WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Шипорізні верстати - Реферат

Шипорізні верстати - Реферат

шпинделями.
Продуктивність двосторонніх шипорізних верстатів з конвейерною подачею [визначають за формулою, шт. заготовок за зміну,
,
де kД= 0,7...0,8; kM - 0,7...0,75; п - кількість заготовок, що ставиться біля однієї пари упорів; lу - відстань між упорами конг вейєра, які подають заготовки, м.
Ящикові шипорізні верстати. Прямі ящикові шипи зарізають на односторонніх шипорізних верстатах ШПА-40 і двосторонніх Ш2ПА або Ш2ПА-2. Для зарізування ящикових шипів "ластівчин хвіст" застосовують ящикові шипорізні верстати моделі ШЛХ-3.
Зарізування прямих ящикових шипів на коротких дощечках здійснюється на односторонніх шипорізних верстатах ШПА-40 (Рис. 4). Шпиндель в цих верстатах розміщений горизонтально, а ящикові дощечки, складені пачкою на робочому столі, подаються вертикально в напрямку дотичної до кола різання інструменту.
Верстат складається із станини, у верхній частині якої розмі-. щені підшипники 4. У підшипниках закріплений шпиндель, який через шків і пасову передачу 6 зв'язаний з електродвигуном. Один з трьох підшипників, в яких закріплений шпиндель, при установленні різального інструменту знімається. На станині верстата розміщені елементи гідропривода подачі стола. Стіл 8 закріплений рухомо на полозках в напрямних верстата. У пульті керування/ змонтована пускова апаратура електродвигуна (кнопкова станція і магнітний пускач). Переміщення стола вертикально здійснюється механізмом гідравлічної подачі.
Двосторонні ящикові шипорізні верстати Ш2ПА і Ш2ПА-2 призначені для зарізування прямих ящикових шипів одночасно на обох кінцях деталі. За конструкцією відмінність їх тільки в тому1 що верстат Ш2ПА-2 має довшу станину, і це дає змогу зарізувати шипи на досить великих заготовках. Будовою ці верстати подібні до двосторонніх кінцевирівнювачів, тільки в них є ще додаткові вузли, які зупиняють у відповідному місці деталь і зарізують на її кінцях шипи.
Ящикові шипорізні верстати для зарізування шипів "ластівчин хвіст" бувають кількох конструкцій, проте найширше застосовується верстат моделі ШЛХ-3 (Рис. 5).
Верстат складається із станини, в основі якої розміщено два електродвигуни з двома групами (по 12 шт. у кожній) робочих шпинделів, в які за допомогою різьби кріпляться пальчикові фрези. Затискні пристрої встановлюють дощечки вертикально або горизонтально.
Для зарізування шипів "ластівчин хвіст" передню стінку ящика ставлять горизонтально, а бічну- вертикально до стола верстата (Рис. 6) і притискують їх пневматичними або гідравлічними притискачами. Стіл насувають на фрези, яким крім обертового руху надають ще й коливального. Перед поверненням стола у вихідне положення шпиндельні коробки переміщуються вздовж своєї осі на 0,1-0,5 мм. Це компенсує зменшення фрез від сточування їх. Внаслідок руху шпиндельної коробки при подачі столг вперед утворюються провушини, які відповідають розмірам фрез. При поверненні стола у вихідне положення фрези переміщуються на величину вкошування і знімають зі стінок утвореної провушини стружку товщиною, що дорівнює величині зношування фрез.
