WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади. Виконання вертикальних, горизонтальних і стельових швів. Колективний договір - Контрольна робота

Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади. Виконання вертикальних, горизонтальних і стельових швів. Колективний договір - Контрольна робота

пуску (особливо - холодного двигуна) стартер споживає великий струм, тривалість вмикання його має не перевищувати 10... 15с. Повторні вмикання можна робити тільки через 30 с.
Звуковий сигнал - вібраційного типу безрупорний. На автомобілях ВАЗ і ГАЗ-24 встановлюються два сигнали - низького й високого тонів. При цьому вмикання сигналів на автомобілі ГАЗ-24 здійснюється через реле сигналів.
Сигнал складається з корпусу, електромагніту 2, якірця 3, контактів 5, мембрани 6 та резонаторного диска 4. Після натискання на кнопку струм від акумуляторної батареї через замкнені контакти 5 надходить в обмотку електромагніту. При цьому електромагніт притягує якірець, який прогинає мембрану й водночас розмикає контакти. Електричне коло розривається, електромагніт розмагнічується, й якірець під дією пружності мембрани відходить назад, унаслідок чого контакти 5 знову змикаються, утворюючи замкнене електричне коло, якірець притягується, й процес повторюється. При цьому створюються часті коливання мембрани (до 100коливань за секунду) і з'являється звук. Тон звука кожного сигналу регулюється гвинтом 1, розташованим на задній стінці корпусу сигналу. Обертанням гвинта за годинниковою стрілкою сила звука збільшується, а в протилежному напрямі - зменшується.
Звукові сигнали автомобілів:
а - "Москвич"; б- ВАЗ;
1 -регулювальний гвинт; 2 - електромагніт; 3 - якірець;
4 - резонаторний диск; 5 - контакти; 6 - мембрана
До контрольно-вимірювальних приладів належать: o амперметр (або контрольна лампа); o покажчик температури охолодної рідини; o покажчик тиску оливи; o покажчик рівня палива; o аварійні сигналізатори температури охолодної рідини та тиску оливи.
Амперметр на автомобілях "Москвич" і ГАЗ-24 ввімкнено послідовно в коло акумуляторної батареї та генератора. Він показує силу розрядного й зарядного струмів. Через амперметр проходить струм до всіх споживачів, крім стартера та звукового сигналу.
Амперметр складається з корпусу, постійного магніту, латунної шини, якоря зі стрілкою та шкали. Коли електричне коло розімкнене, якір зі стрілкою під дією магнітного поля постійного магніту утримується в середньому положенні на нульовій поділці. Під час проходження струму через латунну шину створюється магнітне поле, під дією якого намагнічений якір зі стрілкою повертається в той чи інший бік залежно від напряму струму, показуючи заряджання або розряджання акумуляторної батареї.
Контрольну лампу заряджання акумуляторної батареї на автомобілях ВАЗ і ЗАЗ ввімкнено в коло через реле. Коли ввімкнено запалювання й двигун не працює або працює з малою частотою обертання колінчастого вала, контакти реле утримуються в замкненому стані; при цьому лампа на щитку приладів світиться червоним світлом, указуючи, що заряджання акумуляторної батареї не відбувається. В разі збільшення частоти обертання, коли напруга генератора на 0,2...1,5 В перевищить напругу батареї, контакти реле розмикаються, вимикаючи акумуляторну батарею від живлення споживачів, контрольна лампа гасне, а батарея вмикається на заряджання від генератора.
Покажчик температури охолодної рідини складається з датчика, встановленого в головці циліндрів, і покажчика, розташованого на щитку приладів.
Схема покажчика температури охолодної рідини:
1,2- відповідно нерухомий і рухомий постійні магніти; З, 4, 6 - котушки з обмотками; 5 - стрілка;
7 - резистор;
8 - запобіжник;
9 - вмикач запалювання;
10 - корпус датчика; 11- термістор;
12 - пружина;
13 - головка циліндрів
У корпусі 10 датчика розміщено термістор 11 напівпровідниковий прилад, що змінює свій опір залежно від температури охолодної рідини, яка його обмиває.
Електромагнітний покажчик складається з корпусу, всередині якого розміщуються нерухомий постійний магніт 1, три котушки 3, 4 та 6, резистор 7 і рухомий постійний магніт 2 зі стрілкою 5. Коли ввімкнено запалювання, струм, що проходить обмотками котушок, створює результуюче магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем рухомого постійного магніту й установлює стрілку на відповідну поділку шкали. Сила взаємодії й положення стрілки визначаються опором термістора в датчику, оскільки від цього опору залежить сила струму в котушках, а отже, й результуюче магнітне поле. Нерухомий магніт слугує для встановлення стрілки на нульову поділку.
На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зоні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про несправності.
Покажчик тиску оливи двигунів "Москвич" і ГАЗ-24 також складається з датчика 7, сполученого з головною оливною лінією, та покажчика, розташованого на щитку приладів. Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й побудований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за винятком того, що датчик 7 має реостат 2.
Схема покажчика тиску оливи:
а - покажчик тиску; б - контрольна лампа аварійного тиску;
1, 14 - датчики; 2 -реостат; 3 - термокомпенсаційнийрезистор;
4, 5 - відповідно нерухомий і рухомий магніти; б, 7,9- обмотки;
8 - стрілка; 10, 16 - запобіжники; 11- акумуляторна батарея;
12, 17 - вмикач запалювання; 13 - амперметр;
15 - контрольна лампа; 18 - діафрагма;
І - лампа світиться - низький тиск оливи;
II - лампа не світиться - нормальний тиск оливи
Коли тиск оливи збільшується, діафрагма 18 прогинається й перемішує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток 6, 7 і 9 покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який, взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняє переміщення стрілки 8 покажчика на відповідну поділку шкали.
На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвічується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045, 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.
Схема покажчика

 
 

Цікаве

Загрузка...