WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат

Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих пл - Реферат


Реферат
на тему:
Настилання підлоги керамічними плитками, картами килимової мозаїки, бетонно-мозаїчними і шлакоситаловими плитами. вимоги до поверхонь, облицьованих плитками. дефекти плиткових облицювань
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ КЕРАМІЧНИМИ ПЛИТКАМИ
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ КАРТАМИ КИЛИМОВОЇ МОЗАЇКИ
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ БЕТОННО-МОЗАЇЧНИМИ І ШЛАКОСИТАЛОВИМИ ПЛИТАМИ
ВИМОГИ ДО ПОВЕРХОНЬ, ОБЛИЦЬОВАНИХ ПЛИТКАМИ
ДЕФЕКТИ ПЛИТКОВИХ ОБЛИЦЮВАНЬ
НАСТИЛАННЯ ПІДЛОГИ КЕРАМІЧНИМИ ПЛИТКАМИ
До початку настилання підлоги на перекритті мають бути закінчені роботи, пов'язані з влаштуванням простильного підготовчого шару з гідро- або теплоізоляційним прошарком. Цю роботу повинні виконувати бетонники.
Роботи по влаштуванню підлог з керамічних плиток виконують в такій технологічній послідовності:
очищення основи від бруду, сміття, пилу і змочування її водою;
розмічання основи підлоги, провішування її та встановлення маячних плиток-реперів і маячних рядів;
сортування і підгонка плиток, а також у разі необхідності перерубування їх;
нанесення на основу підлоги прошарку з цементного розчину завтовшки не більше ніж 15 мм і розрівнювання його;
укладання плиток на шар розчину і підгонка їх під шнур за заданим рисунком;
заповнення швів цементним розчином або цементним молоком;
засипання підлоги мокрою тирсою і остаточне очищення її.
Послідовність операцій при укладанні плиток залежить від розміру підлоги і рисунка, а також від форми і розмірів плиток. До настилання підлоги приступають після перевірки якості основи і затвердения стяжки. Горизонтальність основи перевіряють за допомогою рівня, прикріпленого до рейки. Якщо за проектом підлога повинна мати похил, то кут похилу пе-ревіряють за допомогою спеціальної рейки з рівнем. Під час перевірки кута похилу підлоги верхня кромка рейки має бути в горизонтальній площині (Рис. 1). Якщо на підготовленій основі є якісь пошкодження або відхилення від норми, то ці місця виправляють розчином. Одночасно з перевіркою горизонтальності основи перевіряють правильність кутів підлоги за допо-могою дерев'яних кутиків. Після цього з поверхні основи змітають сміття, пил і змочують її водою.
Рис. 1. Рейка з рівнем для перевірки кута нахилу підлоги:
1 - основа підлоги; 2 - марки; 3 - рейка; 4 - рівень
Настилання підлоги квадратними плитками. Після закінчення перевірки горизонтальності і правильності кутів основи, очищення її від бруду, підлогу розмічають за заданим рисунком. Для цього спочатку в кутах приміщення на рівні чистої підлоги встановлюють чотири або й більше маячних плиток-ре-перів 1 (Рис. 2). Відмітки рівня чистої підлоги мають бути зроблені до початку опорядження на всіх стінах приміщень, де буде влаштовуватись плиткова підлога. Між маячними плитками вздовж стін натягують шнури 4 так, щоб усі чотири кути, утворені ними, дорівнювали 90°. Після цього між реперами вздовж довшої стіни насухо укладають ряд плиток, враховуючи товщину швів між ними. Якщо між реперами не вміститься ціле число плиток, то один з реперів пересувають на потрібну відстань і знову закріплюють на розчині. Вузька смуга, що залишиться біля стіни, буде заповнена кусками з плиток. Якщо відстань між маячними плитками більше 3 м, між ними встановлюють проміжні маячні плитки на відстані 1,5-2 м одна від одної.
Рис. 2. Розмічання підлоги і опорядження її квадратними плитками:
1 - маячні плитки-репери; 2 - поздовжній пристінний ряд плиток; 3 - маячні ряди; 4 - шнури
Після цього паралельно коротшій стіні по шнуру укладають маячні ряди 3 з плиток. Щоб шви в пристінних і проміжних маячних рядах збігалися, плитки укладають по розміченій рейці, на якій є поділки, що відповідають відстані між швами.
Перший поздовжній ряд плиток 2 укладають по шнуру - він також буде маяком. Встановивши маячні ряди, між ними укладають плитки під шнур або правило. Керамічні плитки закріплюють на поверхні цементним розчином складу 1:3; 1:4 або 1:5 (залежно від марки цементу). Рухомість розчину має бути 5-6 см за стандартним конусом. Приготовлений до робо-ти цементний розчин слід використати не пізніше ніж через 1,5 год після виготовлення. Керамічні плитки можна встановлювати і на бітумній мастиці. Товщина шару розчину має бути 10-15 мм, а шару бітумної мастики - 3-5 мм.
Розчин розстеляють між маячними рядами на площу, яку займуть 2-3 ряди плиток. На розрівнений лопаткою або рейкою розчин укладають плитки, осаджуючи їх легкими ударами ручки лопатки. Положення плиток перевіряють правилом, яке прикладають так, щоб кінці його лежали на маячних рядах. Приклавши коротше правило до кромок крайнього ряду плиток і легко вдаряючи по ньому молотком, підганяють плитки так, щоб шов між ними і попереднім рядом був рівним.
Осаджувати плитки на розчині можна за допомогою ляпавки. Ляпавка - це кусок фанери розміром 50x70 см і більше, зверху якого прибивають дерев'яний брусок (ручку). Уклавши декілька рядів плиток між маячними рядами так, щоб вони трохи виступали за їхній рівень, плитки осаджуть ударами ляпавки до рівня маячних рядів. Після цього вирівнюють поздовжні шви, вдаряючи молотком по правилу, притиснутому до крайнього ряду плиток.
Опоряджену ділянку підлоги перевіряють контрольним двометровим правилом, прикладаючи його до поверхні підлоги в різних напрямках. Коли більша половина підлоги опоряджена, треба вздовж протилежної стіни викласти пристінний маячний ряд з плиток. На нього буде спиратись правило під час опорядження решти підлоги. Його виконують по шнуру так само, як і перший раз. Після цього опоряджують решту підлоги.
Працюючи з різнокольоровими плитками, потрібно стежити за виконанням наміченого рисунка, особливо коли укладають проміжні маячні ряди, в яких плитки одразу слід укладати відповідно до рисунка.
Підлоги в приміщеннях з площею менше 4 м2 опоряджуть так. Після провішування і розмічання підлоги в чотирьох кутах приміщення встановлюють маячні плитки так, щоб верхня їхня площина була в рівні майбутньої підлоги. Після цього всю площу приміщення вкривають шаром розчину, починаючи укладання його від стіни, що лежить проти дверей. Цей розчин розрівнюють правилом, орієнтуючись на маячні плитки. Опо-ряджувати підлогу починають від дверей (Рис. 3). Коли робітнику потрібно стати на опоряджену ділянку поверхні, то її закривають фанерою або дошками. Правильність опорядження контролюють контрольним правилом 5, кінці якого спирають на маячні плитки-репери 1.
Рис. 3. Опорядження підлоги в невеликому приміщенні:
1 -

 
 

Цікаве

Загрузка...