WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами - Реферат

Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами - Реферат


Реферат
на тему:
Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами
При виконанні лінолеумних робіт і опорядженні підлог синтетичними плитками застосовують набір спеціальних інструментів, а також пристрої, що полегшують працю робітників і сприяють підвищенню її продуктивності.
Лінолеум і плитки - це пластикатний матеріал, схожий за своїми властивостями, тому більшість описуваних інструментів можна застосовувати як у лінолеумних, так і в плиткових роботах.
Весь застосовуваний інструмент за призначенням можна поділити на такі групи: різальні інструменти, інструменти для нанесення на поверхні мастик, прикатування лінолеуму і плиток, зварювання стиків і виконання допоміжних робіт.
До різальних інструментів відносяться ножі, спеціальні рубанки, різаки тощо.
Ніж (Рис. 1, а) застосовують для розкроювання і обрізування кромок лінолеуму, а також розрізування синтетичних плиток для облицювання підлог. Він складається з дерев'яної ручки і леза, виготовленого з інструментальної сталі.
Ніж завжди повинен бути гострим, тому до початку і під час роботи його періодично загострюють на дрібнозернистому абразивному камені. Особливо гострим має бути кінчик леза. Щоб не витрачати багато часу на загострення ножа, застосовують ніж із змінними лезами (Рис. 1, б). Він складається з дерев'яної ручки і держака з опорою, до якого за допомогою гвинта приєднують лезо. У комплект ножа входять 10 лез.
Дерев'яний рубанок (Рис. 1, в) застосовують для відрізування кромок двох суміжних полотнищ лінолеуму. Він складається з ножа і двох дерев'яних колодок, з'єднаних між собою за допомогою двох гвинтів з барашковими гайками. Лезо виготовляють з інструментальної сталі. Ніж затискують між колодками так, щоб він виступав над рівнем нижньої площини рубанка на подвійну товщину лінолеуму.
Рис. 1. Різальні інструменти для лінолеумних робіт:
а - ніж; б - ніж із змінними лезами: 1 -лезо; 2 - опора; 3 - металевий держак; 4 - ручка; в - дерев'яний рубанок для відрізування кромок: 1 - колодка; 2 - ніж; 3 - гвинти з баранцевими гайками; г - металевий рубанок для вибирання паза: 1 - напрямна; 2 - ножі; 3- колодка; 4 - рукоятка
Рис. 2. Пристрої для розрізування синтетичних плиток:
а - паралельний різак; б - кутовий різак; 1 - пересувний обмежувач; 2 - плита; 3 - нерухомий ніж; 4 - рухомий ніж; 5 - важіль; 6 - зворотна пружина; 7 - корпус (підставка)
Металевий рубанок (Рис. 1, г) застосовують для вибирання паза на стиках між полотнищами лінолеуму або великогабаритними плитками, що підлягають зварюванню. Він складається з колодки, виготовленої з кутикової сталі, двох ножів, напрямної і дерев'яної рукоятки. Ножі розміщені під кутом 90° один до одного. їх притискують до колодки за допомогою спеціальних гвинтів так, щоб під час роботи леза вибирали трикутний паз не більше 2/3 товщини лінолеуму.
Паралельний різак (Рис. 2, а) застосовують для розрізування синтетичних плиток. Він складається з металевого корпуса, виготовленого з кутикової сталі, рухомого і нерухомого ножів, важеля і металевої плити розміром 200*240 мм. На плиті 2 розміщується пересувний обмежувач /, який служить для спирання плитки під час її розрізування. При натисканні на важіль 5 рухомий ніж 4, розміщений паралельно плиті, пересувається вниз і відрізає плитку. При зворотному русі важеля ніж повертається у попереднє положення за допомогою пружини 6.
Рис. 3. Інструменти для нанесення мастик:
а - зубчастий шпатель; б - великий зубчастий шпатель; в - гладилка Із зубчастими кромками; г - гладилка із змінними зубчастими полотнами; 1 - змінне зубчасте полотно; 2- притискна планка; 3 - полотно гладилки; 4 - ручка
Різак розрізує плитки товщиною до 4 мм. Продуктивність його до 10 розрізів за хвилину.
Кутовий різак (Рис. 2, б) більш простий за конструкцією. Він також призначений для розрізування синтетичних плиток. Різак складається з плити (підставки) і важеля з рухомим ножем. На плиті 2 розміщена напрямна лінійка з поділками в сантиметрах, що дає змогу розміщувати плитку до розрізування так, щоб зразу можна було відрізати потрібний за розмірами кусок.
Для нанесення мастик на підготовлену до облицювання поверхню і розрівнювання їх застосовують спеціальні шпателі або гладилки із зубчастими кромками.
Зубчастий шпатель (Рис. 3, а) застосовують для нанесення і розрівнювання мастики на невеликі ділянки поверхні, а також накладання її під краї лінолеуму після обрізування кромок. Він складається з дерев'яної ручки і полотна, виготовленого з інструментальної сталі завтовшки 0,8-1 мм. Робоча кромка полотна зубчаста, що дає змогу наносити мастику тонким шаром однакової товщини.
Великий зубчастий шпатель (Рис. 3, б), ширина полотна якого 200-250 мм, застосовується для розрівнювання і нанесення мастики на великі ділянки поверхні під лінолеумні і плиткові покриття. Застосування такого шпателя значно підвищує продуктивність праці.
Гладилку із зубчастими кромками (Рис. 3, в) застосовують для розрівнювання мастики, нанесеної на поверхню під лінолеумні і плиткові покриття. Полотно гладилки виготовляють з інструментальної сталі завтовшки 0,8-1 мм. На двох кромках полотна зроблені зубці трапецієвидної форми, що дає змогу розрівнювати мастику тонким рівним шаром, переміщуючи гладилку у різних напрямках. Якщо мастика густа, то її можна наносити і розрівнювати цією ж гладилкою. З цією ж метою застосовують гладилку із змінними зубчастими полотнами (Рис. 3, г).

 
 

Цікаве

Загрузка...