WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

положеннях.
Зварювальні бази призначені для з'єднання одинарних труб в секції 24-36 м і більше. Зварювальні бази для заготовки секцій організовуються в польових умовах на трасі.
При виборі місця і радіуса дії централізованих трубозварювальних баз на трасі необхідно враховувати:
1) Наявність під'їзних до неї шляхів для забезпечення безперервної роботи автотранспорту при доставці труб і вивезення зварених секцій в будь-який період року;
2) Рельєф місцевості, на якій розміщується база, і кліматичні умови в період виконання зварювально-монтажних робіт по сезонам року;
3) Можливість розташування бази в центрі обслуговуваної дільниці;
4) Можливість культурно-побутового обслуговування персоналу (водозабезпечення, поблизу населених пунктів і культурно-побутових приміщень).
Після вибору площадки для трубозварювальної бази приступають до монтажу стелажів для підготовки труб до зборки, збірного кондуктора і зварного стенду.
Стелажі встановлюють строго горизонтально, а схил площини стелажів не повинен перевищувати 20.
Після збору і монтажу кондуктора, а також приєднання до нього напрямляючи до нього приймального стелажа, встановлюють напрямляючи для скочування і зберігання зібраних секцій.
Потім приступають до пристрою роликових опор зварювального стенду. Кількість зварювальних стендів і зварювальних пристроїв, розташованих в одному місці, визначених розрахунком, виходячи із продуктивності зварювально-монтажних робіт.
Для того, щоб почати процес газового зварювання або різки, метал потрібно підігріти до температури, достатньої для спалахування його в струмені кисню. Цей нагрів здійснюється на невеликій ділянці поверхні металу, на які безпосередньо направляється підігріваючи полум'я і струмінь ріжучого кисню.
Практично цей підігрів може бути здійснений будь-яким способом, при якому поверхня стального виробу може бути за можливо короткий проміжок часу нагріта до температури 1300-13500С.
Дякуючи великій поширеності в порівнянні із другими пальними газами ацетилен знайшов найбільше застосування не тільки при зварюванні, але і прирізці металів. В якості переваг ацетилено-кисневого підігріваю чого полум'я при різці потрібно відмітити те, що воно має високу ефективну потужність і найбільш високу температуру при порівнянні із полум'я других пальних.
Для ацетилено-кисневого підігріваю чого полум'я час початкового підігріву металу до спалахування орієнтовно складає:
Товщина сталі в мм Час підігріву в с
10-20 5-10
20-100 7-25
100-200 25-40
В момент початку газового зварювання металу в початковій точці різу до спалахування здійснюється виключно за рахунок теплоти, що вводиться в метал підігріваючим полум'ям.
3. Обладнання і джерела живлення зварювальної дуги.
Для забезпечення зварювального процесу в трасових умовах або на будівельному майданчику прилади переважно комплектують джерелом живлення зварювальної дуги (зварювальним пристроєм із двигуном внутрішнього зварювання, зварювальним випрямлячем, зварювальним електромашинним перетворювачем).
Ручне зварювання виконують із підключенням джерела живлення із допомогою кабелю до зварювального пристрою і електротримачу із закріпленим на ньому електродом.
Для виконання ручної, напівавтоматичної і автоматичної зварки стисків трубопроводів і резервуарів в якості джерела струму використовують пересувні зварювальні апарати, які складаються із однопостового зварювального генератора постійного струму і привідного двигуна.
В трасових умовах застосовують двохпостовий зварювальний апарат АДД-502-VI із вентильними генераторами для ручної і автоматичної зварки під флюсом. Ці вентилі генератори представляють собою індуктор підвищеної частоти (500 Гц) із випрямлячем.
3.1. Основні вимоги до зварювального джерела живлення.
Зварювальні випрямлячі збирають із напівпровідникових елементів-вентелів, які використовують для випрямляча змінного струму. Зварювальні випрямлячі розділяють на однопостові із крутопадаючими, жорсткими і полога падаючими і універсальними і багатопостові із жорсткими характеристиками.
Однопостові джерела живлення змінного струму із падаючого зовнішньою характеристикою бувають: реакторного і трансформаторного типу. Ці джерела живлення мають понижаючий однофазний трансформатор, який понижує мережну напругу до напруги холостого ходу 60-70 В, що необхідно для безпечної роботи. Дросель об'єднаний із трансформатором, виробляє падаючу характеристику і регулює зварювальний струм. Джерела живлення такого типу випускають в однокорпусному виконанні.
До джерел живлення постійного струму також відносяться багатопостові генератори. Багато постові агрегати і перетворювачі комплектують генератором, який має дві обмотки збудження: намагнічуючу і підмагнічуючи. Намагнічуючу обмотку живлять від основних щіток генератора. Зварювальні пости підключають до генератора паралельно через регульовані баластні реостати. Одночасна робота декількох пластів від одного генератора дозволяє підвищити коефіцієнт використання обладнання. Для забезпечення падаючої характеристики на кожному пості встановлюють баластний реостат, який також вимірює зварювальний струм.
3.2. Вибір зварювального обладнання та інструмент зварника.
Для зберігання і транспортування стиснутих, зріджених і розчинених газів пд. Тиском при температурі від -50 до +600С застосовують стальні балони. Умови зберігання балонів повинні відповідати вимогам ГОСТу 15150-69.
В залежності від заповнюючого газу балони фарбують у відповідні кольори.
Балони для ацетону виготовляють по ГОСТу 949-73. Тиск газу в балоні повинен бути на більше 1900 кПа при температурі 200С. Місця клеймування на балонах обводять червоною фарбою.
Маркування балонів складається: товарний знак виготовлювача, номер балонів, дату виготовлення, дату слідую чого випробування, вид термообробки, тиск, Р-робоче, П-пробне, місткість в літрах, масу балону, клеймо ОТК, індекси кліматичного виконання.
Для пониження тиску газу, що відбирається із балону або системи яка живить, і автоматичного підтримання робочого тиску постійним, призначені газові редуктори.
Редуктори класифікуються по принципу дії на прямої (рисунок 3.1) і зворотної (рисунок 3.2) дії;
Рисунок 3.1- Схема редуктора прямої дії.
камер редуціювання на одно- і двохкамерні; по роду редуційованого газу на кислоті, ацетиленові, водневі; для стиснутого повітря, пропан-бутанові, для вуглекислого газу; по способу встановлення на балонні, центральні, рампові, мережні.
Рисунок 3.2 - Схема редуктора зворотної дії.
Кисневі редуктори фарбують в голубий колір, ацетиленові в білий, пропан-бутанові в червоний. В даному випадку наводимо коротку технічну характеристику газовихредукторів.
Шланги.
Шланги служать для під єднання газу від редуктора і ацетиленового генератора до пальника чи різака. Вони повинні бути досить міцними, щоб витримувати тиск газу, і бути гнучкими щоб не тіснити рух зварника.
Шланги виготовляють з вулканізованої резини, оснащеною одною чи двома прокладками

 
 

Цікаве

Загрузка...