WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчн - Реферат

Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчн - Реферат

обертання, с-1 24 48 24 23
напруга, В 220/380 220/380 220/380 220/380
Габаритні розміри, мм:
довжина 880 920 950 1050
ширина 610 590 650 680
висота 850 945 1000 1000
Маса, кг 130 105 130 130
Для шліфування мозаїчного покриття у місцях, недоступних для високопродуктивних машин, застосовують ручні електричні або пневматичні машини. Конструктивно електричні машини поділяють на торцеві і кутові (у яких вісь абразивного диску розміщена під кутом до осі вала електродвигуна). Промисловість випускає багато видів ручних шліфувальних машин різної продуктивності і призначення, проте найбільш зручною для застосування в мозаїчних роботах є електрична шліфувальна машина ИЭ-8201А.
Універсальна електрошліфувальна машина ИЭ-8201А (Рис. 7) складається з електродвигуна, встановленого на опорній плиті, гнучкого валу, шліфувальної головки і пускового пристрою. У комплект машини входять дві головки: пряма і кутова.
Рис. 7. Універсальна електрошліфувальна машина ИЭ-8201А: 1 - гнучкий вал; 2 - електрокабель; 3 - електродвигун; 4 - пусковий пристрій; 5 - кран зі штуцером для приєднання шланга з водою; 6 - рукоятка; 7 - шліфувальний круг
Для мозаїчних робіт частіше використовують кутову головку. Електродвигун машини потужністю 1 кВт працює від напруги 220 В.
До початку роботи у шліфувальну головку машини вставляють абразивний диск і міцно затискують його, а до штуцера крана приєднують гумовий шланг невеликого діаметра, по якому до машини буде подаватись вода.
Під час роботи машини обертальний рух від вала електродвигуна 3 через редуктор і гнучкий вал / передається на абразивний диск, при обертанні якого шліфується поверхня. Кількість води, потрібної для шліфування, регулюють за допомогою крана 5, розміщеного на шліфувальній головці.
Основні несправності в роботі електрошліфувальної машини ИЭ-8201А подано в табл. 20.
Рис. 8. Пневматична шліфувальна машина ИП-2201:
1 - штуцер для приєднання повітряного шланга; 2 - пусковий пристрій; З - пневматичний двигун; 4 - рукоятка; 5 - захисний кожух; 6 - вузол кріплення абразивного круга
Рис. 9. Пересувна електрощітка:
1 - триколісний візок; 2 - електрокабель; 3 - пусковий пристрій; 4 - ручка; 5 - електродвигун; 6 - пасова передача; 7 - захисний кожух; 8 - дротяна щітка
Пневматична шліфувальна машина ИП-2201 (Рис. 8) складається з двигуна, на подовженому валі якого закріплюється абразивний диск, двох рукояток, пускового пристрою і захисного кожуха диска. Машина діє під тиском повітря, що надходить від компресора.
До початку роботи на валі двигуна 3 закріплюють абразивний диск, а до штуцера 1 приєднують повітряний шланг, по якому до машини буде надходити стиснуте повітря від компресора.
Під час роботи машини стиснуте повітря надходить всередину двигуна, тисне на лопатки ротора, примушуючи його обертатись, і виходить назовні. Одночасно починає обертатись і абразивний диск, шліфуючи поверхню.
Перед укладанням на бетонну основу підготовчого шару мозаїчної підлоги її необхідно очистити від затверділої поверхневої плівки цементного каменю. Це роблять за допомогою пересувних або ручних електрощіток.
Пересувна електрощітка (Рис. 9) складається з триколісного візка, ручки з пусковим пристроєм, електродвигуна, пасової передачі і циліндричної дротяної щітки із захисним кожухом.
Під час роботи машини обертальний рух від вала електродвигуна 5 через пасову передачу 6 передається до щітки 8. Щітка, обертаючись, подряпує бетонну поверхню.
При невеликих обсягах робіт застосовують ручні електрощітки.
РОЗЧИНИ І ДЕКОРАТИВНІ МОЗАЇЧНІ СУМІШІ
Для підготовчого шару мозаїчної підлоги застосовують малорухомі цементні розчини складу 1:3 або 1:4. Для виготовлення розчину застосовують портландцемент марки не нижче 300. Рухомість розчину має бути 4-5 см за стандартним конусом, марки - не нижче 75. При невеликих обсягах робіт розчин приготовляють вручну, а при великих - у розчинозмішувачах безпосередньо на будівельному об'єкті або завозять його з централізованого цеху по виготовленню розчинів.
