WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Оздоблення поверхні рельєфними валиками - Реферат

Оздоблення поверхні рельєфними валиками - Реферат

Оздоблення поверхні рельєфними валиками
Складний рисунок на пофарбовану поверхню стіни можна нанести рельєфними гумовими валиками. Для цього валик з контуром рисунка закріплюють у прорізах пилки спеціального пристрою (накатки), де він змочується фарбою за допомогою пористого валика з гумової губки, розміщеного поруч.
Двоваликова накатка складається з вилки з ручкою, пористого і рельєфного валиків.
До початку роботи пористий валик за допомогою невеликого ручника змочують фарбою. Для видалення зайвої фарби, що дасть змогу утворити рівномірні відбитки рисунка, накатку двічі - тричі прокачують на куску фанери або цупкого картону, після чого вертикальним рухом її зверху вниз накатують рисунок на поверхню. Накатку переміщують рівномірним, плавним рухом, стежачи, щоб не було пропусків і рисунки не перекривали один одного. Витративши всю фарбу, губку знову змочують нею і продовжують накатувати рисунки. Всі візерунчасті смуги накатаної поверхні виконують фарбою однакової насиченості, не допускаючи зсуву рисунка. На поверхні не повинно бути бризок, які утворюються при швидкому пересуванні накатки.
Для накатування найзручніше користуватись накаткою із закріпленим на ній бачком для фарби. При цьому рельєфний валик змочується фарбувальною сумішшю за допомогою двох валиків, розміщених у се-редині бачка. Один з них змочується фарбувальною сумішшю, а другий видаляє зайву суміш і передає її на рельєфний валик. При застосуванні такого пристрою не виникає потреба часто змочувати валик фарбою, що значно підвищуєпродуктивність праці.
Накатувати рисунки на поверхню можна в один або декілька кольорів.
В'язкість фарбувальної суміші для виконання рисунків накаткою має бути трохи більшою, ніж для фарбування щіткою. Колір суміші підбирають залежно від кольору пофарбованої поверхні. Виконаний рисунок не повинен бути надмірно контрастним на поверхні, тому не слід оздоблювати її густим рисунком, з грубим контуром. Особливо не варто це робити у малометражних приміщеннях.
Найкраще застосовувати валики, що утворюють на поверхні рідкий крапчастий рисунок, дрібну малопомітну сітку, прямі або хвилясті лінії. Таким валиком можна оздоблювати низькі приміщення, накатуючи на їх стінах вертикальні лінії, а у великих за розмірами приміщеннях розділяти поверхню на великі прямокутники.
Застосовують також валики, що відбивають на поверхні несиметричні рисунки, у яких основний елемент повторюється через певні проміжки. Після накатування таким валиком всі елементи рисунка на оздобленій по-верхні повинні розміститись горизонтальними рядами так, щоб не було зсуву одного елемента щодо іншого. Для цього до початку роботи на торцевій поверхні рельєфного валика проти вилки намічають риску. Під час роботи після накатування кожної смуги валик встановлюють так, щоб риска була у тому ж положенні.
Після закінчення роботи накатку миють і висушують, а металеві деталі змащують маслом.

 
 

Цікаве

Загрузка...