WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог - Реферат

Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог - Реферат


Реферат
на тему:
Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАСТИКОВІ ПІДЛОГИ
Підлоги, виконані із штучних матеріалів, навіть рулонних, мають істотний недолік - шви, що залишаються на опорядженій поверхні. У подальшому під час експлуатації приміщення шви стають причиною виникнення багатьох дефектів, котрі виникають на покритті підлоги. Це щілини, які утворюються в місцях швів після викришування розчину або мастики. Це призводить до відшарування плиток або країв лінолеуму. Крізь шви у покритті з керамічних або інших мінеральних плиток просочується вода, пошкоджуючи перекриття. У пошкоджених швах зберігається пил, сміття, що не сприяє створенню належних санітарно-гігієнічних умов у приміщенні. Тому безшовні наливні покриття підлог, виконані із спеціальних мастик на полімерних в'яжучих матеріалах, більш гігієнічні і зручні в експлуатації. Крім того, вони міцні, стійкі до витирання і мають привабливий вигляд.
Мастику для безшовного покриття приготовляють із синтетичної смоли, наповнювача, пігментів і деяких добавок. Залежно від застосовуваної смоли (в'яжучого) мастики, а значить і безшовні покриття, бувають полівінілацетатні, полімерцементні, поліефіркумаронові, сечовиноепоксидні тощо. Проте найчастіше застосовують два види покриття: полівінілацетатне і полімерцементне, які і будуть розглянуті в цьому розділі.
Безшовні мастикові покриття влаштовують по цементних, шлакобетонних і ксилолітових стяжках, а також прошпакльованій дерев'яній основі. Роботу по влаштуванню мастикових підлог починають після закінчення всіх будівельних, спеціальних і опоряджувальних робіт. У приміщенні, де буде мастикова підлога, повинно бути чисто.
Основи під покриття повинні бути рівними і сухими. Рівність основи перевіряють двометровим контрольним правилом. Проміжки між площиною основи і правилом допускаються не більше 2 мм. Вологість основи повинна бути не більше 6 %. Міцність основ і стяжок на стиск має бути не менше 5 МПа при пішохідному русі і 7,5-10 МПа при русі транспорту на гумових шинах.
Монолітні мастичні покриття застосовують у промислових і громадських будинках для опорядження підлог у вестибюлях, лабораторіях, лікарнях, магазинах, цехах деяких підприємств тощо.
Мастикові підлоги бувають холодні і теплі. Холодні підлоги у приміщеннях з короткочасним перебуванням людей влаштовують на основі з цементного розчину або бетону. Теплі - на стяжці з легкого бетону (керамзитобетон, шлакобетон тощо).
МАШИНИ ДЛЯ МЕХАНІЗОВАНОГО ВИКОНАННЯ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
Опоряджувальні шари мастикової підлоги наносять (наливають) на поверхню механізованим способом.
Усі апарати або агрегати для механізованого нанесення на поверхню рідких опоряджувальних сумішей працюють за принципом розпилювання суміші до найдрібніших частинок (див. § 32). Суміш, що вилітає з форсунки розпилювального агрегату, розпилюється і рівним тонким шаром лягає на поверхню.
Оскільки мастики, що застосовуються для створення опоряджувального шару мастикової підлоги можна розпилювати тільки пневматичним способом, розглянемо агрегати лише пневматичної дії.
За принципом пневматичного розпилювання суміші працюють фарбувальні і шпаклювальні агрегати, які використовують і для виконання мастикових підлог. У цих агрегатах суміш, вилітаючи з сопла фарборозпилювача або з форсунки спеціальної вудки, які є складовою частиною агрегату, розпилюється струменем стиснутого повітря, що надходить від компресора.
Під час роботи агрегату суміш під тиском надходить у фарборозпилювач і через внутрішній канал потрапляє в сопло. На виході з сопла суміш підхоплюється струменем стиснутого повітря, що проходить в просторі між стінкою сопла і внутрішньою поверхнею розпилювальної головки, і, вилітаючи, подрібнюється на найдрібніші частинки (Рис. 1).
