WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування полівінілацетатних та полімерцементних мастикових підлог. вимоги до мастикових підлог і їх остаточне опорядження та дефекти покриття (реф - Реферат

Влаштування полівінілацетатних та полімерцементних мастикових підлог. вимоги до мастикових підлог і їх остаточне опорядження та дефекти покриття (реф - Реферат


Реферат
на тему:
Влаштування полівінілацетатних та полімерцементних мастикових підлог. вимоги до мастикових підлог і їх остаточне опорядження та дефекти покриття.
ВЛАШТУВАННЯ ПОЛІВІНІЛАЦЕТАТНИХ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
ВЛАШТУВАННЯ ПОЛІМЕРЦЕМЕНТНИХ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
ВИМОГИ ДО МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ І ЇХ ОСТАТОЧНЕ ОПОРЯДЖЕННЯ
ДЕФЕКТИ ПОКРИТТЯ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
ВЛАШТУВАННЯ ПОЛІВІНІЛАЦЕТАТНИХ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
При влаштуванні мастикових підлог виконують такі операції: очищають основу, ґрунтують її, вирівнюють окремі місця шпаклівкою або, при потребі, наносять її суцільним шаром, наносять вирівнюючий і лицьовий шари мастики.
Основа під мастикову підлогу має відповідати вимогам, наведеним у § 76. Висушену основу підлоги спочатку очищають від будівельного сміття, бруду і пилу. Сміття змітають віниками або щітками і виносять з приміщення, потім з основи за допомогою пилососу КУ-001А (або пилососів інших марок) знімають пил. Очищену основу ґрунтують полівінілацетатною грунтовкою. Для приготування грунтовки 50%-ну пластифіковану полівінілацетатну дисперсію розводять водою у співвідношенні 1:4 (дисперсія : вода). Ґрунтувальну суміш наносять щітками, а при великих обсягах робіт - за допомогою фарбувальних або шпаклювальних агрегатів.
Після висихання шару грунтовки (через 3-4 год) основу в окремих місцях підмазують або шпаклюють повністю. Для підмазування і шпаклювання поверхні застосовують полімерцементну шпаклівку, приготовлену на полівінілацетатній дисперсії.
Полімерцементна шпаклівка
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ................... 1
Портландцемент М-400 ........................... 1
Пісок кварцевий або маршаліт
(з розміром зерен до 0,2 мм).................... 3
Пігменти.................................................До 0,3
Вода ...................................................До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. У розчинозмішувач завантажують дисперсію і сухі компоненти. Під час перемішування до суміші поступово додають воду до робочої в'язкості шпаклівки 80-100 с за віскозиметром ВЗ-4.
Віскозиметр В3-4 (рис. 179) застосовують для визначення в'язкості (гу-стоти) рідких опоряджувальних сумішей (фарб, шпаклівок, мастик тощо). Він має вигляд чашки об'ємом 100 см3. У дні віскозиметра є отвір діаметром 4 мм, крізь який може вільно витікати суміш, котру випробовують.
Рис. 179. Віскозиметр ВЗ-4
В'язкість визначають залежно від часу витікання 100 см3 суміші з віскозиметра. Для цього отвір закривають пальцем і віскозиметр заповнюють сумішшю. Відкривши отвір, водночас пускають секундомір. Кінцем витікання вважають момент, коли суміш перестане текти і з'явиться перша крапля.
При підмазуванні окремих місць шпаклювальну суміш наносять вручну за допомогою шпателя, а при шпаклюванні всієї поверхні - механізовано вудкою або фарборозпилювачем. Після висихання шару шпаклівки (через 15-20 год) поверхню шліфують. Для шліфування застосовують мозаїчно-шліфувальну машину СО-17 з абразивним каменем середньої зернистості. Під час шліфування поверхню трохи змочують водою. Після шліфування з неї зчищають шлам, а після її висихання за допомогою пилососа видаляють пил.
При потребі поверхню шпаклюють знову тією ж сумішшю. Другий шар шпаклівки обробляють так само, як і перший.
Мастикові підлоги залежно від призначення приміщення можуть бути одно- або двошарові. Одношарову підлогу роблять в житлових і громадських будинках, в яких рух людей незначний. Товщина опоряджувального шару одношарової підлоги 2- З мм. Двошарова підлога застосовується в приміщеннях з інтенсивним рухом людей, а також в цехах промислових підприємств, в яких внутрішній транспорт пересувається на гу-мових колесах. При двошаровому покритті спочатку наносять вирівнюючий шар 2-2,5 мм завтовшки, а потім лицьовий - 1,3-1,5 мм, а іноді і більше.
