WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчн - Реферат

Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчн - Реферат


Реферат
на тему:
Загальні відомості про мозаїчні роботи. інструменти і пристрої для їх виконання. машини і механізми для мозаїчних робіт. розчини і декоративні мозаїчні суміші
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
ІНСТРУМЕНТИ І ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
РОЗЧИНИ І ДЕКОРАТИВНІ МОЗАЇЧНІ СУМІШІ
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МОЗАЇЧНІ РОБОТИ
Роботи, пов'язані з підготовкою основи підлоги і покриттям її шаром мозаїчного розчину, з наступним його опорядженням, називають мозаїчними. До складу мозаїчного розчину входять білий або сірий цементи, кам'яний дрібняк і вода. При бажанні зробити покриття кольоровим до цієї суміші додають лугостійкі мінеральні пігменти. Мозаїчне покриття міцне, довговічне, добре захищає конструкції від дії вологи і має привабливий вигляд (Рис. 1). Монолітні мозаїчні підлоги влаштовують у цехах промислових підприємств, магазинах, вестибюлях і сходових площадках будівель різного призначення.
З мозаїчного розчину виготовляють штучні деталі архітектурного опорядження приміщень (мозаїчні плити, підвіконники, східці, приступки збірних маршів тощо).
Поряд з цим до мозаїки відносять монументально-декоративний живопис, який відтворює на поверхнях будівлі тематичні або орнаментальні рисунки шляхом набору їх із різнокольорових кусочків різноманітних матеріалів (смальта, камінь, кераміка тощо). Мозаїчний набір рисунка закріплюється на поверхні цементним розчином або спеціальними мастиками. Мозаїчні панно і окремі рисунки можна спостерігати на фасадах будівель, станціях метро, вокзалах, у готелях, палацах культури тощо. Набірну мозаїку виконують художники-декоратори.
Монолітні мозаїчні підлоги можуть бути одно- або багато-кольоровими, коли окремі ділянки підлоги виконані розчинами різного кольору. їх можна виконати і візерунчастими з орнаментальними рисунками.
До влаштування мозаїчних підлог приступають після виконання всіх загальнобудіцельних і санітарно-технічних робіт, прокладання електропроводки та укладання бетонної основи під підлоги. Основа повинна бути рівною і міцною. При перевірці рівності основи контрольним двометровим правилом проміжок між ним і основою має бути не більше 10 мм. Відхилення поверхні основи від горизонталі має бути не більше 0,2 % від розміру приміщення, а при ширині або довжині приміщення більше 25 м не повинно перевищувати 50 мм.
Рис. 1. Зразок мозаїчного покриття
ІНСТРУМЕНТИ І ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
В мозаїчних роботах частково користуються вже знайомим вам інструментом, що застосовується також в штукатурних або плиткових роботах. Для розрівнювання або переміщення мозаїчного розчину використовують лопатку (див. рис. 96, а), гладилку (див. рис. 17, в) та відрізачку (див. рис. 18, в).
Для ущільнювання шару мозаїчного розчину застосовують ручний коток масою 80-100 кг (див. рис. 158, а) і металеву або дерев'яну трамбовку.
Дерев'яну трамбовку (Рис. 2, а) виготовляють з прямокутного куска дошки розміром 25x35 або 40x40 см, завтовшки 30-40 мм. В центрі дошки на металевих кутиках закріплюється дерев'яна ручка 120-130 см завдовжки.
Металева трамбовка (Рис. 2, б) складається з квадратної металевої плити, виготовленої з листової сталі розміром 30x30 або 40x40 см, завтовшки 6-8 мм. Всередині плити, перпендикулярно до неї, приварена металева ручка завдовжки 80-100 см. У разі відсутності металевих трамбовок, які є довговічними в експлуатації, застосовують недовговічні дерев'яні.
Для зняття цементного молока з поверхні ущільненого мозаїчного шару застосовують макловицю (Рис. 3, а). її робочу частину виготовляють з кінського волосу довжиною 10-12 см. По периметру щітки до кінського волосу добавляють щетину, щоб вона стала пружнішою і волосінь не заламувалась під час роботи. В мозаїчних роботах краще застосовувати макловицю з капроновою волосінню.
Для шліфування ділянок мозаїчної підлоги, недоступних для мозаїчно-шліфувальної машини, застосовують абразивні камені, які для зручності затискують у спеціальний пристрій з дерев'яною ручкою 100 см завдовжки (Рис. 3, б).
