WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат

Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат

З, виконаної з квадратних плиток (Рис. 7). Спочатку на шар розчину укладають 2-З ряди плиток, перевіряючи правильність їх укладання правилом. Після цього проміжки, що утворились між плитками, заповнюють маленькими квадратними плитками-вставками 7. На межі з фризовим рядом проміжки заповнюють трикутними вставками 6.
Після укладання підлоги шести- і восьмигранними плитками її остаточно опоряджують так само, як і після укладання квадратними плитками.
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ КАРТАМИ КИЛИМОВОЇ МОЗАЇКИ
Для прискорення та полегшення опорядження підлог, а також з декоративною метою застосовують карти килимової мозаїки (Рис. 8). Карту розміром 398*598 мм виготовляють на заводі наклеюванням на цупкий папір дрібних різнокольорових керамічних плиток розміром 23*23 або 48*48 мм.
Плитки приклеюють до паперу за заздалегідь заданим рисунком зворотною стороною вгору. Залежно від рисунка карти бувають кутові, фризові і рядові. Рисунок кожної картинадруковано на папері, що дає змогу під час укладання їх підібрати і розкласти карти на основі відповідно до рисунка. Карти килимової мозаїки укладають у пачки (по 10 карт у кожну), прокладаючи між ними картон або фанеру, і перев'язують шпагатом. Зберігати їх слід у сухих приміщеннях, щоб через розмокання клею не відшаровувались плитки.
Рис. 8. Карта килимової мозаїки: а - кутова; б - фризова
Основу підлоги до настилання карт килимової мозаїки підготовляють так само, як і під час опорядження звичайними керамічними плитками (див. § 65). Вздовж підлоги майже ніколи не можна розмістити ціле число карт, тому карти, що створюють на поверхні певний рисунок, розміщують симетрично відносно осей приміщення, а проміжки між поверхнею, опорядженою цілими картами, і стінами опоряджують кусками, які нарізають із цілих карт килимової мозаїки так, щоб на них не потрапляли елементи рисунка.
Спочатку на підготовленій основі за допомогою шнура, натертого сухим пігментом, відбивають дві взаємно перпендикулярні осьові лінії 1 (Рис. 9). Потім від кожної осі в один і другий бік насухо розкладають карти килимової мозаїки, щоб визначити, яка кількість цілих карт розміститься на підлозі. Зовнішню межу їх у кутах відмічають і забивають у цих місцях штирі 2. Це саме можна зробити не розкладанням карт, а розмічуванням основи за допомогою лінійки і кутника.
Рис. 9. Послідовність опорядження підлоги картами килимової мозаїки:
1 - осі розмітки; 2 - штирі; 3 - пристінна смуга; 4 - кутова маячна карта; 5 - фризова карта; 6- шнур; 7 - шар розчину; 8 - рядова карта
Після розмічування поверхні у встановлених кутах (де були забиті штирі) на рівні чистої підлоги укладають по одній кутовій маячній карті 4. Натягнувши між ними шнури, вздовж коротких стін приміщення укладають пристінні ряди карт, які в подальшому служитимуть маячними рядами. Між цими рядами натягують шнур і, орієнтуючись на нього, укладають третій пристінний ряд карт, перпендикулярний до двох перших. Після цього, поступово пересуваючи шнур 6 паралельно цьому ряду, опоряджують решту підлоги рядовими картами. В кінці опорядження біля четвертої стіни укладають фризовий ряд карт. Коли вся підлога опоряджена цілими картами, заповнюють проміжки біля стін кусками відповідного розміру, вирізаними з цілих рядових карт.
Карти укладають на попередньо нанесений шар цементного розчину 7 завтовшки 1,5-2 мм. Нанесений розчин з решета посипають сухим цементом. Цемент у верхньому шарі розчину, змішуючись з водою, перетворюється у цементне тісто, яке заходить у шви між плитками і сприяє кращому зчепленню їх з розчином. Притиснуту до розчину карту присаджують ударами ляпавки, щоб розчин заповнив шви між плитками. Це буде помітно на папері, який зволожиться у місцях швів. Шви між картами за шириною мають бути такі ж самі, як і між плитками.
Горизонтальність карт контролюють рейкою з рівнем, а якість опорядження двометровим правилом.
Після опорядження всієї підлоги і затвердения розчину папір змочують водою і після розмокання зчищають скребачками або мітлами. Очищену від паперу підлогу посипають змоченою у воді тирсою і остаточно очищають від розчину та рештків паперу. Після цього підлогу промивають водою.
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ БЕТОННО-МОЗАЇЧНИМИ І ШЛАКОСИТАЛОВИМИ ПЛИТАМИ
Настилання підлоги бетонно-мозаїчними плитами. Великогабаритні бетонні або двошарові бетонно-мозаїчні декоративні плити застосовують для влаштування підлог виробничих і громадських будівель. Основу плити складає звичайний бетон марки 300, а верхній опоряджувальний шар роблять з кольорового бетону або мозаїчної суміші. Зовнішня поверхня плити - відшліфована. За розміром плити бувають 400x400*35 або 300x300x30 мм.
Основу підлоги для опорядження бетонно-мозаїчними плитами підготовляють так само, як і для опорядження керамічними плитками, тобто очищають від сміття, бруду, підмазують западини, змітають пил і змочують водою. Укладають плити на цементному розчині марки 100-150. Опорядження підлоги ведуть поздовжніми рядами, починаючи від стіни, протилежній двері (Рис. 10). Спочатку заміряють довжину стіни, вздовж якої будуть укладати перший ряд плит, і встановлюють кількість цілих плит, потрібних для цього. Якщо від останньої плити до стіни залишається проміжок, то його заповнюють куском плити 2. Куски заготовляють окремо, перерубуючи цілі або дефектні плити за потрібним розміром. Перерубують плиту по лінії розмітки, насікаючи її з обох боків, за допомогою скарпеля або зубила і молотка.
Укладають плити на рівні чистої підлоги, орієнтуючись на попередньо встановлені маячні плитки 5. За першу маячну плитку служить бетонно-мозаїчна плита 1, яку встановлюють в лівому кутку приміщення. Інші маячні плитки розміщують на відстані 1,5-2 м одна від одної вздовж ряду укладання. За маячні плитки-репери служать звичайні керамічні плитки, які тимчасово закріплюють на гіпсовому розчині. По ходу роботи, коли плити, що укладають в ряду, підходять до маячної плитки, її видаляють.
Укладання кожного ряду плит виконують під шнур 4, який натягують згідно з розміром плит між протилежними стінами приміщення. Правильність укладання плит контролюють за допомогаю правила 6, яке одним боком прикладають до опорядженої ділянки підлоги, а другим до маячної плитки. Крім того, положення бетонно-мозаїчної плити перевіряють рівнем, прикладаючи його до неї у різних напрямках.
Рис. 10. Послідовність опорядження підлоги великогабаритними бетонно-мозаїчними плитами: 1 -бетонно-мозаїчна плита; 2 - пристінний кусок плити; 3 - штирі; 4 - шнур; 5-

 
 

Цікаве

Загрузка...