WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування полівінілацетатних та полімерцементних мастикових підлог. вимоги до мастикових підлог і їх остаточне опорядження та дефекти покриття (реф - Реферат

Влаштування полівінілацетатних та полімерцементних мастикових підлог. вимоги до мастикових підлог і їх остаточне опорядження та дефекти покриття (реф - Реферат

трафарети і крізь прорізи в них на поверхню за допомогою фарборозпилювача наносять лицьовий шар мастики потрібного кольору. Утворяться візерунки. Через деякий час, коли мастика трохи затвердне, трафарети знімають і на ділянки поверхні, не зайняті візерунками, наносять мастику іншого кольору, яка утворить фон опорядженої підлоги. Цю мастику треба наносити так, щоб її найменше потрапляло на вже виконані ділянки поверхні, тобто на рисунок. Проте краї рисунка все ж будуть забруднені мастикою. Тому опоряджену підлогу після висихання шліфують шліфувальною машиною. Після шліфування опоряджений шар стане рівним на всіх ділянках, місця напливів зашліфуються і рисунок стане виразним.
Користуючись зворотними трафаретами, роботу виконують так само, але, розклавши трафарети, спочатку наносять мастику навколо них, створюючи кольоровий фон підлоги. Потім трафарети знімають і ділянки поверхні, які були зайняті ними, заповнюють мастикою іншого кольору. Так утвориться візерунок. Коли мастика затвердне, всю поверхню шліфують.
ВЛАШТУВАННЯ ПОЛІМЕРЦЕМЕНТНИХ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
Полімерцементні покриття виконують з мастик, до складу яких входять два в'яжучих матеріали: полівінілацетатна дисперсія і портландський цемент. Такі покриття більш міцні і стійкі, ніж полівінілацетатні.
При підготовці основ під полімерцементні покриття виконують ті самі операції, що й під полівінілацетатні.
Очищену від сміття, бруду і пилу підготовлену основу грунтують полімерцементною грунтовкою.
Полімерцементна грунтовка
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ................... 1
Портландцемент М-400 ........................ 0,8
Вода ................................................До в'язкості
40-45 с
за віскозиметром
ВЗ-4
Спосіб приготування. У розчинозмішувач наливають потрібну кількість дисперсії, додають цемент і перемішують їх.
Потім в суміш поступово додають воду до робочої в'язкості і перемішують її.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню фарборозпилювачем. Після висихання ґрунтовки поверхню підмазують або повністю шпаклюють полімерцементною шпаклівкою (див. § 78), яку наносять за допомогою установки СО-21А вудкою або фарборозпилювачем.
Шар шпаклівки після висихання шліфують і на підготовлену основу наносять лицьовий опоряджувальний шар з кольорової полімерцементної мастики.
Полімерцементна мастика
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ................... 1
Портландцемент М-400 .......................0,3-0,5
Пісок кварцевий мелений.....................0,2-0,3
Пігменти...............................................0,25-0,4
Вода .................................................До в'язкості
80-100 с
за віскозиметром ВЗ-4
Спосіб приготування. У розчинозмішувач завантажують дисперсію і сухі компоненти. Після перемішування до суміші поступово додають воду до робочої в'язкості.
Якщо опоряджувальний шар роблять 2,5-3 м завтовшки, мастику наносять за один раз, при товщині шару 4 мм і більше - за два рази.
ВИМОГИ ДО МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ І ЇХ ОСТАТОЧНЕ ОПОРЯДЖЕННЯ
Безшовна мастикова підлога, виконана сумішами на полівінілацетатній дисперсії, повинна бути рівною, без щілин, подряпин, вибоїн і шорсткості від зернин піску, які виступають на поверхні. Рівність підлоги перевіряють двометровим контрольним правилом. Підлога має бути рівною настільки, щоб проміжок між нею і правилом був не більше 2 мм.