Рис. 4. Ящиковий шипорізний верстат з автоподачею ШПА-40:
1 - пульт керування, 2 - електродвигун, 3 - орган керування гідроприводом, 4 - підшипники робочого вала, 5 - гідрозатискувачі, 6 - пасова передача, 7 -заготовки, 8 - стіл, 9 - гідрошланг, 10 - гідроциліндр піднімання стола
Настроювання та експлуатація верстатів. Настроювання шипорізних верстатів полягає у перевірці установки різального інструменту, напрямних столів і конвейєрів, а також притискних пристроїв. Для встановлення різального інструметну на верстат ШПА-40 з горизонтального вала знімають знімний підшипник і на вал надівають (по черзі) фрези і проміжні кільця однакової товщини. Фрези вирізають провушини, а навпроти кілець залишаються шипи. Для того щоб кромки дощечок при з'єднанні їх збігалися, в одній дощечці шип залишають на її кромці, а в другій, яка з'єднуватиметься з нею,- на відстані від кромки, що дорівнює ширині провушини. Кромки дощечок базуються по упорній лінійці, а торці - по упору. Торцевий упор встановлюють за допомогою кутника і лінійки з таким розрахунком, щоб торці дощечок заходили за вертикальну дотичну до циліндричної поверхні різання фрез на товщину з'єднувальних деталей плюс 1-1,5 мм. Настроюють гідропривод подачі стола на відповідну швидкість дроселем по шкалі.
Рис. 5. Шипорізний верстат для зарізування шипів "ластівчин хвіст" ШЛХ-3:
1 - електродвигуни, 2 - шпиндельна коробка, 3 - робочі шпинделі, 4 - фрези, 5 - притискний пристрій для вертикально встановленої дощечки, 6 - ручки притискних пристроїв
Рис. 6. Виготовлення шипів "ластівчин хвіст" на верстатах ШЛХ:
1- передня стінка ящика, 2 - бокова стінка, 3 - кінцеві фрези, 4 - стіл
Настроювання двосторонніх шипорізних верстатів Ш2ПА і Ш2ПА-2 здійснюється за еталоном (аналогічно двостороннім рамним шипорізним верстатам).
При настроюванні шипорізних верстатів типу ШЛХ-3 передусім добирають однакові фрези, які потім угвинчують до відказу в кінці шпинделів. Точність кріплення їх вважається достатньою, якщо зазор між кромкою перевірної лінійки і торцями фрез не перевищує 0,1-0,2 мм.
Відповідно до ширини оброблюваної дощечки встановлюють бічні упорні лінійки, зсуваючи їх одну відносно другої на половину кроку шипа (відстань між центрами шпинделів). В даному випадку ця відстань залишається постійною. Розміри шипів перевіряють шаблонами або граничними калібрами: шипи мають бути більші на половину їх припуску по довжині (0,3-0,5 мм) для зняття провисів. Якщо довжина шипа більша від припуску, то стіл спеціальним гвинтовим механізмом відсувають від шпинделів, а якщо менша, то його наближають до шпинделів.
Розміри провушин геревіряютз за найбільшою до:.жпною їх і замірюють на горизої т льновстановленій передній дощечці. Положення горизонтальної дощечки відносно фрез регулюють переміщенням стола верстата по висоті.
На ящиковому шипорізному верстаті ШПА-40 або ШЛХ-3 працює один робітник, який встановлює заготовки на столі до упорів і притискує їх притискачами. Після цього верстатник спочатку вмикає електродвигун шпинделів, а потім механізму подачі. При роботі на верстаті ШЛХ-3 верстатник встановлює заготовку спочатку на вертикальний (для зарізування шипів), а потім на горизонтальний (для зарізування провушин) столи і притискує їх. Потім включає робочі органи верстата.
На двосторонніх ящикових шипорізних верстатах прохідного типу Ш2ПА і Ш2ПА-2 працюють верстатник і підсобний робітник. Верстатник бере деталі і вкладає їх у завантажувальний магазин. Він стоїть біля пульта і керує роботою всіх механізмів верстата. Підсобний робітник приймає оброблені деталі на другому кінці верстата і складає їх у штабелі для транспортування, а також стежить за роботою ексгаустерних установок.
Продуктивність ящикових односторонніх шипорізних верстатів ШПА-40 і ШЛХ-3 визначають за формулою, шт. заготовок за зміну,
де п - кількість заготовок в одній закладці; kд = 0,9; kм = 0,5... 0,6; t3 - тривалість обробки однієї закладки, хв; т - кількість кінців, на яких зарізуються шипи.
Технічна характеристика ящикових шипорізних верстатів
Список використаної літератури.
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
6. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
7. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...