WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами - Реферат

Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами - Реферат

Вона складається з полотна, ручки і притискної планки. Робоче зубчасте полотно 1 затискують між притискною планкою 2 і полотном гладилки 3 за допомогою заклепок. Зубчасте полотно у вигляді пластинки виробляють з інструментальної сталі. На поздовжніх кромках змінного полотна роблять з одного боку трикутні зубці, а з другого - трапецієвидної форми. До комплекту гладилки входить 10 зубчастих полотен.
Шпатель із змінними полотнами (Рис. 4) призначений для нанесення на поверхню і розрівнювання мастик. Він складається з дюралюмінієвого корпуса розміром 250*155 мм і ручки. До комплекту входять 5 полотен, які мають різне призначення. Два плоскі сталеві полотна застосовують для чищення основи з деревоволокнистих плит і цементних стяжок. За допомогою заокругленого сталевого полотна на основи наносять гарячі бітумні мастики. Комбіноване текстоліто-гумове полотно розміром 250x50 мм завтовшки 5 мм застосовують для нанесення і розрівнювання на основах шпаклювальних сумішей (якщо це потрібно). Для нанесення і розрівнювання мастик під лінолеум і синтетичні плитки застосовують гумове зубчасте по-лотно. Його виготовляють із маслобензиностійкої гуми середньої твердості.
Рис. 4. Шпатель із змінними полотнами:
а - шпатель; б - сталеве полотно розміром 250 * 80 мм для чищення стяжок; в - сталеве полотно розміром 250x55 мм для чищення основ; г - комбіноване текстоліто-гумове полотно; а - заокруглене сталеве полотно; е - зубчасте гумове полотно
Рис. 5. Інструменти для розгладжування іприкатування лінолеуму і плиток:
а - ручний коток; б - ножний коток; в - гумовий валик; г - молоток-гладилка; д - притискний валик; є - гумовий молоток
До початку роботи потрібне полотно вставляють у проріз корпуса і затискують його за допомогою гвинтів М5х10. Застосування шпателя дає змогу виконувати всі операції по підготовці основ і нанесенню мастик одним інструментом.
Для розгладжування полотнищ і кромок лінолеуму застосовують спеціальний інструмент і пристрої: котки, валики, молотки-гладилки тощо.
Ручний коток (Рис. 5, а) складається з рами з ручкою і трьох металевих робочих валиків, насаджених на одну вісь. Валики насаджені на шарикопідшипники. Коток застосовується для прикатування приклеєного лінолеуму. Ширина смуги прикатування 500 мм. Маса котка 100 кг, продуктивність 150 м2/год.
Для прикатування лінолеуму у місцях стиків під час виконання невеликих обсягів робіт застосовують ножний коток (Рис. 5, б) або гумовий валик (Рис. 5, в).
Кромки різних видів лінолеуму розгладжують за допомогою сталевого молотка-гладилки (Рис. 5, г). Щоб лінолеум під час розгладжування кромок не пошкоджувався, робоча частина молотка повинна бути добре відшліфованою.
Рис. 6- Віброкоток:
1 - валок; 2 - рама; 3 - вібратор; 4 - важіль; 5 - вимикач; б - рукоятка; 7 - кабель
Притискний валик (Рис. 5, д) складається з дерев'яної ручки, порожнистого стержня, вилки і ролика. Його застосовують для притискання полівінілхлоридного джгута до паза у стиках між полотнищами лінолеуму, що зварюється. Під час руху валик протягує пруток і притискає його до паза.
Синтетичні пластикатні плитки, укладені на мастику, осаджують і розгладжують за допомогою гумового молотка (Рис. 5, є).
При значних обсягах робіт для прикатування лінолеуму застосовують віброкотки.
Віброкоток (Рис. 6) складається з металевої рами, валка, вібратора і важеля з рукояткою. Під час роботи лінолеум при-катується за рахунок пересування і вібрації валка віброкотка. Ширина смуги прикатування 60 см. Маса котка 50-70 кг, продуктивність 150-170 м2/год.
Для зварювання лінолеуму застосовують спеціальні нагрівальні інструменти.
Інструмент СО-56 (Рис. 7, а) застосовують для зварювання лінолеуму за допомогою гарячого повітря. Він складається з наконечника, корпуса і рукоятки. Всередині корпуса 2 знаходиться нагрівальний пристрій (спіраль), за допомогою якого нагрівається повітря, що проходить в середину приладу через штуцер 5. Повітря подають по шлангу від компресора невеликої продуктивності.
Електрозварювальний клин (Рис. 7, б) застосовують для зварювання кромок лінолеума, полівінілхлоридних плінтусів, поруччя й інших пластмасових погонажних виробів. Він складається з мідного клина, нагрівального пристрою, підставки і електрошнура з вилкою. Нагрівальний пристрій являє собою металевий кожух, усередині якого знаходиться спіраль з ніхромового дроту.
Рис. 7. Інструменти для зварювання лінолеуму;
а - інструмент СО-56: 1 - наконечник; 2 - корпус; 3 - рукоятка; 4 - електрокабель; 5 - штуцер для приєднання повітряного шланга; 6 - електрозварювальний клин: 1 - електрошнур; 2 - вимикач; 3 - ручка; 4 - робоче лезо; 5 - нагрівник; 6 - підставка
Температура нагрівання клина до 250 °С. Час нагрівання - З хв. Маса інструмента з підставкою 1,9 кг.
Крім описаних вище інструментів, у лінолеумних роботах застосовують допоміжний інструмент і пристрої: металеві і дерев'яні лінійки, кутники, сталеві стрічки, шнур тощо.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...