Мастики для опорядження мастикових підлог можна наносити на основу, користуючись шпаклювальним агрегатом з установкою СО-21А, фарбувальним агрегатом з спеціально обладнаним фарбонагнітальним бачком або шпаклювальним агрегатом CO-150.
Рис. 1. Схема розпилювання опоряджувальної суміші фарборозпилювачем
Рис. 2. Схема шпаклювального агрегату з установкою СО-21А:
1 - вудка з форсункою; 2 - матеріальний шланг; 3 - повітряний шланг; 4 - установка СО-21А для шпаклювання; 5 - компресорна установка СО-7Б
Шпаклювальний агрегат з установкою СО-21А (Рис. 2) складається з компресорної установки СО-7Б, установки СО-21 А, вудки, матеріального і повітряного шлангів.
Конструкцію і принцип дії пересувної компресорної установки СО-7Б подано у § 36.
Установка для шпаклювання СО-21А (Рис. 3) складається з двох бачків, змонтованих на металевій рамі, і розподільного вузла, що розміщується між ними. У верхній частині кожного бачка знаходиться горловина 3, що закривається кришкою з ручкою 4. Використання двох бачків дає змогу безперервно подавати опоряджувальну суміш до вудки. До розподільного вузла входять манометр, запобіжний клапан, відрегульований на тиск 0,8 МПа, рукоятка, штуцери для приєднання матеріального і повітряного шлангів і два повітропроводи, з'єднані з вузлами барботажу, що розміщуються всередині бачків.
Під час роботи агрегату стиснуте повітря від компресорної установки надходить до розподільного вузла, звідки одна частина через штуцер 11 по шлангу надходить до вудки, а друга - по повітропроводу б у вузол барботажу 5. Вузол барботажу являє собою пристрій у вигляді зігнутої трубки, яка розміщується всередині бачка / і майже доходить до його дна. Зовні він закінчується головкою, до якої приєднується повітропровід. Повітря, що зайшло в бачок, проходить крізь суміш, перемішує її і збирається у верхній частині бачка. Під тиском цього повітря суміш через штуцер 8 по матеріальному шлангу надходить у вудку і далі у форсунку. На виході з форсунки вона підхоплюється струменем повітря і, вилітаючи з неї, подрібнюється.
Рис. 3- Установка для шпаклювання СО-21А:
1- бачок; 2 - ручка; 3 - горловина; 4 - ручка кришки; 5 - вузол барботажу; 6 - повітропровід; 7 - колесо; 8 - штуцер для приєднання матеріального шланга; 9 - запобіжний клапан; 10 - манометр; 11 - штуцер для приєднання повітряного шланга; 12 - рукоятка; 13 - ніжка; 14 - рама
Вудка являє собою дві трубки різного діаметру, що входять у форсунку. На кожній трубці вудки є крани для регулювання подачі повітря і суміші. Головка форсунки складається з двох концентрично розміщених втулок. Повітря надходить у внутрішню втулку, а суміш - у зовнішню. На головку накручують насадку з діаметром вихідного отвору 3 мм. Змінюючи положення насадки відносно втулок, можна регулювати розмір факела розпилювання суміші.
Технічна характеристика установки для шпаклювання СО-21А
Продуктивність, м /год ...................... 200
Кількість бачків, шт............................... 2
Місткість одного бачка, л.................... 25
Робочий тиск, МПа...............................0,7
Габаритні розміри, мм:
довжина ............................................. 1080
ширина................................................ 440
висота................................................. 740
Маса, кг ............................................ 63,5
До початку роботи потрібно уважно оглянути установку, перевірити справність манометра і надійність з'єднання шлангів. Потім, знявши кришки, обидва бачки заповнюють сумішшю. Закривають кришки і, повернувши рукоятку 12 убік, подають повітря в один з бачків. Відкривають

 
 

Цікаве

Загрузка...