Для переміщення розчину з ящиків і розрівнювання його на поверхні застосовують металеві совки (Рис. 3, в), совкові та звичайні штикові лопати. Розчин можна розрівнювати також металевими граблями.
МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ ДЛЯ МОЗАЇЧНИХ РОБІТ
Ущільнювання мозаїчних розчинів, особливо шліфування опоряджувального шару після того як він затвердне, вручну - важкий і трудомісткий процес, тому при великих обсягах робіт застосовують машини і механізований інструмент, які полегшують працю робітників, підвищують її продуктивність і поліпшують якість робіт.
Для ущільнювання бетону і мозаїчного розчину застосовують поверхневі вібратори марок ИВ-2А, ИВ-91А та інші.
Поверхневий вібратор ИВ-91А (Рис. 4) складається з електровібратора загального користування ИВ-92А, встановленого у металевому кориті, яке безпосередньо стикується з зовнішнім шаром мозаїчного розчину, що ущільнюється. Для перенесення вібратора до корита приварено дві ручки 5 і скобу, до якої чіпляють металевий стержень або трос з гаком на кінці 1. Цей пристрій служить для пересування вібратора під час його роботи.
Електровібратор ИВ-92А складається з електродвигуна, на обох кінцях вала якого закріплені попарно два дисбалани (ексцентрики), і пускового пристрою з електрокабелем. Електродвигун розміщений всередині алюмінієвого кожуха, який за допомогою болтів 3 міцно з'єднується з коритом. Дисбаланси - це металеві деталі різні за масою і формою, розміщені на валі електродвигуна.
Рис. 4. Поверхневий вібратор ИВ-91А:
1 - трос з гаком; 2 - корито; 3 - болт; 4 - електровібратор ИВ-92А; 5 - ручка
При роботі поверхневого вібратора дисбаланси, що обертаються разом з валом, сприяють вібрації механізми, яка передається на корито, а від нього на розчин, що ущільнюється. У табл. 17 подано технічну характеристику поверхневих вібраторів.
Таблиця 17. Технічна характеристика поверхневих вібраторів
Модель
ИВ-2А. ИВ-91А
Примусова сила вібрації, кН 56,5 40-50
Частота коливань: с-1 47 47
Електродвигун:
потужність, кВт 0,6 0,6
напруга, В 36 36
Габаритні розміри, мм:
довжина 950 1100
ширина 550 600
висота 270 300
Маса, кг 45 55
Для шліфування мозаїчного покриття на великій площі застосовують мозаїчно-шліфувальні машини марок СО-17, СО-36, СО-91, СО-111 тощо. Для шліфування підлоги в недоступних для машини місцях застосовують ручні пневматичні або електричні шліфувальні машини.
Мозаїчно-шліфувальна машина СО-17 (Рис. 5) складається з електродвигуна, зубчастого редуктора, двохтраверзного механізму шліфування, ходового пристрою і блока управління.
Рис. 5. Мозаїчно-шліфувальна машина СО-17:
1 - електрокабель; 2 - ручка; 3 - пускач; 4 - кран із штуцером для приєднання шланга з водою; 5 - електродвигун; 6 - редуктор; 7 - кожух механізму шліфування; 8 - колесо; 9 -ходовий пристрій
Ходовий пристрій у вигляді металевої рами спирається на два колеса 8 з гумовими ободами. У верхній частині його знаходиться ручка 2 і блок управління, до якого входить пускач 3 і кран із штуцером 4 для приєднання шланга, по якому подається вода. Ходовий механізм прикріплений до корпусу редуктора 6.
Механізм шліфування (Рис. 6), закритий кожухом 6, складається з двох траверз 10, що обертаються в різні сторони. На кожній траверзі закріплені амортизатори 7 і три держаки 8 з абразивним каменем 9 в них.
Під час роботи машини обертальний рух від валу електродвигуна через редуктор передається на механізм шліфування. При обертанні траверз абразивний камінь шліфує поверхню. Кількість води, потрібної для змочування поверхні, регулюють за допомогою крана 4 (див. Рис. 5). Під час роботи машини ходовий пристрій має бути піднятий вгору так, щоб колеса не торкались поверхні, що шліфується.
Технічна характеристика мозаїчно-шліфувальних машин подана у табл. 18, а можливі несправності в роботі машин та способи їх усунення в табл. 19.
Таблиця 18. Технічна характеристика мозаїчно-шліфувальних машин
Показник Модель
СО-17 СО-36 СО-91 СО-111
Продуктивність, м2/год 7,5 4-6 12 15-20
Ширина смуги шліфування, мм 570 530 570 570
Частота обертання траверз, с-1 - - 5 9
Висота абразива, мм 50 50 50 50
Електродвигун:
потужність, кВт 2,2 1,5 3 3
Частота

 
 

Цікаве

Загрузка...