WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог - Реферат

Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог - Реферат

матеріальний кран на вудці, а коли із форсунки почне виходити суміш, відкривають повітряний кран і наносять її на поверхню. Якщо в цьому бачку суміш закінчиться, повертають рукоятку у протилежний бік і повітря починає надходити у другий бачок. В цей же час надлишкове повітря з першого бачка виходить, бо внутрішні канали їх у межах розподільного вузла з'єднані.
Коли повітря вийде, знімають кришку, а бачок заповнюють новою порцією суміші. І весь цикл повторюється. Після закінчення роботи установку промивають, а потім продувають повітрям.
У табл. 13 наведені ознаки несправностей шпаклювальної установки СО-21А, їхні причини і способи усунення.
Таблиця 13. Основні несправності шпаклювальної установки СО-21А і способи їх усунення
Для розпилювання опоряджувальної суміші замість вудки до агрегату можна підключити фарборозпилювач СО-24А або СО-123А, які застосовуються для механізованого нанесення шпаклівок.
Фарборозпилювач СО-123А (Рис. 4) складається з корпусу, розпилювальної головки, сопла діаметром 5 мм, курка і голки. Застосовують його для нанесення шпаклівок, мастик і інших сумішей в'язкістю до 180 с за віскозиметром ВЗ-4.
Корпус фарборозпилювача 2 має рукоятку 4 і два штуцери: для приєднання повітряного 5 і матеріального 8 шлангів. Всередині розпилювальної головки 1 розміщене сопло 9, конусоподібний отвір якого перекривається голкою 11. Голка з'єднана з курком 7. Кількість повітря, що подається для розпилювання суміші, регулюється повертанням регулятора повітря 12, а кількість суміші, що надходить для розпилювання, - регулятором голки 3.
Під час роботи у комплекті з установкою СО-21А до штуцера під головкою фарборозпилювача приєднують матеріальний шланг. Повітряний шланг, що йде від компресорної установки СО-7Б, приєднують до штуцера 5, який розміщується на рукоятці.
Рис. 4. Фарборозпилювач СО-123А:
а - загальний вигляд; б - розріз; 1 - головка; 2 - корпус; 3 - регулятор голки; 4 - рукоятка; 5 - штуцер для приєднання повітряного шланга; 6 - повітряний клапан; 7 - курок; 8 - штуцер для приєднання матеріального шланга; 9 - сопло; 10 - штуцер сопла; 11 - голка; 12 - регулятор повітря
Принцип розпилювання суміші фарборозпилювачем подано на Рис. 1.
Щоб включити розпилювач, натискають на курок, який передає зусилля на шток повітряного клапана. При цьому клапан зміщується, і повітря крізь звільнений отвір по внутрішніх каналах розпилювача надходить у головку і через вихідний отвір виходить назовні. При наступному русі курка відходить запірна голка, і крізь отвір сопла в головку починає надходити суміш. Тут її підхоплює струмінь повітря і розпилює.
Якщо відпустити курок, то під дією відповідних пружин голка і повітряний клапан повернуться у вихідне положення і закриють отвори сопла і повітряного клапана. При цьому подача суміші і повітря у головку припиняється.
У табл. 14 подано технічну характеристику фарборозпилювачів для нанесення шпаклівок і мастик, а в табл. 15 наведено перелік основних несправностей та способи їх усунення.
Таблиця 14. Технічна характеристика фарборозпилювачів
Показник Модель
СО-24А СО-123А
Продуктивність, м2/год 85 110
Діаметр сопла, мм 6 5
Витрата повітря, м3/год 16 16
Тиск, МПа:
повітря 0,3-0,5 0,4-0,6
суміші 0,2 0,2-0,3
Габаритні розміри, мм:
довжина 165 160
ширина 45 45
висота 210 215
Маса, кг 0,7 0,645
Для механізованого нанесення на поверхню шпаклівки або мастики можна використати звичайний фарбувальний агрегат, який збирають з компресорної установки СО-7Б, фарбо-нагнітального бачка, фарборозпилювача і шлангів. Щоб відносно густу суміш можна було витиснути з бачка, дно його повинно бути сферичної або конусоподібної форми і вихід шпаклівки має здійснюватись через штуцер у цьому ж дні. Тому застосовувати в таких штукатурних агрегатах звичайні фарбонагнітальні бачки не можна, їх потрібно відповідно переобладнати. Що й роблять деякі будівельні організації.
Проте найкращий ефект дає застосування шпаклювального агрегату СО-150, за допомогою якого можна наносити суміш в'язкістю не менше 7 см занурення стандартного конуса. Розпилювання більш в'язких сумішей можливо тому, що агрегат працює при більш високому тиску (до 2 МПа). При потребі до агрегату підключають компресорну установку, що дає можливість розпилювати суміш пневматичним способом.
Шпаклювальний агрегат СО-150 (Рис. 5) складається із завантажувального бункера, шнекового конвеєра, електродвигуна, клинопасової передачі з редуктором, гвинтового насоса, матеріального шланга, вудки і пульта управління.
Рис. 5. Шпаклювальний агрегат СО-150:
1-~ завантажувальний бункер; 2 - пульт управління; 3 - електродвигун; 4 - клинопасова передача; 5 - редуктор; 6 - корпус шнекового конвеєра; 7 - шнек; 8 - гвинтовий насос; 9 - гвинт; 10 - обойма насоса; 11 - манометр; 12 - штуцер для приєднання матеріального шланга; 13 - кран вудки; 14 - кран регулювання повітря; 15 - вудка; 16 - форсунка
Завантажувальний бункер 1 розміщений над шнековим конвеєром б. У задній частині агрегату розташований пульт управління 2 і електропривод з електродвигуном 3, клинопасовою передачею 4 і редуктором 5. У середині шнекового конвеєра знаходиться шнек 7. Гвинтовий насос 8 складається з корпусу, гвинта 9 і обойми 10. В передній частині насоса розміщений штуцер 12 для приєднання матеріального шланга. Агрегат спирається на ніжку і два колеса. У верхній частині бункера є дві ручки.
До початку роботи до агрегату підключають пересувну компресорну установку, від якої повітря по шлангу буде надходити у вудку під тиском 0,5-0,7 МПа, оскільки густі суміші розпилюються лише пневматичним способом. Бункер заповнюють сумішшю і включають агрегат. Під час роботи агрегату електродвигун за допомогою клинопасової передачі і редуктора приводить в рух шнек конвеєра і гвинт насоса, з'єднані між собою нерухомо. При обертанні гвинта суміш перекачується із зони всмоктування (з бункера) у зону нагнітання (в матеріальний шланг, вудку і форсунку). У форсунці суміш підхоплюється струменем стиснутого повітря, що надходить від компресора, розпилюється і наноситься на поверхню. Тиск подачі суміші регулюють поворотом обтискного хомута обойми насоса.
Технічна характеристика шпаклювального агрегату СО-150
Продуктивність, м /год .............................0,36-0,72
Робочий тиск,МПа........................................... 2
Потужність електродвигуна, кВт..............1,1 -1,5
Витрата стиснутого повітря, м /год ............... 9
Місткість бункера по завантаженню, л......... 60
Габаритні розміри, мм:
довжина ........................................................ 1500
ширина........................................................... 560
висота............................................................ 850
Маса, кг ....................................................... 116
Можливі несправності в роботі агрегату СО-150 подано в табл. 16.
Таблиця 16. Основні несправності в роботі шпаклювального агрегату СО-150 та способи їх усунення
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...