WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота

напруги, яка веде до якоря, а до зміни швидкості подачі верстата. В схемі є заперечний оборотній зв'язок по напрузі через обмотку W2 і струмовий зворотній зв'язок через обмотку ТТ1 трансформатора зв'язку випрямляч B3 і опір R5. САР володіє достатньою швидкістю час перехідного процесу складає 0.6%. Пере регулювання потужності різання не більше 20%, статична похибка системи не більше ±5%. Клас чистоти поверхні підтримується на потрібному рівні (??7- ??9), продуктивність верстата росте на 10-15%.
2.2. Вимоги до монтажу засобів автоматизації
Монтаж базових елементів та механізмів САР швидкості подачі.
Даних здавачів контролю швидкості подачі потрібно одна одиниця. Монтаж може проводити некваліфікований робітник, але під керівництвомелектромонтажника V-розряду, тобто в роботі буде задіяно три чоловіка.
Монтаж термочутливих здавачів.
Даних давачів потрібно дві одиниці. Монтаж проводить бригада з двох робітників і зважаючи на об'єм роботи при монтажі кінцевих вимикачів в роботах будуть задіяні два працівника.
Монтаж електричної схеми САР швидкості подач. Монтаж буде проводити бригада із трьох робітників і зважаючи на об'єм роботи при монтажі кінцевих вимикачів, в роботах будуть задіяні три чоловіки і їм потрібно затратити три дні на монтаж двох одиниць засобів автоматизації.
3. Розрахункова частина
3.1. Розрахунок параметрів графіка виконання монтажних робіт
Перед виконанням монтажних робіт перш за все потрібно визначити операції, які будуть присутні при цьому процесі. Щоб визначити операції нам потрібно досконало вивчити технологічний процес та дію засобів автоматизації. Оскільки у попередніх пунктах було описано принцип роботи верстату та засоби автоматизації, то можна приступати до визначення операцій, та їх порядку виконання. Отже добре проаналізувавши ситуацію можемо запропонувати наступні операції монтажу засобів автоматизації.
- виготовлення та монтаж електричної схеми САР швидкості подачі;
- монтаж базових елементів та механізмів САР швидкості подачі;
- монтаж термочутливих давачів;
- випробовування обладнання;
Визначивши порядок виконання операції за такими критеріями:
- фізичний об'єм робіт (одиниці вимірювання та кількість);
- вартість по кошторису в тис.грн.;
- трудоємність в люд.-днях.;
- кількість робітників у чол.;
- середня швидкість робіт у днях;
Монтаж термочутливих давачів.
Даних давачів дві одиниці.
Вартість давачів по кошторису складає 0.2 тис.грн. за одиницею (з урахуванням витрат на проведення монтажних робіт).
Монтажна бригада складається з двох робітників і зважаючи на об'єм роботи будуть задіяні два робітники і їм потрібно затратити три дні на монтаж двох одиниць вище згаданих засобів автоматизації.
Відповідно із двома останніми вимогами трудомісткість складатиме в люд./год.
Випробовування обладнання
Вартість випробовувальних робіт по кошторису складатиме 0.15 тис.грн. Роботи виконуватиме монтажна бригада у складі двох чоловік зважаючи на об'єм робіт, які затратять два дні.
Відповідно із двома останніми вимогами трудоємність буде складати чотири люд.-дні.
Після розрахунку потрібних критерій і параметрів графіка виконання монтажних робіт потрібно провести підсумковий розрахунок за наступними пунктами:
- всього монтажних робіт;
- всього заготівельних робіт;
- всього робіт;
Після розрахунку усіх потрібних нам критеріїв і параметрів графіку виконання монтажних робіт потрібно провести підсумкових розрахунок за наступними пунктами:
- всього монтажних робіт;
- всього заготівельних робіт;
- всього робіт;
Всього монтажних робіт.
Проводиться монтаж кінцевих вимикачів та змінюється схема керування.
Загальна вартість робіт по кошторису 0.3 тис./грн..
Трудоємність на весь об'єм робіт складе 0.2 люд.-дні.
Всього заготівельних робіт.
Виготовляємо кріплення для кінцевих вимикачів та проводимо градуювання станини.
Загальна вартість робіт по кошторису 0.75 тис./грн.
Трудоємність на весь об'єм робіт складе 0 люд.-дні.
Всього робіт.
Загальна вартість робіт по кошторису 1,05 тис./грн..
Трудоємність на весь об'єм робіт складе 31 люд.-дні.
Монтажна бригада складається із трьох робітників. Середня тривалість робіт становить 9 днів.
3.2. Побудова графіка
Розрахувавши весь об'єм робіт у попередньому пункті нам потрібно визначити склад (по кваліфікації та професійному складу) монтажної бригади.
Виходячи із вимог монтажу нам потрібні наступні робітники:
- електромонтажник 4 розряду та два робітники відповідного розряду.
Маючи розрахований порядок монтажу засобів автоматизації і знаючи скільки робітників проводять монтаж певного засобу ми можемо приступати до розрахунку виконання термінів монтажу з безпосередньою прив'язкою до календарного часу.
Роботи по монтажу проводяться робітниками з п'ятиденним робочим тижнем, тому вихідні дні не включаються при складанні графіку монтажних робіт.
4. Оцінка ефективності проекту та висновки
На сучасному етапі розвитку техніки автоматизація являється основним фактором, який сприяє підвищенню продуктивності праці, покращенню якості продукції, можливості керування та управління самим процесом обробки заготовок на верстатах.
Запропоновані засоби автоматизації судячи по кошторису витрат на виконання робіт не є високої вартості, не високим є і затрати на виконання монтажних та заготівельних робіт. Але не зважаючи на виконані затрати вони досить швидко окупляться, а позитивний ефект від показників, наведених вище.
Цьому сприятиме також правильно розроблена технологія монтажних робіт та повний контроль процесу їх виконання, який зведений у графік.
Використані джерела
1. Л.Г. Молчанов "Наладка и эксплуатация автоматических устройств в деревообрабатывающей промышленности" Москва "Экология" 1991р.
2. А.А. Пижурик "Оборудование и электроснабжение промышленных и деревообрабатывающих предприятий" Москва издательство "Лесная промышленность" 1980р.
3. П.С. Афанасиев "Конструкции и расчеты деревообрабатывающего оборудования" издательство "Машиностроение" Москва 1970р.
4. П.С. Афанасиев "Станки и инструменты деревообрабатывающих предприятий" издательство "Лесная промышленность" Москва 1968р.
5. Під редакцією В.В. Шостака "Обладнання деревообробного виробництва" частина 2, Київ 1993р.
6. Н.В. Маковський "Основы автоматизации деревообрабатывающего производства" издательство "Лесная промышленность" Москва 1972р.
?
Додатки

 
 

Цікаве

Загрузка...