каналами 6 для проходу горючого газу, який виконаний в формі прорізу. У вихідного кінця зовнішнього мундштука 7 передбачено ряд прорізів 8, розміщених навкруг зовнутрішніх мундштука 3.
На зовнішньому мундштуку 7 виконана циліндрична 9 і конічна 10 частини. Частина 10 закінчується на вихідному кінці прорізами 8, а циліндрична частина 9 у вихідного отвору має фланець 11, призначений для взаємодії з міцними засобами (на креслені не показані).
Сопло газового різака, утримує зовнішні і внутрішні мундштуки з каналами для подачі ріжучого і підігріваючого кисню і гарячого газу і камеру змішування газів, відрізняються тим, що, з ціллю підвищення безпечності при експлуатації, внутрішній мундштук оснащений трубкою подачі ріжучого кисню, на боковій поверхні якої вблизі робочого торця виконано потовщення в виді двух січених конусів, звернених великими основами один до одного, при цьому внутрішній мундштук в місці потовщення трубки виконаний з кільцеподібним вирізом, щ створюється зі згаданим потовщенням камеру змішування.
4. Контроль якості зварних з'єднань.
Висока якість зварювальних робіт на будівельно-монтажних ділянках забезпечується доброю організацією робіт і контролем зварювального виробництва. Під контролем якості зварювання розуміється пробірка умов і порядок виконання зварювальних робіт, а також визначення якості виконання зварювальних з'єднань в відповідності із технічними вимогами.
Контроль процесу виготовлення зварних конструкцій виконується поопераційно і правильна організація його є надійною гарантією безаварійної експлуатації трубопроводів, резервуарів і інших конструкцій.
Якість зварних з'єднань трубопроводів і конструкцій провіряють під час монтажу і о закінченні зварювання. Зварювальні шви підлягають зовнішньому огляду для визначення поверхні тріщин в наплавленому металі або коло шовної зони, напливів і підрізів в місцях переходу від шва до основного металу, пропалів, незаварених кратерів і інших дефектів.
4.1. Характерні дефекти зварки і способи виправлення їх.
Дефекти в зварних з'єднаннях трубопроводів і других конструкцій зустрічаються при порушенні технології зварювання, при неправильному виборі зварювальних матеріалів і незадовільному їх зберіганні, при невдалому виборі способу зварювання і режиму, при незадовільні підготовці виробу до зварювання і так далі. Дефекти що утворюються в зварних з'єднаннях, модна розділити на декілька груп: металургійні пороки (розшарування, тріщин) в металі виробу, розташовані поряд із швом; дефекти обумовлені поганою зварюваністю металу; дефекти що зв'язані із технічним станом зварювальних матеріалів.
По розташуванні в стиску дефекти розрізняють на зовнішні і внутрішні.
Внутрішні дефекти виявляють в зварному з'єднанні із допомогою різних фізичних методів контролю. До внутрішніх дефектів повинні бути віднесені (рисунок 4.1) і газові пари, як можуть бути одинарні, групові, розташовуються в шві у вигляді скупчень
а - пари; б - неметалічні і шлакові включення; в - не сплавлення; г -непровар; д - тріщини.
Рисунок 6. Внутрішні дефекти зварних з'єднань.
шлакові включення різних розмірів, які можуть розташовуватись в корені шва; не провар в корені шва і між шарами; тріщини любих форм і розмірів; не сплавлення наплавленого металу з основним. Газові пори утворюються в зварювальний швах із-за застосування вологих електродів, флюсу, захисного газового середовища і наявності вологи на поверхні зварювальних поверхонь. Шлакові включення утворюються при попаданні в зварювальну ванну неметалічних частин (забруднень, грубого нальоту іржі або шлаку при багатошаровому зварюванні), яке не встигає всплити на поверхню шва. Не провар в корені першого шва являється найбільш поширеним і небезпечним дефектом у зварюванні конструкцій. Тріщини в зварних з'єднаннях любих конструкцій є одним з небезпечних дефектів, що мають досить малу ширину гострі краї, що перешкоджає їх виявленню. Тріщини викликають місцеву концентрацію напруження і при несприятливих умовах роботи конструкції можуть призвести до порушення герметичності і руйнування стиків.
4.2. Напруження і деформація при зварюванні і способи їх зменшення.
Напруження і деформації при газовому зварюванні виникають в наслідок нерівномірного нагріву зварювального металу. При нагріві метал починає розширюватись, розширенню протистоять більш холодні ділянки, в результаті виникають внутрішні напруження.
Другою причиною виникнення деформації і напружень являється усадка металу шва, що викликає поздовжні і поперечні напруження.
Величина розширення металу і пов'язана з цим степінь деформації залежать від температури нагріву і коефіцієнта розширення металу. Форма деталі, розміри і положення швів також впливають на величину деформації.
Газове зварювання дає велику зону нагріву у порівнянні з іншими видами зварювання, тому вона викликає більші деформації виробів.
Для усунення деформацій при зварюванні в стик, використовують оберненоступінчатий і комбінований порядок накладання швів. В цьому випадку весь шов поділяють на ділянки довжиною 100-250 мм. Зварювання ведеться у порядкувказаному на (рисунку 4.2.)
Для зменшення деформації використовують спосіб урівноваження деформації, при якому має значення по черговість накладання швів.
а - оберненоступінчатий, б,в - комбіновані
Рисунок 7 - Порядок накладання швів.
Черговість накладання швів вибирають так, щоб послідуючий шов викликав деформації, обернені деформаціям, отриманих при накладанні попереднього шва.
Використовується також спосіб обернених деформацій. Суть методу полягає в тому, що деталі перед зварюванням розташовують так,

 
 

Цікаве

Загрузка...