WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облицювання стін керамічними глазурованими плитками - Реферат

Облицювання стін керамічними глазурованими плитками - Реферат

застосовують спеціальний спарений шаблон, користуючись яким, без провішування і встановлення марок, можна швидко облицювати поверхню.
Рис. 2. Нанесення розчину на плитку за допомогою шаблону-кронштейна.
а - закладання плитки в шаблон; б - намазування розчину; в - плитка з розчином
Спарений шаблон (Рис. 3) розрахований на одночасне укладання 60 плиток п'ятьма вертикальними рядами з швами завширшки 3 мм.
?
Рис. 3. Послідовність облицювання стін глазурованими плитками за допомогою спареного шаблону:
а - спарений шаблоніукладені ряди плиток;.1- металева рама; 2 - дерев'яні рейки; 3 - отвори в рейках; 4 - металеві пластинки; б - укладання проміжних рядів плиток без шаблону
Шаблон складається з металевої рами 1, виготовленої з ку-тикової сталі, до якої прикріплені дві дерев'яні рейки 2. Щоб рейки не жолобились, їхпрооліфлюють і через кожні 15 см просвердлюють отвори 3. Вздовж рейок з обох боків на відстані 151,5 мм одна від одної вставлені металеві пластинки 4, які показують положення горизонтальних швів облицювання. Між металевими пластинками в рейках роблять напівкруглі вирізи, через які може входити зайвий розчин з-під плиток під час облицювання.
Спарений шаблон спирають на підлогу, а якщо її немає, то на дошку, верхня кромка якої вивірена по рівню і збігається з рівнем чистої підлоги, перевіряють його вертикальність виском і прикріплюють до поверхні за допомогою рейкоутримувачів. Вздовж поставленого шаблона укладають три ряди плиток (Рис. 3, а). Плитки крайніх рядів притискують до відповідних рейок, а середнього ряду - до лівої рейки. Коли укладено три ряди плиток, шаблон обережно знімають і в проміжки між рядами укладають плитки, але вже без шаблона (Рис. 3, б). Після цього шаблон переставляють праворуч і повторюють ті ж самі операції. Так облицьовують усю поверхню. Ко-ристуючись спареним шаблоном, облицювання можна виконувати лише шов у шов, але з високою точністю виконання швів.
Рис. 4. Облицювання стіни із застосуванням інвентарних скоб:
а - інвентарна скоба; б - укладання горизонтального ряду плиток
Контролювати ширину швів під час облицювання можна за допомогою металевих скоб завдовжки 100 мм (рим. 135, а). Скоби закладають між вертикальними і горизонтальними гранями плиток так, щоб верхній ряд плиток спирався на скоби (Рис. 4, б), а суміжні плитки ряду торкались скоби. Такий спосіб облицювання дає змогу контролювати ширину швів до 3 мм на всіх ділянках поверхні. Коли розчин під плитками затужавів, скоби акуратно витягують і використовують в подальшій роботі, а місця, де були скоби, підмазують розчином.
Облицювання стін керамічними глазурованими плитками на мастиці. До гладких або вирівняних цементною стяжкою бетонних поверхонь керамічну плитку можна приклеювати спеціальними мастиками або клеєм "Бустилат". Поверхня, що буде облицьовуватись плитками на мастиці, повинна бути підготовлена і загрунтована полівінілацетатною грунтовкою. Для приготування грунтовки 1 частину 50 %-ної полівінілацетатної дисперсії розводять 7-10 частинами води.
Для приклеювання плиток застосовують полівінілацетатну або карбоксицементну мастики.
Полівінілацетатна мастика
(частин за масою)
Полівінілацетатна дисперсія (50 %-на) ............. 1
Вода ..................................................................2-3
Цементно-піщана суміш (1:5)..................До робочої
густоти
Спосіб приготування. Полівінілацетатну дисперсію в окремому посуді розводять водою і заливають у барабан розчинозмішувача. Окремо перегарцьовану цементно-піщану суміш додають до розведеної дисперсії і перемішують 5-6 хв, доки не утвориться однорідна пластична маса мастики. Рухомість мастики має бути 7-8 см за стандартним конусом. Якщо мастика густіша, її розводять полівінілацетатною грунтовкою. Строк придатності мастики 4 год.
Карбоксицементна мастика (частин за масою)
Водний розчин клею КМЦ (3 %-ний) .............. 1
Цементно-піщана суміш (1:3)....................До робочої
густоти
Спосіб Приготування. Окремо приготовляють розчин клею у воді, витримуючи його не менше 12 год. Одержаний розчин заливають у барабан розчинозмішувача і додають окремо перегарцьовану суміш до потрібної густоти. Мастику перемішують 5 хв до отримання пластичної однорідної маси. Рухомість мастики має бути 6-7 см за стандартним конусом, строк придатності її 7 год.
Послідовність і техніка облицювання поверхні плитками на мастиці така сама, як і під час облицювання на цементному розчині. На поверхні встановлюють на мастиці потрібну кількість маячних плиток. Облицювання виконують під шнур. Щоб мастика міцно зчіплювалась з плиткою, зворотний бік її ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою, яку наносять щіткою. Потім на плитку шаром 2-5 мм накладають мастику і притискують її до поверхні. Вдаряючи ручкою лопатки, плитку осаджують так, щоб товщина мастики під нею була не більше 3 мм. Зайву мастику, що виступила з-під плитки, зчищають, а поверхню плитки протирають вологою ганчіркою. Незаповнені мастикою шви через 1-2 дні заповнюють цементним, гіпсовим або іншим розчином і після того, як він затужавіє, облицьовану поверхню промивають водою.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
?
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...