WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облицювання стін керамічними глазурованими плитками - Реферат

Облицювання стін керамічними глазурованими плитками - Реферат


Реферат
на тему:
Облицювання стін керамічними глазурованими плитками
Облицювання стін керамічними глазурованими плитками на розчині. Облицьовувати стіни починають знизу. Нижній плінтусний (цокольний) ряд плиток повинен спиратися на підлогу. Якщо підлоги немає, то лицювальник, користуючись розміткою, повинен перенести в приміщення і відбити на стіні лінію чистої підлоги, яка буде нижньою межею облицювання стіни. Вздовж цієї лінії по периметру кімнати укладають дошки, на які будуть спиратись плитки плінтусного ряду. Після закінчення облицювання ці дошки виймають.
Якщо підлогу зроблено, то плитки першого плінтусного ряду спирають просто на неї.
Підготовлену до облицювання поверхню провішують і, якщо довжина її до 4 м, встановлюють на ній у кутах чотири маячні плитки (Рис. 1). Плитки встановлюють тимчасово на гіпсовому розчині на товщину шару облицювання. Місце розміщення верхніх маячних плиток 3 по висоті не має істотного значення, але бокова кромка їх повинна знаходитись від суміжної стіни на відстані, що дорівнює ширині плитки, і співпадати з шнуром виска, а нижні плитки J встановлюють так, щоб верхні кромки їх були на одній горизонтальній лінії. Якщо стіна має довжину більше 4 м, то на ній встановлюють 6, 8 і більше маячних плиток. Це роблять для того, щоб шнур, який будуть натягувати між цими плитками, під час облицювання не провисав.
Після встановлення маячних плиток на рівні верхньої кромки першого ряду в кутах стіни забивають два цвяхи і натягують між ними шнур. Орієнтуючись на цей шнур, укладають перший ряд плиток, починаючи від середини стіни, спочатку вліво, а потім - вправо. Підійшовши до маячної плитки, її знімають, поверхню під нею очищають від гіпсового розчину, а на це місце встановлюють плитку на цементному розчині. Маячні плитки можна зразу ж встановлювати на цементному розчині. У цьому випадку їх у процесі облицювання не потрібно буде видаляти з поверхні (якщо вони встановлені на своєму місці). Якщо кути приміщення будуть облицьовуватись фасонними кутовими плитками, то до кута не доходять на відстань, що дорівнює ширині сторони кутової плитки, що заходить на цю стіну. Якщо кути будуть облицьовуватись рядовою плиткою, то облицьовування доводять до суміжної стіни. Слід зауважити, що ще до початку облицювання, підраховують, яка кількість цілих плиток розміститься на стіні в одному ряду і роблять так, щоб ряд починався або закінчувався цілою плиткою.
Рис. 1. Розміщення шнурів перед облицюванням ділянки стіни: 1 - нижні маячні плитки; 2 - вертикальний шнур; 3 - верхні маячні плитки; 4 - горизонтальний шнур
Уклавши ряд плиток, слід перевірити, чи повністю заповнений розчином простір між плитками і поверхнею, що облицьовується. Якщо ні, то залишені пустоти заповнюють пластичним цементним розчином більшої рухомості, ніж той, на якому укладають плитки (8-10 см за стандартним конусом). Для цього робочий розчин розводять потрібною кількістю води.
Після укладання першого ряду плиток натягують вертикальні шнури 2 від верхніх маячних плиток 3 до крайніх нижніх. Встановлюють крайні плитки другого ряду, перевіряючи їх вертикальність по верхньому маяку і нижньому ряду, і натягують між ними шнур 4. Після цього укладають другий ряд плиток від одного краю до іншого. Так облицьовують всю поверхню.
Укладати плитки можна і без горизонтального шнура. Тоді їхнє положення перевіряють правилом завдовжки 1,5-2 м, періодично прикладаючи його до вже облицьованої ділянки поверхні і верхніх маячних плиток. Цим же правилом перевіряють правильність укладання кожного ряду плиток. Якщо потрібно, то, вдаряючи по правилу ручкою інструмента, осаджують ряд плиток до потрібної товщини облицювання.
Після облицювання однієї стіни укладають кутові плитки в кутах, що прилягають до неї. Облицьовані кути повинні бути прямолінійні і вертикальні. Укладаючи плитки на суміжних стінах, орієнтуються на вставлені кутові плитки. Якщо облицювання виконують без застосування кутових плиток, то суміжні стіни облицьовують, орієнтуючись на ряди плиток облицьованої стіни так, щоб горизонтальні шви їх співпадали.
Перед застосуванням плитки зволожують водою, щоб вони трохи насичились нею і очистились від пилу, і складають на робочому місці купками вздовж поверхні, яку облицьовуватимуть. Під час роботи лицювальник бере в ліву руку плитку і на її зворотний бік лопаткою накладає розчин. Розчину накладають стільки, щоб він, притиснутий плиткою до поверхні, розплющився і повністю заповнив площину під плиткою. Рухомість цементного розчину має бути 5-6 см за стандартним конусом. Під час притискання плитки по ній злегка вдаряють ручкою лопатки, підганяючи до шнура. Якщо з під плитки витискується зайвий роз-чин, то його зрізають лопаткою. Товщина шару розчину під плиткою має бути не менше 7 і не більше 15 мм.
Для нанесення розчину на плитки зручно користуватись спеціальним шаблоном-кронштейном (Рис. 2). Цей шаблон, виготовлений з листової сталі, за допомогою спеціальних дужок надівають на борт ящика з розчином. Шаблон має прямокутний отвір, по периметру якого знизу приварено рамку. В цю рамку повинна вільно заходити плитка.
З шаблоном працюють так. Взявши в ліву руку плитку, прикладають її знизу під шаблон (Рис. 2, а). Прямокутною кельмою з ящика набирають порцію розчину і накладають його на плитку (Рис. 2, б). Зайвий розчин кельмою зрізають в ящик. При цьому на плитці утворюється рівний шар розчину, товщина якого відповідає товщині рамки шаблона. Після цього плитку з розчином віднімають від шаблона і закріплюють на поверхні. Застосовувати такий шаблон можна лише при облицюванні рівних поверхонь.
У процесі облицювання шви між плитками повністю розчином не заповнюються, тому після облицювання певної ділянки поверхні, наприклад однієї стіни, на ній заповнюють шви. Для цього розчин намазують між плитками і всю поверхню протирають ганчіркою, втискуючи розчин у шви і зчищаючи зайвий з поверхні. Через деякий час, коли розчин затвердне, всю поверхню промивають водою і витирають сухою ганчіркою.
Для полегшення праці лицювальника і підвищення її продуктивності при облицюванні вертикальних поверхонь

 
 

Цікаве

Загрузка...