WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Шліфувальні верстати - Реферат

Шліфувальні верстати - Реферат

Переміщуючи стіл з деталлю у зворотно-поступальному напрямку впоперек стрічки, а утюжок - вздовж стрічки, верстатник шліфує окремі ділянки деталі. Якщо шліфування здійснюється на одному верстаті, то спочатку всю партію деталей шліфують крупнозернистою, а потім дрібнозернистою шкуркою. Раціональніше шліфувати деталі на двох або й* трьох послідовно розміщених верстатах, на які надівають шкурки різної зернистості. Чим дрібніша шкурка, тим гладша поверхня. Крім зернистості шкурки на гладкість шліфування впливають, швидкість шліфування, порода деревини і тиск на утюжок. Чим більша швидкість шліфування, тим більша гладкість поверхні і вища продуктивність. Тверді породи деревини за однакових умов шліфування мають вищу якість шліфування, ніж м'які. Тиск на утюжок має бути помірним, бо при великому тиску і спрацьованій стрічці на шліфуючій поверхні можуть виникати "опіки", а при зменшеному тиску на утюжок якість поверхні підвищується, але продуктивність шліфування значно знижується.
Тиск на утюжок треба зменшувати при переміщенні деталі впоперек відносно утюжка, щоб уникнути підняття ворсу, а також при наближенні утюжка до кромок, щоб не допустити зішліфовування-та заовалювання їх.
При роботі на верстатах з вільною стрічкою верстатник притискує криволінійну деталь до стрічки проти натяжного шківа. Переміщуючи деталь відносно стрічки в поздовжньому напрямку і повертаючи її навколо осі, верстатник вводить у контакт із стрічкою" послідовно всі ділянки деталі, що утворюють оброблювану поверхню.
Рис. 3. , Дисковий шліфувальний верстат ШлДБ-3:
1 - бобіна, 2 - стіл, 3 - станина, 4 - диск
На широкострічкових шліфувальних верстатах прохідного типу ШлКб і ШлК8 працюють двоє робітників: верстатник і підсобний. Верстатник подає деталі у верстат, а підсобний робітник приймає їх. Всі інші процеси
регулюються до початку роботи і в процесі ЇЇ автоматично.
Продуктивність стрічкошліфувальних верстатів позиційного
типу визначається за формулою, шт. за зміну,
,
де kД = 0,8...0,85; kM = 0,8...0,9.
Дискові шліфувальні верстати є таких моделей: Шл2Д-2 дводисковий, призначений для плоского шліфування ящиків, щитів, рамок, брусків; ШлДБ-3 з диском і бобіною (Рис. 3), призначений для шліфування деталей з плоскими, опуклими й увігнутими поверхнями, а також ящиків.
У верстата Шл2Д-2 два шліфувальні диски, закріплені на окремих валах, що обертаються від індивідуальних електродвигунів через клинопасову передачу. Оброблювані деталі кріплять на столах, що є біля кожного диска. Столи можна повертати під будь-яким кутом в секторах, що змонтовані на кронштейнах. На столах є риски, що вказують величину кута в градусах. Крім того, на столі під потрібним кутом кріплять опорні лінійки, до яких притискують деталь при шліфуванні.
Технічна характеристика дискових шліфувальних верстатів
Ширше застосовується комбінований верстат з диском і бобіною моделі ШлДБ-3 (Рис. 3). На ньому можна шліфувати більш різноманітні деталі. Замість правого диска (такого самого, як лівий) у цьому верстаті встановлено бобіну, що проходить крізь отвір у столі, на який кладуть оброблювану деталь. Крім обертового руху бобіна має осьове коливання (осциляцію), що зменшує риски на шліфуючій поверхні. Бобіна обертається безпосередньо від електродвигуна через муфту, надаючи їй обертового і осцилюючого руху. Столи можуть бути встановлені під будь-яким кутом. Всі інші вузли аналогічні верстату Шл2Д-2. Верстат ШлДБ- 4 відрізняється від верстата ШлДБ-3 тим, що він має два диски і бобіну.