Колір мастики вибирають залежно від призначення приміщення так, щоб він гармонував з кольором стін. Для цього застосовують стійкі мінеральні пігменти, такі як вохра, сурик залізний, умбра, мумія, окис хрому тощо.
На підготовлену основу після її висихання мастику наносять (наливають) за допомогою вудки або фарборозпилювача. Стеля і стіни приміщення при цьому повинні бути повністю опоряджені. Для захисту стін від бризок мастики їх закривають фанерними щитами на висоту до 0,7 м, виставляючи щити внапусток один до одного.
Мастика для одношарового покриття
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ......................... 1
Пиловидний пісок або маршаліт .............1,7-1,8
Пігменти.....................................................0,1-0,25
Вода ..........................................................До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Приготовляють мастику так само, як полімерцементну шпаклівку. Якщо потрібно збільшити кількість пігментів, то їх додають за рахунок зменшення відповідної кількості наповнювача.
Працюючи з вудкою або фарборозпилювачем (рис. 180), робітник тримає розпилюючий пристрій так, щоб відстань від сопла до підлоги була у межах 60-70 см, а направлення факела розпилювання було вертикальним або складало з площиною підлоги кут не менше 60-65°. Лише в тому разі, якщо на шарі мастики з'являються повітряні бульбашки, їх збивають факе-лом струменя, направленого під кутом 30-40° до поверхні. Наносити мастику починають від стіни, протилежної входу у приміщення, і пересуваються паралельно цій стіні. Товщину шару мастики, що наливають на поверхню основи, періодично контролюють за допомогою металевої лінійки, яку перпендикулярно занурюють у шар мастики.
Під час нанесення мастики в одному приміщенні робити перерви у роботі не можна. Якщо площа підлоги велика, роботу виконують захватками. У цьому випадку на край захватки мастику наносять так, щоб товщина її сходила до нуля смугою у 15-20 см завширшки. Наступного дня захватку з'єднують унапусток шаром мастики того самого складу.
При двошаровому покритті спочатку наносять вирівнюючий шар, а потім лицьовий. Для виконання вирівнюючого шару застосовують мастику, до складу якої пігменти не входять.
Мастика для вирівнюючого шару (масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ............................ 1
Пиловидний пісок або маршаліт .................1,2-1,5
Вода .............................................................До робочої
в'язкості
Після висихання вирівнюючого шару наносять лицьовий шар кольорової мастики.
Мастика для лицьового шару (масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія .......................... 1
Пиловидний пісок або маршаліт ................. 0,5
Пігменти.....................................................0,1 - 1,25
Вода ..........................................................До робочої
в'язкості
Для нанесення мастик при двошаровому покритті підлоги застосовують ті самі машини і механізми.
Лицьовий шар мастичної підлоги можназробити багатокольоровим або візерунчастим. Для виконання візерунчастого покриття спочатку складають ескіз опорядження, за яким виготовляють трафарети (шаблони) у натуральний розмір рисунка. Для виготовлення трафаретів застосовують картон, фанеру або інші матеріали, товщина яких повинна відповідати товщині лицьового шару підлоги. Трафарети можуть бути прямі або зво-ротні.
Прямим називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок виконують кольором, відмінним від кольору поверхні. При виготовленні прямого трафарету вирізають контур самого рисунка.
Зворотним називають такий трафарет, за допомогою якого рисунок утворюється за рахунок фону пофарбованої поверхні. При виготовленні такого трафарету вирізають не контур рисунка, а фон навколо нього.
По прямих трафаретах рисунок виконують у такій послідовності. На вирівнюючий шар мастики після його висихання накладають

 
 

Цікаве

Загрузка...