WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

Організація, обладнання і технологія газового зварювання - Курсова робота

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
з дисципліни: Зварювання трубопроводів
Тема: "Організація, обладнання і технологія газового зварювання"
Зміст
Вступ
5
1. Організація зварювально-монтажних робіт на будівництві трубопроводів. 6
1.1 Класифікація процесів зварювання і область застосування в будівництві. 10
1.2. Підготовчі роботи за зварювання труб і конструкцій. 12
1.3. Вибір і підготовка зварювальних матеріалів. 14
1.4. Металургійні і фізико-хімічні процеси при газовому зварюванні сталей.
17
2. Технологія зварювання.
21
3. Обладнання і джерела живлення зварювальної дуги. 29
3.1. Основні вимоги до зварювального джерела живлення. 30
3.2. Вибір зварювального обладнання та інструмент зварника. 31
3.3. Самостійна розробка.
41
4. Контроль якості зварних з'єднань. 43
4.1. Характерні дефекти зварки і способи виправлення їх. 43
4.2. Напруження і деформація при зварюванні і способи їх зменшення 46
4.3. Способи контролю якості зварних з'єднань і їх обладнання. 48
4.4. Види випробувань і зразки для їх виконання.
53
5. Техніка безпеки при зварюванні і різці металів. 62
5.1. Основні види травматизму. 63
5.2. Міри захисту від травматизму.
65
Висновок 70
Перелік посилань на джерела 71
Додаток А Розрахунок товщини стінки трубопроводу. 72
Додаток Б Розрахунок витрати зварювальних матеріалів. 76
Додаток В Розрахунок термічного поля граничного стану. 79
Додаток Г Розрахунок заземлення. 86
Вступ.
В зв'язку з широким розвитком різних нових способів електричного зварювання, спосіб газового зварювання зберігає самостійне значення тільки в деяких технологічних процесах. До таких процесів, де застосовують газове зварювання може рахуватися технологічно оправданим, відносяться: ремонтне зварювання і пайка виробів із сірого, ковкого і модифікованого чавуна; зварювання сплавів кольорових металів на основі міді; наплавка твердих сплавів деяких марок (стеліту, сормайта).
При зварюванні сталі газове зварювання застосовується в обмежених масштабах, переважно при зварюванні на монтажі конструкцій і трубопроводів із тонкостінних труб. Все ж основна кількість зварювальних конструкцій із сталі проводиться зараз із застосуванням методів ручного дугового зварювання високоякісними електродами, або автоматичним зварюванням під флюсом, зварюванні в середовищі захисних газів і електрошлаковим зварюванням.
1. Організація зварювально-монтажних робіт на будівництві трубопроводів.
Зварювання трубопроводу вздовж траншеї може виконуватись, як до риття траншеї, так і після риття. Трубопровід у мовах рівнинної місцевості монтується із секцій, які складаються із двох-чотирьох труб, що зварюються до місця монтажу плітевозами. Збір трубопроводу із одинарних труб виконується у виняткових випадках, коли по деяких причинах доставка секцій труб до місця робіт неможлива.
Газова зварка є одним із старих способів зварки труб. Процес зварки полягає в нагрівання трубних кромок і припадочного металу ацитилено-кисневим полум'ям. Ацитилено-кисневе полум'я має температуру коло 32000С, що дозволяє розплавляти метал і одночасно утримувати зварювальну ванну в любих просторових положеннях. Процес застосовують для зварки поворотних і неповоротніх стисків труб в основному малого діаметру. В якості припадочного матеріалу використовують зварювальний дріт Зд-0,8А діаметром 2-3 мм. Застосування ацетилена для зварки було запропоновано у Франції Ле-Шателье і П.Пікаром в 1901 р. Газову зварку в СРСР широко застосували при споруджені перших магістральних нафтопроводів в 1936-1935 р.р. в теперішній час газове зварювання частково застосовують при споруджені міських газопроводів діаметром до 150 мм і монтажні трубопроводів для контрольно-вимірювальних приладів на компресорних і насосних станціях.
Зварювальних дріт випускають в мотках (бухтах). Її вирівнюють і нарізають потрібної довжини. В більшості випадків при газовій зварці використовують припадочний дріт, близький по свому хімічному складу до зварювального металу. Неможна використовувати для зварки випадковий дріт невизначеної марки і хімічного складу. Хімічний склад деяких марок дроту, що використовується для газової зварки вуглецевих сталей, приведено в таблиці.
Поверхня дроту повинна бути гладкою і чистою, без слідів окалини, іржі, масла, краски і других забруднень. Температура плавлення доту повинна бути вірна чи дещо нижча температури плавлення зварювального металу.
Дріт повинен плавитись спокійно і рівномірно, без сильного розбризкування і скипанні, образуючи при застиганні тісний однорідний наплавлений метал без сторонніх включень, пор, шлаків і інших дефектів. Діаметр припадочного дроту вибирають в залежності від товщини зварюючого металу і методу зварки.
Перед зваркою дріт слід випробувати на плавлення. Для цього беруть кусок дроту довжиною 300-500 мм і наплавляють валик довжиною до 100 мм на пластину з відповідного металу. Товщина металу повинна бути рівною хвойному діаметру дроту.
Таблиця 1. Хімічний склад доту для дугової і газової
зварки вуглецевих сталей.
Марка дроту Склад елементів, % Примітка
Марга-нець Кремній Хром Нікель Сірка Фосфор
не більше
3в-08
3в-08А
3в-08ГА
0,35-0,60
0,35-0,60
0,80-1,10 0,03
0,03
0,03 0,15
0,10
0,10 0,30
0,25
0,25 0,04
0,03
0,03 0,04
0,03
0,03 Загальне, для полу-чення швів підвищеної пластичнос-ті і в'язкості.
Те ж, для особливо відповідаль-них кон-структцій.
Загальне для підви-щення швів
Загальне для полу-чення швів підвищеної міцності
3в-12ГС 0,14 0,80-1,10 0,60-0,90 0,20 0,30 0,03 0,03
Для газового зварювання кольорових металів (міді. Латуні, алюмінію, свинцю), а також нержавіючої сталі в тих випадках, коли немає підходящого дроту, застосовують в вигляді виключення полоски, нарізані з листів тої ж марки, що в зварювальний метал. однак зварювання полосками, зазвичай має неоднакові ширину, тому шов робиться гіршої якості, ніж зварювання дротом.
1.1. Класифікація процесів зварювання і область застосування у будівництві.
Всі способи зварювання трубопроводів поділяють на дві групи - плавленням і тиском.
Зварювання плавленням - зварка, здійснюється місцевим плавленням металів, без прикладання тиску.
Зварка тиском - здійснюється спільним пластичним деформуванням металів шляхом прикладання тиску.
Зварювання плавленням поділяється на два типи: електродугову зварку і променеву зварку. В свою чергу електродугова зварка поділяється на чотири види:
Ручна дугова зварка - зварка плавленням, здійснюється нагрівом металу електричною дугою і характеризується ручним виконанням двох головних робочих рухів - подачі електроду і переміщення дуги відносно виробу.
Автоматична зварка під флюсом - дугова зварка з використанням плавленого електрода, гранульованого флюсу, шар якого повністю закриваєдугу, механізованого подачею електрода і переміщенням дуги відносно виробу.
Зварка в захисних газах -

 
 

Цікаве

Загрузка...