Настроювання та експлуатація верстатів. Перед настроюванням дискових шліфувальних верстатів на диск або бобіну треба поставити шліфувальну шкурку. Для цього за допомогою шаблонів вирізують шліфувальні шкурки для диска і бобіни, зволожують їх водою і ставлять між щити, щоб шкурка не пожолобилась.
Звільнивши всі гвинти кільця, яке притискує шліфувальну шкурку до поверхні диска, знімають спрацьовану шкурку, а на її місце ставлять і закріплюють нову. Притискні пристрої для шкурки на бобіні можуть бути різні, але в усіх випадках шкурка має щільно прилягати до її циліндричної поверхні.
Слід враховувати, що при шліфуванні дисками на поверхні деталей залишаються поперечні риски, оскільки процес різання відбувається по колу. Крім того, швидкість різання неоднакова (в центрі нульова, а на периферії близько 30 м/с), тому якість шліфування на дисках невисока.
Настроювання дискових шліфувальних верстатів полягає у встановленні столів під потрібним кутом до площини диска або .до осі бобіни. Його виконують по рисках, які показують розмір кута в градусах, а краще за допомогою еталона. Для цього еталон став-
лять площиною на стіл і, звільнивши фіксатор стола, його повертають доти, поки площина заготовки або вузла, яка підлягає шліфуванню, не стане паралельно площині диска або бобіни. Після цього фіксатором закріплюють столи. Столи ставлять під кутом тільки тоді, коли цього вимагає форма деталі (суміжні сторони перебувають не під прямим кутом).
На дискових шліфувальних верстатах працює по два робітники: на Шл2Д-2 на кожному диску, а на ШлДБ-3 один на диску, другий на бобіні. При шліфуванні на диску деталь кладуть на стіл і вручну притискають до рухомого диска спочатку одним боком, а потім другим. Тривалість шліфування встановлюють, обробивши дві-три заготовки. При шліфуванні на бобіні деталь ставлять на стіл і послідовно переміщують ЇЇ вручну, доторкуючись до шліфувальної шкурки, що закріплена на бобіні, і одночасно стежать за якістю шліфування. При шліфуванні деталі із замкнутим внутрішнім контуром приймач для пилу знімають і деталь кладуть на стіл так, щоб вона охоплювала бобіну. Шліфування здійснюється при повертанні деталі, притиснутої внутрішньою площиною до бобіни.
Циліндрові шліфувальні верстати. До цієї групи входять прості одноциліндрові верстати з ручною подачею (часто власного виготовлення), які використовуються для шліфування брускових деталей криволінійної форми, а також потужні багатоциліндрові шліфувальні верстати з механічною подачею, на яких шліфують і калібрують плоскі поверхні щитів, брусків, рамок та інших плитових матеріалів.
Багатоциліндрові шліфувальні верстати бувають з верхнім або нижнім розміщенням циліндрів, з вальцьовою або гусеничною подачею матеріалу. У верстатів з верхнім розміщенням циліндрів подача гусенична, а з нижнім - вальцьова. Ці верстати високопродуктивні, бо шліфування виконується при проходженні деталі через верстат.
У меблевій промисловості широко застосовуються трициліндрові шліфувальні верстати з гусеничною подачею і верхнімрозміщенням циліндрів ШлЗЦ12-2 та вальцьовою подачею і нижнім розміщенням циліндрів ШлЗЦВІ9.
Трициліндровий шліфувальний верстат ШлЗЦ12-2 (Рис. 4) складається із станини, в напрямних якої ексцентричне закріплений в дискових опорах стіл. Його можна піднімати або опускати на потрібну висоту відносно шліфувальних циліндрів маховичком вручну або від спеціального привода, повертаючи опори. На столі змонтований привод механізму гусеничного конвейєра. Електродвигун з кількома швидкостями дає змогу змінювати швидкість руху конвейєра.
Шліфувальні циліндри розміщені у верхній частині станини і приводяться в рух індивідуальними електродвигунами. Перший циліндр обертається проти напряму подачі деталі, другий - за напрямом подачі деталі, а третій - знову проти напряму. Другий і третій циліндри, крім

 
 

Цікаве

Загрузка...