WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат

Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат

маячна плитка-репер; б - контрольне правило; 7 - шар розчину. Стрілкою показано напрямок опорядження
Шви між плитами заповнюють цементним розчином 1:1 після укладання кожного ряду або через 1-2 доби після опорядження підлоги. Коли розчин у швах затвердне, підлогу протирають вологою тирсою і промивають водою.
Настилання підлоги шлакоситаловими плитами. Шлакоситалові плити застосовують для влаштування підлог, які в процесі експлуатації будуть зазнавати дії надлишкової вологи і значного витирання (магазини, цехи підприємств тощо). За розміром плити бувають 300x300 або 400*400 мм, завтовшки 10-50 мм. Зовнішня поверхня плит може бути рівною або рельєфною. За кольором вони здебільшого бувають чорні, білі або сірі. Проте можуть бути й інших хроматичних кольорів. Укладають плити на цементному розчині або бітумній мастиці.
Основу підлоги для опорядження шлакоситаловими плитами підготовляють так само, як і для облицювання бетонно-мозаїчними плитами. Простильний підготовчий шар виконують з цементного розчину 1:3 або 1:4. Після того як він затвердне, на поверхню укладають плити на цементному розчині. Якщо опорядження виконують по шару гідроізоляції, то її спочатку вкривають розплавленим гарячим бітумом і посипають великозернистим піском. У цьому випадку плити слід укладати на бітумній мастиці. Для цього гідроізоляційний шар очищають від сміття, протирають ганчірками, змоченими у гасі або бензині, і вкривають мастикою, на якуукладають плити.
Розмічання поверхні, встановлення маячних плиток, послідовність укладання шлакоситалових плит така сама, як і бетонно-мозаїчних. Слід пам'ятати, що ці плити крихкі, тому в процесі укладання їх осаджують до потрібного рівня легкими ударами дерев'яного молотка-киянки.
Опоряджену на цементному розчині підлогу вкривають зволоженою тирсою і витримують 7-10 діб. Підлогу, виконану на бітумній мастиці, очищають від її лишку, що виступив між плитками, і ці місця протирають ганчірками, змоченими у гасі або бензині.
ВИМОГИ ДО ПОВЕРХОНЬ, ОБЛИЦЬОВАНИХ ПЛИТКАМИ
Правильність облицьованої плитками поверхні перевіряють контрольним правилом завдовжки 2 м, рейкою з виском та виском. Шви між плитками мають бути рівними, а вищербленість кромок плиток не повинна бути більшою за 0,5 мм.
Відхилення, що допускаються при облицюванні вертикальних поверхонь, подано у табл. 1.
Таблиця 1. Відхилення, що допускаються при облицюванні вертикальних поверхонь (мм)
Найменування відхилень Плитки
керамічні глазуровані полістирольні
Відхилення облицьованої поверхні від вертикалі на 1 м 1,5 1
Те саме, на висоту приміщення 4 -
Відхилення швів від вертикалі і горизонталі на 1 м 1,5 2
Те саме, на довжину ряду 3 -
Відсутність збігу у профілях архітектурних витягнутих
деталей на стиках і швах 0,5 -
Проміжки між поверхнею і прикладеним двометровим правилом 2 До 1 мм
Товщина швів 1,5-2,5 0,5
Плиточна підлога має бути виконана так, щоб простильний шар, прошарок під плитками і плиткове покриття щільно прилягали один до одного і міцно зчеплювались між собою. В облицювальному шарі не повинно бути великих черепашок і повітряних мішків. Виконана підлога з усіх видів плиток і плит повинна бути рівною, щоб проміжок між нею і прикладеним двометровим правилом не перевищував 4 мм. Окремі плитки на підлозі можуть западати або виступати з площини підлоги не більше ніж на 1 мм. Шви між плитками повинні бути прямолінійними у межах кожного ряду плиток. Відхилення швів від прямої лінії не повинно перебільшувати 10 мм на 10 м довжини шва.
Товщина швів між плитками розміром до 200 мм не повинна бути більше 2 мм, а між плитками і плитами понад 200 мм - більше 3 мм.
ДЕФЕКТИ ПЛИТКОВИХ ОБЛИЦЮВАНЬ
Розглянемо основні дефекти плиткових облицювань, причини їх виникнення та способи усунення.
Відшарування плиток від поверхні прошарку буває при застосуванні у розчинах низькомарочних неякісних цементів; забрудненого поза нормою глиняними або органічними домішками піску; перевищення товщини прошарку під плитками (більше 15 мм); укладання плиток на прошарок, що почав тужавіти; укладання плиток запилених, забруднених і не зволожених водою (якщо останнє передбачається технологією). Щоб встановити цей дефект, окремі підозрілі місця простукують киянкою. Глухий звук свідчить про дефект ділянки покриття. Щоб усунути цей дефект, плитки, що погано утримуються на поверхні, знімають, а пошкоджені місця очищають від роз-чину до простильного підготовчого шару, потім очищають від пилу і рясно змочують водою. Після цього підготовлені ділянки поверхні знову облицьовують новими плитками.
Щілини на окремих керамічних плитках виникають при застосуванні неякісних, погано обпалених плиток. Щоб усунути такий дефект, пошкоджені плитки разом з прошарком, що був під ними, зрубують з поверхні, а на їх місце укладають нові якісні плитки.
Нерівності швів утворюються внаслідок неохайної роботи плиточника, а також при облицюванні поверхні без перевірки швів контрольними пристроями і без шнура. Цей дефект усувати після закінчення облицювання певної ділянки поверхні дуже важко, бо викривлення шва одного ряду плиток спричинює до викривлення інших рядів. Тому за рівністю швів плиточник має весь час слідкувати у процесі своєї роботи, щоб не допускати такого дефекту. Якщо ж виникне необхідність переробити роботу, то поверхню очищають від старих плиток і облицьовують новими, додержуючись правильних прийомів робіт і необхідного контролю по ходу облицювання.
Забруднення плиткового покриття виникає при неохайній роботі і несвоєчасному видаленню з поверхні розчину або мастики, що виступає з швів під час облицювання. Щоб усунути з поверхні бризки і патьоки від цементного розчину, їх обережно, аби не пошкодити облицювання, зчищають лопаткою. Потім ці місця промивають 2-3 %-ним розчином соляної кислоти і всю поверхню промивають водою.
Місця, забруднені мастикою, промивають розчинником (скипідаром, бензином або гасом), після чого всю поверхню витирають сухими ганчірками і промивають водою.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...