WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Шліфувальні верстати - Реферат

Шліфувальні верстати - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Шліфувальні верстати
Після надання деталям правильної форми на поверхні деревини залишаються хвилі від обертового інструменту та інші нерівності, які не дають змоги здійснювати якісне опорядження. Для вирівнювання і вигладжування поверхонь деталей та зняття провисів з облицьованих щитів, а також для вирівнювання лакофарбових покриттів застосовують шліфувальні верстати різних конструкцій залежно від форми і розмірів деталей (Рис. 1). Найбільш поширені стрічкові та циліндрові шліфувальні верстати.
Шліфувальні шкурки. Різальним інструментом для всіх шліфувальних верстатів є шліфувальні шкурки, що складаються з паперової або тканинної основи, на яку наклеєно дрібні абразивні зерна з матеріалу підвищеної твердості (скла, кремнію, електрокорунду та ін.). У процесі шліфування шкурки працюють як мікроскопічні різці. Залежно від величини абразивних зерен шкурки розрізняють за номерами зернистості (табл. 7). Номер шкурки дорівнює середньому розміру наклеєних зерен, вираженому в сотих частках міліметра. Наприклад, номер шкурки 4 означає, що величина зерен дорівнює 0,04 мм. Чим вищий номер зернистості, тим крупніші абразивні зерна шкурки, і навпаки, менший номер - дрібніша шкурка. Проте шліфування поверхні однією і тією ж шкуркою не дає однакової гладкості. Перші 10 хв роботи шкурка дає менш гладеньку поверхню внаслідок нерівномірності наклеєних зерен. Після 8-10 хв роботи шкуркою ребра зерен, що залишають глибокі риски, викришуються, і тоді шкурка дає гладеньку поверхню.
Стрічкошліфувальні верстати. Найширше їх застосовують для шліфування площин щитів, облицьованих струганим шпоном, а також для вирівнювання (шліфування) лакофарбових покриттів.
Стрічкошліфувальні верстати можуть бути з рухомим столом, з нерухомим, а також без стола - з вільною стрічкою. Будовою вони дуже подібні. Кожен стрічкошліфувальний 'верстат складається з станини, що має дві тумби, на яких консольне закріплені два шківи. Ведучий шків має ексгаустерний приймач, який одночасно служить і захисним кожухЬм. Ведений шків має гвинтовий механізм для переміщення у поздовжньому напрямку. Шліфування здійснюється безконечною шліфувальною стрічкою, натягнутою на шківи. Між тумбами станини розміщений робочий стіл, який рухається по напрямних за допомогою роликів. У верстата ШлНС-2 стіл нерухомий і розміщений горизонтально, а у ШлНСВ-2 - стіл і стрічка розміщені вертикально. Між шківами верстата з рухомим столом розміщений циліндричний стержень, що направляє утюжок, яким шліфувальна шкурка притискується до площини.
Рис. 1. Схеми шліфувальних верстатів:
а - з вільною стрічкою, б - з горизонтальним нерухомим столом, в - з вертикальним нерухомим столом, і - з рухомим столом і коротким утюжком, д - з рухомим столом і довгим секційним утюжком, е - з стрічкою, розміщеною на ребро, є - з контактними барабанами однострічковий. ж - багатострічковий, з - широкострічковий з контактним барабаном однострічковий, і - те ж, двострічковий, к - те ж, комбінований з барабаном і шліфувальним циліндром
Таблиця 7. Номери зернистості шліфувальних шкурок
Клас
шорсткості
поверхні RZMAX
мкм Номер зернистості шкурки
7 60-100 50, 40
8 30-60 32, 25, 20
9 16-30 16, 12, 10
10 8-16 8, 6, 4
Рис. 2. Стрічковий шліфувальний верстат з рухомим стол"ом і коротким утюжком:
1 - напрямн.1 для стола, 2 - ексгау-стерна воронка, 3 - електродвигун, 4 - шліфувальна стрічка, 5 - утюжок, в - напрямні для утюжка, 7 - натяжний шків, 8 - стіл, 9 - гвинтовий пристрій для установлення стола
