WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси - Реферат

Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси - Реферат


Реферат
на тему:
Діафрагмові та бездіафрагмові розчинонасоси
ДІАФРАГМОВІ РОЗЧИНОНАСОСИ
Розчинонасоси призначені для транспортування штукатурних розчинів до місця роботи штукатурів і нанесення їх на поверхню.
За принципом дії розчинонасоси бувають діафрагмові та бездіафрагмові. Розчинонасос може входити до складу так званої розчинонасосної установки або надходити з завода окремо. До складу розчинонасосної установки, крім розчинонасоса, входять розчинопроводи (металеві стояки і гумотканні шланги-розводки), пристрої для їхнього з'єднання, іноді вібросита, компресори тощо. Розчинонасосна установка позначена своєю маркою (індексом): СО-48Б, СО-49Б, СО-50А тощо. Кожен розчинонасос має свою марку. Найбільш поширені діафрагмові роз-чинонасоси марок СО-29Б, CO-ЗОБ та СО-10, кожен з яких у тій же послідовності входить до складу вищезазначених розчинонасосних установок. В літературі і на практиці часто ідентифікують марку розчинонасоса з маркою розчинонасосної установки. Наприклад, розчинонасос СО-29Б називають розчинонасосом СО-48Б.
Розчинонасоси продуктивністю 4-6 м3/год застосовують для транспортування розчинів на поверхи, а 1-2 м3/год для механізованого штукатурення.
Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б (Рис. 1) складається з заливної камери, всередині якої переміщується плунжер, робочої камери, компенсатора (балона)', запобіжного пристрою, електродвигуна, редуктора та механізму привода. Всі деталі змонтовано на металевому візку. Компенсатор 5, у верхній частині якого завжди є повітря, призначений для зменшення пульсації розчину. Зверху нього розміщений запобіжний пристрій - реле тиску 7 з манометром 6. Запобіжний пристрій - це пневмоелектричне реле, що спрацьовує в разі збільшення встановленого тиску в системі і відключає електродвигун 10 від мережі. Реле включається при тиску 0,4 МПа і відключається - при 1,51 МПа.
Рис. 1. Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б:
а - загальний вигляд; б - розріз; 1 - заливна камера; 2 - гумова діафрагма; 3 - робоча камера; 4 - штуцер для приєднання матеріального шланга; 5 - компенсатор (балон); 6 - манометр; 7- реле тиску; 8 - пробка; 9 - механізм привода; 10 - електродвигун; 11 - електрошафа; 12 - візок; 13 - штуцер для приєднання всмоктувального шланга; 14 - всмоктувальний клапан; I5 - нагнітальний клапан; 16 - перепускний клапан; 17 - запобіжний клапан; I8 - плунжер; 19 - кривошипно-шатунний механізм
До початку роботи плунжер насоса виводять у крайнє праве положения, заповнюють заливну камеру 1 водою і закривають отвір камери пробкою 8.
Принцип дії розчинонасоса подано на Рис. 2. За допомогою редуктора і механізму привода електродвигун потужністю 2,2 кВт приводить у дію плунжер 9 розчинонасоса. Рухаючись вправо і вліво, плунжер через воду натискує на гумову діафрагму 11, яка весь час вібрує. Під час руху плунжера вправо (Рис. 2, а) діафрагма випрямляється, створюючи розрідження в робочій камері. При цьому всмоктувальний клапан 2 під тиском розчину з бункера відкривається, а нагнітальний 4 під тиском повітря і розчину у компенсаторі закривається, і розчин надходить до робочої камери 3.
Рис. 2. Принцип дії розчинонасоса СО-29Б:
а - всмоктування; б - нагнітання; 1 - горловина бункера; 2 - всмоктувальний клапан; 3 - робоча камера; 4 - нагнітальний клапан; 5 - компенсатор; 6 - реле тиску; 7 - нагнітальний шланг; 8 - запобіжний клапан; 9 - плунжер; 10 - заливна камера; 11 - гумова діафрагма
Під час руху плунжера вліво (Рис. 2, б) діафрагма під тиском води вигинається у бік робочої камери і натискує на розчин. При цьому всмоктувальний клапан під тиском розчину, що знаходиться в робочій камері, закривається, а нагнітальний під тиском тієї ж порції розчину відкривається і розчин надходить у компенсатор 5 і далі по шлангу 7 до форсунки. Розчинонасос СО-29Б працює при тиску 1,5 МПа, перекачуючи штукатурні розчини з мінімальною рухомістю 7 см за стандартним конусом.