Вимоги до опоряджувального шару мастикового покриття такі: міцне зчеплювання з основою; колір покриття у разі однотонного опорядження - однаковий на всіх ділянках поверхні в одному приміщенні; колір фону покриття і рисунків відповідає затвердженим ескізам; контури рисунків - чіткі.
Для збільшення строку експлуатації мастикової підлоги, запобігання руйнівній дії води (особливо у полівінілацетатних підлогах), а також з декоративною метою лицьовий шар її зразу ж після тверднення вкривають шаром воскової мастики або лаку. Мастикою натирають підлогу у житлових приміщеннях.
З цією метою застосовують воскові мастики заводського виготовлення або приготовляють мастику на робочому місці з натурального воску з додаванням парафіну або стеарину.
Воско-парафінова мастика (масових частин)
Віск........................................ 1
Парафін................................. 1
Скипидар .............................. 4
Спосіб приготування. Подрібнені віск і парафін розплавляють у металевому посуді при температурі 70-80 °С. У зняту з вогню суміш, перемішуючи, повільно вливають скипидар до утворення однорідної маси.
Воско-стеаринова мастика
(масових частин)
Віск.................................. З
Стеарин............................ 1
Скипидар ......................... 4
Бензин .............................. 4
Цю мастику приготовляють так само, як воско-парафінову.
Мастику наносять на підлогу тонким шаром, після чого натирають спеціальними щітками, кусками повсті або за допомогою підлогонатиральних машин.
У приміщеннях громадського призначення, цехах підприємств, коридорах житлових будинків мастичні підлоги вкривають олійно-смоляним або пентафталевим лаком чи сумішшю цих лаків (40 % - олійно-смоляного і 60 % - пентафталевого). Лаки наносять за один або два рази фарборозпи-лювачами, а при невеликих обсягах робіт - щітками.
ДЕФЕКТИ ПОКРИТТЯ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
Розглянемо причини основних дефектів мастикового покриття підлог і способи їх усунення.
Відшарування мастикового покриття від основи в окремих місцях викликано тим, що мастику наносили на вологі або вкриті пилом ділянки поверхні. Щоб виправити цей дефект, відшаровану ділянку плівки відгортають, а основу, що була під нею, висушують і очищають від пилу. Так само очищають зворотний бік плівки. Після цього основу і зворотний бік плівки промазують полівінілацетатною дисперсією і плівку притискують до основи. Бажано на цю ділянку покласти якийсь тягар.
Груба фактура покриття утворюється при застосуванні погано процідженої мастики, в яку потрапили великозернистічастинки твердих матеріалів. Щоб усунути цей дефект, всю поверхню або окремі ділянки її шліфують, знепилюють і знову покривають тонким шаром мастики.
Сітка щілин і лущення плівки на окремих ділянках поверхні може виникнути при застосуванні мастики із збільшеним вмістом в ній пиловидного наповнювача, нанесенні її на вологу основу або товстим шаром. Щоб усунути цей дефект, пошкоджену плівку видаляють, западини, що утворились, шпаклюють, шліфують і на всю поверхню знову наносять мастику того ж кольору.
Різнокольоровість лицьового шару підлоги виникає при застосуванні для опорядження одного приміщення мастик одного кольору, але різних партій. Вони завжди відрізняються одна від одної відтінком кольору. Щоб виправити цей дефект, підлогу вкривають новим шаром мастики, наносячи його без перерв.
"Гусяча шкіра" на поверхні мастикової підлоги виникає при використанні густої мастики, яка погано розливається. Щоб усунути цей дефект, підлогу шліфують і вкривають новим шаром мастики нормальної робочої в'язкості (80-100 с за віскозиметром ВЗ-4).
Повільне тверднення мастикового покриття відбувається при поганій вентиляції і зниженні температури повітря в приміщенні нижче 12 °С. Для прискорення процесу висихання плівки її протирають 20 %-ним розчином ортофосфорної кислоти, а приміщення вентилюють.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...