Шліфувальні верстати з рухомим столом ШлПС-2М та ШлПС-4 досить широко застосовуються при виготовленні корпусних меблів щитової конструкції. Ці верстати аналогічні, різниця тільки в тому, що в ШлПС-2М переміщення стола і утюжка здійснюється вручну, а у ШлПС-4 за-допомогою механізмів (Рис. 2). Більш продуктивні механізовані верстати ШлПС-4М з рухомим столом і довгим секційним утюжком, змоьтованим на балці, яка піднімається і опускається пневмоциліндром подвійної дії. Утюжок складається з окремих секцій. Кожна секція може бути притиснута"до стрічки вручну, і цим самим забезпечується шліфування будь-якого місця оброблюваної поверхні. При одночасному натискуванні на всі,секції утюжка шліфується вся поверхня щита. Стіл переміщується за допомогою пневмогідропривода, який забезпечує безступеневу зміну швидкості подачі стола із заготовкою.
Верстати ШлПС-9 і ШлПС-10 мають по дві шліфувальні стрічки з протяжним утюжком і конвейєрну подачу.
Для обробки круглих палок застосовують шліфувальні верстати моделі ШлПФ-2, в яких едва стрічкові шліфувальні агрегати, змонтовані на обертовому кільцевому роторі, в середину якого роликовим механізмом подається кругла палка, що охоплюється шліфувальними стрічками.
Крім вузькострічкових верстатів з рухомим столом на сучасних підприємствах застосовують широкострічкові шліфувальні верстати ІІІлКб, ШлК8 та 2ШлК. Ці верстати значно продуктивніші, ніж вузькострічкові, бо щити обробляються при проходженні через верстат із швидкістю подачі до 50 м/хв. Склеєна широка стрічка надівається на барабани діаметром 450 мм, між якими розміщена контактна плита-утюжок, що притискує стрічку до оброблюваної поверхні. Для натягування стрічки застосовують спеціальний ролик з автоматичною настройкою, який запобігає відходженню стрічки вбік. Стрічка може бути розміщена над виробом або під ним. Подача здійснюється конвейєром або вальцями.
Технічна характеристика стоічкошліфувальних верстатів
Настроювання та експлуатація верстатів. Шліфувальну стрічку, попередньо склеєну, надівають на шківи, які мають вільно рухатись у підшипниках. Шківи перевіряють під час зміни стрічки. Для перевірки їх холостий шків зміщують трохи в бік приводного механізму. Знімаючи шліфувальну стрічку і вручну повертаючи шківи, спостерігають за обертанням їх.
Довжина шліфувальної стрічки визначається за формулою, мм,
де l - мінімальна відстань між центрами шківів, мм; dпр - діаметр приводного шківа, мм; dн - діаметр натяжного шківа, мм; 50 мм - довжина кінця шкурки, на який наноситься клей при прямокутному шві (при склеюванні під кутом ця величина дорівнює 50 мм плюс ширина стрічки).
Один кінець стрічки 50 мм завдовжки перед склеюванням очищають від абразивних зерен. Склеєну стрічку надівають на шківи так, щоб зовнішній кінець у шві ішов у напрямку руху стрічки. Натягування здійснюється переміщенням холостого шківа. Стрічку треба натягувати так, щоб приводний шків не пробуксовував. Перші 10-15 хв роботи стрічку кілька разів натягують холостим шківом, бо вона витягується і привідний шків може пробуксовувати,. а це призведе до зменшення швидкості переміщення стрічки. Після натягування стрічки встановлюють і закріплюють захисні пристрої шківів і стрічки.
Стіл має вільно переміщуватись по напрямних при легкому доторкуванні. Механізм підняття перевіряють підніманням і опусканням стола. Для настроювання стола на нього кладуть деталь і піднімають повисоті так, щоб верх деталі був на відстані 10-15 мм від нижньої вітки шліфувальної стрічки. Настроювання верстатів з нерухомим столом, а також з вільною стрічкою полягає в тому" щоб стрічку надіти на шківи і створити потрібний натяг її.
На стрічкошліфувальному верстаті з рухомим столом працює один робітник. Після перевірки справності верстата він ставить деталь на стіл і вмикає електродвигун.

 
 

Цікаве

Загрузка...