WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8 - Курсова робота


КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
Проект монтажу засобів автоматизації на рейсмусовому верстаті СР6-8
ЗМІСТ
Вступ СТ.4
1. Загальна частина СТ.6
1.1. Опис обладнання до автоматизації СТ.6
1.1.1. Будова та складові частини верстатів СТ.7
1.1.2. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління СТ.10
1.2. Обґрунтування теми проекту СТ.12
2. Проектна частина СТ.13
2.1. Вибір та обґрунтування засобів автоматизації СТ.13
2.2. Вимоги до монтажу засобів автоматизації СТ.15
3. Розрахункова частина СТ.16
3.1. Розрахунок параметрів графіку
виконання монтажних робіт СТ.16
3.2. побудова графіка виконання монтажних робіт СТ.19
4. Оцінка ефективності проекту та висновок СТ.20
Використана література СТ.21
Додатки СТ.22
Вступ
В деревообробній промисловості є велика кількість автоматичних ліній, автоматизованих систем управління обладнанням і технологічними процесами, інформаційно - вимірювальних систем.
Виробництво електротехнічного обладнання і електроконструкцій включає виготовлення, монтаж і збирання приладів, апаратів, пристроїв і електричних кіл. Ці роботи виконують слюсарі, електромонтажники. Особливість цієї професії в різнохарактерності комплексу знать уміння і навиків. З одного боку, вони повинні знати і вміти виконувати слюсарні роботи, пов'язані з обробкою і збиранням металоконструкцій, а з другого - знати прилади, їх збирати, монтувати в шафах, регулювати і в доповнення до обладнання в цехах промислових підприємств.
Сучасна технологія монтажу базується на широкому введенню індустріальних методів з максимальним використанням комплектних і великоблочних електротехнічних пристроїв заводського виготовлення, збирання монтажних вузлів і блоків в майстернях електромонтажних заготовок, а також різних механізмів і пристосувань для обробки проводів і кабелів, збирання вузлів електропроводок на поточних лініях.
Робітнику необхідні широкі технічні знання: його робота із впровадженням автоматизованого обладнання стає дедалі легшою.
Висока якість та безпека монтажних робіт, найменші трудозатрати можуть бути забезпечені, якщо електромонтажник має достатню теоретичну підготовку і володіє практичними навиками, добре знає технологію монтажу і послідовність операції (прийоми їх виконання), основи організації і підготовки робіт, а також пристрій і особливості експлуатації механізмів, інструментів і пристосувань.
В даному КП опрацьовано роботу верстата моделі СР6-8, запропоновано заходи щодо автоматизації його роботи та розроблено технологію монтажу вибраних ЗА. Монтажні роботи виконуватимуться відповідно до розробленого графіку.
1. Загальна частина
1.1. Опис об'єкта до автоматизації
Рейсмусові верстати призначені для плоского фрезерування брускових щитових деталей і з деревини на задану товщину. Вони можуть бути односторонні, коли мають тільки один верхній ножовий вал і двохсторонні, коли мають два ножових вала, розміщених один з верху, другий знизу обробляючої заготовки.
З найбільшою шириною оброблюваного матеріалу рейсмусові верстати діляться на легкі /Вмах=315мм/, середні /Вмах=630…800мм/ і важкі /Вмах 1250мм/.
Рейсмусові двосторонні верстати призначені для оброблення деталей в розмір за товщиною зняття шарів деревини послідовно з двох боків. Залежно від розміщення кожних валів і способу базування розрізняють три основні схеми таких верстатів: фуговально-рейсмусову, рейсмусово-фуговальну і дворейсмусову.
Рейсмусовий верстат на виробництві обслуговує верстатник, який керує верстатом та подає у нього заготовки, які складає в штабелі при дренажному струганні або передає верстатнику для повторного стругання.
З односторонніх і двосторонніх рейсмусових верстатів найбільшого поширення отримали односторонній рейсмусові верстати.
1.1.1. Будова та складові частини верстата
Верстат моделі СР6-8 включає такі механізми:
Механізм різання містить ножовий вал з нормалізованим клиновим кріплення ножів в пазах корпуса вала круглого перерізу. Ножовий вал розміщений над столом, по якому проходить заготовка, він знімає з неї зверху залишки деревини. Привід здійснюється електродвигуном через клинопасову передачу. Ножовий вал змонтований у верхньому блоці станини. Для відхилення по ролику ножів при їх кріпленні при пазах вала, їх фугування брусків і заточки на верстаті має спеціальне пристосування, заточують ножі по їх задній грані при зафіксованому ножовому валу, а фугують брусок при його обертанні. При цьому на лезі залишають фаску шириною не більше 0.3мм. Ножовий вал має колодне гальмування. Перед ножовим валом розміщені секційний підпір, запобігаючий підколюванню деревини, а ззаду пружинна планка, яка запобігає вібрації обробляючої заготовки.
Механізм подачі - чотирьох пальцевий. Подача заготовки виконується двома групами вальців, одна із яких (нижні вальці) розміщена в столі а друга (верхні вальці) розміщена зверху на рівні ножового вала. Верхній передній валець - секційний, він складається із секційних кілець надітих на спільний валець і утримуючий в центральному положенні гумовими амортизаторами або чотирма-шести пружинами, закладеними в середини кільця. Такий пристрій забезпечує самостійну роботу кожної секції, в результаті чого валець може подавати одночасно декілька заготовок, відрізняючихся один від одного по товщині до 6мм. Це дає змогу збільшити продуктивність верстата і попередити зворотній викид заготовки. Нижні вальці можуть бути підняти над рівнем стола на 0.2-0.4мм.
Рис.1.1. Односторонній рейсмусовий верстат СР6-8
1 - ручка фіксації стола; 2 - рукоятка налаштування нижніх вальців по висоті; 3 - стіл; 4 - пульт керування; 5 - направляючі заточного пристрою; 6 маховичок налаштування заточного супорта по висоті;
7 - верхній блок станини, в якому розміщений механізм різання;
8 - електродвигун приводу механізму переміщення заточного пристрою;
9 - вхідний вимикач; 10 - шліфувальний круг; 11 - маховичок механізму налаштовування стола по висоті; 12 - рукоятка переключання швидкості подачі; 13 - ручка для переміщення ведучого конуса варіатора;
Всі вальці проводяться від окремого електродвигуна через фракційний варіатор, редуктор і ланцюгову передачу. Спереду вальців розміщена кіхтьова передача.
Стіл при наладці на відповідну товщину виробу пересувається по вертикальним направляючим за допомогою двогвинтового механізму. Привід цього механізму подачі, в якому підключення вихідного вала виконується при включенні електромагнітної муфти

 
 

Цікаве

Загрузка...