Діафрагмові розчинонасоси інших марок працюють за тим самим принципом і відрізняються незначними конструктивними змінами і продуктивністю.
У табл. 6 подано технічні характеристики діафрагмових розчинонасосів, а у табл. 7 - можливі їхні несправності.
Таблиця 7. Несправності в роботі діафрагмових розчинонасосів та способи їх усунення
БЕЗДІАФРАГМОВІ РОЗЧИНОНАСОСИ
Бездіафрагмові розчинонасоси мають певні переваги порівняно з діафрагмовими. Діафрагмовими розчинонасосами можна подавати лише рідкІ розчини, придатні для створення на поверхні оббризку. При механізованому нанесенні таких розчинів штукатурять у кілька шарів, витримуючи кожний шар штукатурки перед нанесенням наступного, на що витрачається більше часу.
Бездіафрагмовими розчинонасосами, в яких плунжер заходить у робочу камеру і безпосередньо натискує на розчин, можна перекачувати більш густі, порівняно з діафрагмовими, розчини з осадкою стандартного конуса 6-8 см. Наносячи густий розчин форсункою за один раз можна створити на поверхні більш товстий штукатурний шар. Бездіафрагмовими плунжерними насосами обладнані штукатурно-змішувальні агрегати СО-85А, СО-152 тощо.
Бездіафрагмові окремо діючі розчинонасоси продуктивністю від 1,2 до 2,5 м3/год застосовують як для штукатурення поверхонь, так і для транспортування розчинів. Транспортувати розчини за допомогою цих розчинонасосів можна на відстань: по горизонталі - до 100 м, по вертикалі - до 30 м.
На Рис. 3, а подано зразок пересувного бездіафрагмового розчинонасоса. Він складається з робочої камери, всередині якої переміщується плунжер, компенсатора (балона), електродвигуна, редуктора і бункера для розчину. Усі деталі розчинонасоса змонтовані на металевій платформі, що спирається на три колеса. Електродвигун потужністю 2,2 кВт за допомогою редуктора і кривошипно-шатунного механізму, змонтованого в одному кожусі з редуктором, приводить у рух шток плунжера 3 наcoca. Рухаючись вправо і вліво, плунжер сприяє то засмоктуванню в робочу камеру 2, то витискуванню з неї розчину.
Рис. 3. Бездіафрагмовий розчинонасос:
а - загальний вигляд; б - розріз робочого вузла; 1 - бункер; 2 - робоча камера; 3 - плунжер; 4 - кожух редуктора; 5 - триколісний візок; 6 - спускний кран; 7 - штуцер для приєднання матеріального шланга; 8 - комперсатор (балон); 9 - манометр; 10 - нагнітальний клапан; 11 - всмоктувальний клапан
Під час руху плунжера вправо (Рис. 3, б) у робочій камері створюється розрідження. При цьому нагнітальний клапан 10 під тиском повітря і розчину, що є в комперсаторі 8, закривається, а всмоктувальний клапан 11 під тиском розчину з бункера відкривається. При цьому положенні клапанів розчин з бункера 1 надходить у робочу камеру 2. При зворотному русі плунжер заходить у робочу камеру і натискує на розчин. Під тиском розчину всмоктувальний клапан закривається, а нагнітальний відкривається, і розчин виштовхується спочатку в балон комперсатора, а потім по нагнітальному шлангу надходить до форсунки.
Для контролю за тиском зверху компенсатора встановлений манометр 9. Дляочищення від розчину в нижній частині компенсатора знаходиться спускний кран 6, який під час роботи розчинонасоса повинен бути закритий.
Запобіжним пристроєм в розчинонасосі є спеціальний штифт, за допомогою якого з'єднується шток розчинонасоса з плунжером. У разі збільшення тиску в робочій камері штифт зрізається і розчинонасос перестає нагнітати розчин. Зусилля, розраховане на зрізання штифта, повинно відповідати максимально допустимому тиску в робочій камері розчинонасоса. Розчинонасос працює при тиску до 1,5 МПа. Продуктивність його 1,2 м3/год. Максимальна відстань подавання розчину по горизонталі - 40 м, по вертикалі - 15 м. Маса 270 кг.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Максимова О. М., С тесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
Трухан В. Г. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высшая школа, 1989.- 152 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...