Опоряджувальний шар мозаїчної підлоги виконують розчином, в основі якого лежить кам'яний дрібняк твердих гірських порід (мармуру, граніту, лабрадориту тощо). Кількість дрібняку в розчині має бути 75-85 %. За кольором мозаїчний розчин може бути сіро-білим або кольоровим у разі додавання до нього пігментів.
До складу мозаїчного розчину входять сірий або білий портландцемент, кам'яний дрібняк, кам'яне борошно, кольорові пігменти (при бажанні) і вода. Якщо в будівельній організації є кольорові цементи, то їх використовують замість білого цементу і пігментів. Марка цементу для розчину має бути не нижче 300, а марка розчину не нижче 100. Розчин приготовляють безпосередньо на робочому місці з готової мозаїчної суміші, яку завозять із спеціальних заводів будіндустрїї або централізованих розчинних вузлів, і води.
Готуючи мозаїчну суміш, особливу увагу приділяють підбору зернистості дрібняку в суміші. Щоб опоряджена поверхня мозаїчної підлоги була рівномірно насичена дрібняком, в суміш вводять дрібняк різної зернистості у відповідному співвідношенні. Слід пам'ятати, що максимальний розмір дрібняку не повинен перевищувати 15 мм, бо товщина опоряджувального шару всього 25 мм. За розміром зерен дрібняк поділяють на дрібнозернистий (2,5-5 мм), середньої зернистості (5-10 мм) і крупнозернистий (10-15 мм). Співвідношення в суміші дрібняку різної зернистості здебільшого 1:1:1 за об'ємом.
Гірські породи, з яких одержують дрібняк, повинні бути такими,щоб поверхня легко шліфувалась абразивним інструментом. Дрібняк з твердих гірських порід (граніт, базальт) хоча і застосовується в суміші, проте дуже рідко. Крім того, що підлога із суміші з таким дрібняком важко шліфується, в процесі експлуатації вона нерівномірно зішліфовується і стає горбкуватою. Це пояснюють тим, що з поверхні спочатку стирається цементний камінь, а дрібняк виступає над рівнем підлоги.
У табл. 21 подано рецептуру сухих сумішей для мозаїчного покриття.
Таблиця 21. Склад сухих сумішей для мозаїчного покриття (у частинах за об'ємом)
Склад суміші Колір покриття
сірий з білим чорний з білим чорний з білим чорний з зеле-ним черво-ний з білим черво-
ний з роже-вим червоний з коричне-вим
Цемент сірий, М300,
М400 1 1
Цемент білий М300,
М400 - - 1 1,5 1 1 1
Кам'яний дрібняк:
крупний 1 1 1 2 1 1 1
середній 1 1 1 1 1 1 1
дрібний - 1 1 1 1 1 1
колір дрібняку Білий Білий Чор-
ний Чор-
ний Білий Роже-
вий Черво-
ний
Пігменти (за масою
відносно маси цементу):
пероксид марганцю - 0,125 - - - - 0,05
оксид хрому - - - 0,17 - - -
сурик залізний - - - - 0,1 0,08 0,05
При невеликих обсягах робіт мозаїчний розчин готують вручну. Кам'яний дрібняк різних фракцій промивають водою, щоб позбавити його пилу. Окремо цемент змішують з пігментами і пересівають через сито з 900 отв/см2. В ящик насипають потрібну кількість дрібняку різної зернистості і перемішують його. Потім кольоровий цемент додають до дрібняку і всю суміш перемішують. Готову мозаїчну суміш змочують водою з поливальниці, додаючи її в такій кількості, щоб розчин утворився малорухомим (жорстким). Рухомість мозаїчного розчину повинна бути у межах 2-4 см заглиблення стандартного конуса.
При великих обсягах робіт мозаїчні розчини готують в роз-чинозмішувачах із готової суміші, завезеної на будівельний об'єкт, додаючи до неї потрібну кількість води. Тривалість перемішування розчину 2-4 хв. Заготовленої кількості розчину повинно вистачити на вкриття всієї площі підлоги в одному приміщенні, щоб покриття не було різнобарвним.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...