WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Шліфувальні верстати - Реферат

Шліфувальні верстати - Реферат

обертового руху, мають ще і осьове коливання від спеціального ексцентрикового механізму. Це сприяє ліквідації рисок, які утворились від першого циліндра з найкрупнішою шкуркою, піднімає і зішліфовує ворс. У вихідній частині верстата, після циліндрів, встановлено щітковий барабан з електродвигуном, який очищує шліфувальну поверхню від пилу. На цих верстатах шліфують тільки верхні площини деталей.
Для шліфування нижніх площин деталей, не перекидаючи їх, застосовують трициліндрові шліфувальні верстати ШлЗЦВ19 з нижнім розміщенням циліндрів. Цей верстат аналогічної конструкції, тільки гусенична подача замінена подавальними вальцями, які розміщені над столом. Крім того, верхня частина з подавальними і притискними вальцями піднімається вгору, і це дає вільний доступ до циліндрів, розміщених у столі, для надівання на них шліфувальної шкурки. Циліндри обертаються від індивідуальних електродвигунів через клинопасову передачу. Осциляція циліндрів здійснюється від окремого електродвигуна. Положення циліндрів у вертикальній площині змінюється маховичком через зубчасту передачу і гвинти. Подача матеріалу здійснюється чотирма парами вальців. Нижні вальці розміщені і закріплені на станині, верхні - в окремому блоці. Вертикальне переміщення верхніх вальців здійснюється маховичком через зубчасту передачу. Подавальним вальцям надає руху чотиришвидкісний електродвигун через систему зубчастих передач.
Рис. 4. Шліфувальний трициліндровий верстат ШлЗЦ12-2:
1 - станина, 2 - стіл, 3 - гусеничний конвейєр, 4 - кнопки керування" 5 - маховичок для регулювання шліфувальних циліндрів по висоті, 6 - шліфувальні циліндрВІ 7 - відсмоктувані пилу, 8 - шафа електрообладнання
Пил після шліфування змітають щітковим барабаном, що знаходиться в задній частині верстата і приводиться в рух від індивідуального електродвигуна. Для контролю завантаження електродвигунів на них встановлені амперметри. Для видалення пилу всі моделі циліндрових шліфувальних верстатів забезпечені ексгау-стерними приймачами.
Настроювання та експлуатація верстатів. Настроювання циліндрових верстатів вимагає великої точності, щоб зберегти потрібні розміри деталей (особливо перед і після облицьовування). Різальним інструментом для багатоциліндрових шліфувальних верстатів е шліфувальна шкурка, що кріпиться на трьох послідовно розміщених циліндрах. Для еластичності циліндрів на поверхні їх приклеюють войлок, залишаючи канавки для накладок шліфувальної шкурки, що утворюються при її намотуванні на циліндри. На перший циліндр кріплять крупну шкурку, яка зачищає поверхню від значних нерівностей; на другий - дрібнішу, яка вирівнює і частково вигладжує поверхню після першого (грубого) шліфування; на третьому - найдрібнішу, яка забезпечує повне вирівнювання і вигладжування поверхні і доводить її до потрібного класу шорсткості.
Перед кріпленням шкурки на циліндри її вирізають з рулона по шаблону і зволожують, рівномірно змочуючи основу водою. Змочені листи пресують між щитками протягом 30-40 хв. Цілком висушувати шкурку після преса не потрібно, бо волога шкурка краще укладається на циліндри.
Навивання шліфувальної шкурки починається з того, що гострий кут її кладуть на край виступу циліндричної поверхні торцевої муфти, яка розміщена"з боку навивки, і тут закріплюють її стальною стрічкою - бандажем. Після цього повертають циліндр, навиваючи шкурку так, щоб не було складок, а стик розміщувався в гвинтовій канавці фетрового покриття на поверхні циліндрів. Другий кінець шкурки повинен лягти на край виступу торцевої муфти на протилежному кінці циліндра, де він кріпиться так, як і початок. Після повного висихання шкурку натягують на циліндри, розсуваючи торцеві муфти. Якість навивки шліфувальної шкурки перевіряють повертанням циліндрів вручну.
Стіл (або гусеничний конвейєр) встановлюють по висоті так, щоб відстань від його поверхні до притискного вальця, розміщеного після останнього по напрямку подачі циліндра, дорівнювала товщині деталі після шліфування. Для цього шаблон або оброблену деталь, що має відповідну товщину, кладуть на стіл або гусеницю і піднімають їх вгору доти, поки шаблон не буде затиснутий між столом (чи гусеницею) і вальцями. Циліндри при цьому не повинні доторкуватись до шаблона.
У зв'язку з тим що при шліфуванні на трициліндрових шліфувальних верстатах знімається незначний шар деревини (6,2- 0,3 мм з облицьованих і 0,25-0,5 мм з необлицьованих деталей), циліндри настроюють, виходячи з номінального навантаження електродвигунів. Для цього пробну деталь пропускають через верстат і, стежачи за амперметром, опускають перший циліндр доти, поки навантаження на електродвигун не досягне номінального або буде дещо меншим від номінального. Після закріплення першого циліндра таким же методом закріплюють другий і третій. Правильність настроювання циліндрів перевіряють шліфуванням пробних деталей.
Технічна характеристика циліндрових шліфувальних верстатів
На трициліндрових верстатах працюють двоє робітників - верстатник і підсобний, а при шліфуванні вузьких і коротких деталей підсобних може працювати і більше (два, три). Верстатник послідовно вмикає електродвигуни один за одним і після того як вони досягнуть певного числа обертів, подає деталі, а підсобний робітник приймає шліфовані деталі і складає їх у стопи. У верстатах з гусеничною подачею вузькі деталі можна подавати кількома потоками, чого не можна робити на верстатах з вальцьовою подачею, бо їхні подавальні механізми встановлені більш жорстко. Деталі перед шліфуванням слід групувати за товщиною, якщо різниця між ними перевищує 0,5 мм.
Під час роботи верстатник контролює за амперметром завантаження електродвигунів і в міру зношування шкурки зменшує швидкість подачі, щоб не допустити перевантаження електродвигунів. Схеми організації робочих місць біля різних верстатів наведено на Рис. 5.
Продуктивність циліндрових шліфувальних верстатів прохідного типу визначають за формулою, шт. в зміну,
,
де kД = 0,95; kМ = 0,75; п3 - кількість заготовок, що одночасно шліфується; пП - кількість проходів на одну заготовку в один бік.
Рис. 5. Схеми організації робочих місць біля верстатів:
а - одностороннього шипорізного, б -фрезерного, в - ланцюгодовбального, г - свердлильно-горизонтального, д - свердлнльно-вертикального, е - стріч-кошліфувального, е - дискового шліфувального, ж - трициліндрового
Список використаної літератури.
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
6. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
7. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...