WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота

щеплення.
Технічна характеристика одностороннього рейсмусового верстата
Показники СР6-8
Ширина обробки в мм.
Розміри заготовки в мм.:
товщина
найменша довжина
Різниця в товщині одночасно обробляючих заготовок
Найбільша товщина знімаю чого шару в мм.
Діаметр в мм.:
ножового вала
окружності різання вала
число ножів вала
число оборотівножового вала в хвилину
Подача в м/хв..
Потужність електродвигуна кВт/год.:
верхнього ножового вала
механізму подачі
механізму піднімання стола
заточного круга
подача заготовки супорта
Висота піднімання стола в мм.
Швидкість переміщення стола в м/хв..
Ціна одного ділення лімба в мм.
Переміщення стола на один оборот лімба
Габарити в мм.:
довжина
ширина
висота
маса в кг. 80
5-200
380
4
5
125
128
4
5000
6-24
7,5
1,1
-
0,27
0,27
125
0,06
0,05
0,2
1100
1400
1500
1700
1.1.2. Опис електричної схеми
Розглянемо принципово електричну схему керуванням електрообладнання верстата СР6-8. При увімкненні вхідного вимикача SF1 подається напруга в силові кола і кола керування. На пульті керування при цьому загорається лампа місцевого освітленні.
Для забезпечення одного із трьох режимів роботи верстат має перемикачі кіл керування SA1; SA2; SA3. Положення перемикача забезпечують наступні режими роботи: І - робота; ІІ - фуговка; ІІІ - заточка. При встановлені перемикача в положення І схема верстата підготовлюється до роботи. Натисканням на кнопку SB1 виконується запуск двигуна 1М ножового вала; живлення подається на котушку магнітного пускача КМ1 двигуна 1М. Котушка магнітного пускача подає живлення коло тормозного магніту YB, який розторможує ножовий вал. Як тільки котушка КМ1 магнітного пускача отримає живлення, вона блокує кнопку, SB1 негайно відпускається.
Зупинка двигуна 1М виконується натисканням на кнопку SB2, при цьому відключається котушка електромагніту, яка знеструмлює тормозний магніт YB. При чому процес зупинки двигуна ножового вала виконується з тормозкою. Якщо шляхові вимикачі будуть вимкнені то двигун 1М не запуститься. При натисканні на кнопку SB3 отримає живлення котушка магнітного пускача КМ2, яка увімкне свій замикаючий контакт КМ2, який увімкне двигун подачі і переміщення стола 2М і асинхронної муфти ковзання. Одночасно замикаючим контактом КМ6 котушка КМ6 вмикає електромагнітну муфту подачі YC1. Як тільки котушка магнітного пускача отримала живлення, вона блокує кнопку SB3.
Переводом перемикача керування SA2 в положення ІІ розриваються кола двигуна каретки, подачі і переміщення стола, а коло вмикання двигуна ножового вала підготовляється до запуску. В положення ІІІ перемикач SA3 підготовляє до запуску кіл живлення двигунів заточного круга 3М і переміщення каретки 4м.
В схемі є ще такі елементи, як запобіжники FU1 і FU2, вони захищають двигун від перевантажень в мережі живлення і коротких замикань Rш - шунтуючий опір. А - амперметр.
1.2. Обґрунтування теми проекту
Для того щоб обґрунтувати тему проекту необхідно визначитися у наступних питаннях:
- у доцільності обробки заготовок на верстаті заданої моделі;
- визначити докладно обладнання та виявити, які недоліки існують у його роботі і можливості щодо їх усунення з точки зору автоматизації;
- ідеї та пропозиції щодо можливості вдосконалення роботи на заданому обладнанні;
- важливість вибору оптимальної технології монтажних робіт і її вплив на її подальше функціонування обладнання.
Отже, як уже зазначалось попередньо, на деревообробних підприємствах галузі на даний час є досить велика кількість морально-застарілого обладнання. Придбати нове обладнання не завжди можливо. Тому в ряді випадків можна розглянути питання обробки заготовок на діючому обладнанні, але при цьому спробувати певним чином автоматизувати процес обробки.
Проаналізувавши роботу верстату та його будову було помічено наступні недоліки: контроль роботи верстату був "побічним". Для того щоб встановити метод контролю роботи верстату "прямим" ми оснащуємо його контрольними пристроями. В цій ситуації можна запропонувати давач контролю розмірів.
2. Проектна частина
2.1. Вибір та обґрунтування засобів автоматизації
Деревообробне обладнання до останнього часу було мало оснащено пристроями для інформації та його роботи. Звичайно для оцінки становища і роботи обладнання використовувати застарівши методи контролю рукоятки рубильника, по положенню рукоятки трибки швидкостей або паса на ступінчастому шківу і т.д. Степінь навантаження верстата визначали по нагріву електродвигуна на дотик.
В сучасному обладнанні методи контролю заміняються прямими. Для цього обладнання оснащується контрольними пристроями. В простішому випадку вони представляють собою стандартні або контрольно-вимірюючі пристрої, наприклад сигнальні лампи, ватметри, амперметри, спідометри, термометри, манометри, лічильники і інші пристрої.
Контроль температури обертаючих деталей машин.
В пристроях, наприклад для вимірювання температури підшипників верстата, цілеспрямованого використовувати термочутливі датчики опору. Один кінець опору з'днюється з валом, а другий - до ізольованого від валу металічному кільцю струмознімаючого пристрою.
До сигнальної частини давача приєднується через струмознімаючий пристрій і керуючу деталь верстата, наприклад корпус підшипника. Сигнальна частина складається з обмотки і контактів реле, випрямляча і електричного дзвінка або сигнальної лампи. При нагріванні підшипника вище допустимої температури реле спрацьовує і вмикає дзвінок або сигнальну лампу. Якщо давач не має регульованої температурної налаштовки то ланцюг реле вмикається задавач опору.
Автоматичне регулювання швидкості подачі верстатів з приводом ПМУ.
Схема САР швидкості подачі поздовжньо-фрезерних верстатів з використанням приводу ПМУ показана на рисунку 2.1. При зміні товщини б слою деревини, який знімається верхньою ножовою головкою чотирьохстороннього поздовжньо-фрезерного верстата, змінюється потужність, споживаюча з мережі асинхронним електродвигуном М цієї головки. Пропорційно потужності змінюється струм статора цього електродвигуна. Зміна струму трансформатора ТТ2 передається на випрямляч В4 і на керуючу обмотку W4 магнітного підсилювача, який викликає відповідні зміни індуктивного опору робочих обмоток W1 підсилювача включених послідовно з випрямлячами В1 і якорем електродвигуна постійного струму Я. створюючи подачу. Це веде до зміни випрямленої

 
 

Цікаве

Загрузка...