WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Складання меблевих виробів - Реферат

Складання меблевих виробів - Реферат

чистові бази, від яких потім встановлюють решту розмірів. Наприклад, зняти провиси рамок можна на фугувальних або рейсмусових верстатах, але найраціональніше цю операцію виконувати на трициліндрових шліфувальних верстатах.Обробку рамок по периметру здійснюють на фрезерних верстатах по упорному кільцю на шаблоні.
Проте в сучасній меблевій промисловості рамки застосовуються дуже рідко, їх замінили облицьованими щитами з деревностружкових плит. Обробка цих щитів по периметру здійснюється на форматно-обрізних верстатах, а зняття провисів з їх кромок - на стрічкошліфувальних або трициліндрових шліфувальних верстатах.
Обробка коробок для висувних ящиків (шухляд) здійснюється на різних верстатах: зовнішні боки склеєної коробки раціонально обробляти на фугувальному верстаті за допомогою бруска-шаблона і прикріплених до стола верстата напрямних планок, а кромки коробок вирівнюють по висоті на фрезерних верстатах за допомогою двох дрібнозубих пилок. Складання груп здійснюється аналогічно складанню вузлів. У багатьох випадках до груп входять не тільки вузли, а й окремі деталі. Щоб група відповідала розмірам, зазначеним на кресленні, потрібна висока точність виготовлення вузлів і деталей. Як правило, групи складаються з опоряджених уже вузлів і деталей, тому вони після складання не потребують повторної обробки. Якщо така обробка потрібна, то це свідчить про допущені відхилення при виготовленні деталей і вузлів, з яких складаються групи.
Загальне складання меблевих виробів
Кожен меблевий виріб складається з деталей, вузлів і груп, які після комплектування надходять для загального складання, що здійснюється за допомогою круглих вставних шипів (шкантів), гвинтів, болтів і різноманітних стяжок. Залежно від конструкції виробу процес загального складання може бути більш або менш складним.
Розчленування процесу складання на операції та послідовність їх залежать від складності конструкції виробу. У меблевому виробництві процес загального складання може бути послідовно і паралельно розчленованим.
При послідовно розчленованому складанні операції виконуються у відповідній послідовності до утворення готового виробу. Наприклад, спочатку формують корпус виробу, а потім вже до корпусу кріплять всі інші вузли й деталі, а також допоміжні елементи (шафа для одягу, тумба під телевізор та ін.).
При паралельно розчленованому складанні деталі і вузли складають в окремі групи незалежно одна від одної, і потім вже ці групи складають у вироби (стіл письмовий двотумбовий та ін.).
Як при послідовному, так і при паралельному складанні весь процес можна поділити на чотири основні етапи:
формування корпусу виробу;
кріплення до корпусу нерухомо з'єднаних з ним вузлів і деталей, які надають виробу стійкості (задня стінка, напрямні ходові бруски та ін.);
кріплення до корпусу рухомо з'єднаних з ним частин (дверцят, ящиків та ін.);
зовнішнє оформлення виробу, тобто кріплення деталей декоративного призначення (розкладок, штапиків, фурнітури та ін.).
В окремих випадках ця послідовність мсЬке бути дещо порушена, якщо внаслідок цього можна уникнути додаткової операції. Наприклад, після формування корпусу кріплять рухомі частини, а потім йому надають стійкості, прикріплюючи нерухомо з'єднані з ним вузли і деталі. Ця перестановка етапів дає можливість встановити дверцята в корпус так, щоб вони вільно закривались без додаткового припасування. А кріплення після цього нерухомих частин дасть змогу зафіксувати корпус у потрібному положенні. При цьому ми уникаємо додаткового припасовування дверцят.
Корпус будь-якого меблевого виробу складається з нижньої і верхньої основи (або кришки) і двох бічних стінок, з'єднаних за допомогою шкантів і клею, а в розбірних виробах - за допомогою стяжок.
Для щільного прилягання з'єднуючих елементів при складанні корпусу його треба обтискувати так, як і вузли. Для обтискування корпусу виробу застосовують різноманітні вайми (пневмо-циліндри, шланги із стисненим повітрям та ін.). Окремі вайми застосовують тільки для обтискування корпусу, попередньо зібраного вручну, а в деяких корпус складають без попереднього з'єднання шипів з провушинами. В таких ваймах є і фіксатори і напрямні, які забезпечують точне попадання шипів у гнізда спряжуваних елементів.
Здебільшого вайми використовуються не тільки для обтискування корпусу виробу, але й для кріплення нерухомо з'єднаних з ним частин і надання йому стійкості. Такі складальні вайми називають стапелями.
При стапельному складанні виріб складають у спеціальному пристрої (стапелі), який забезпечує його фіксацію і обтискування. Застосування стапельного складання полегшує виконання складальних операцій, підвищує точність складання і, звичайно, продуктивність праці.
Конвейєрне складання здійснюється на послідовно розміщених спеціалізованих робочих місцях. Складальним конвейєром називають транспортний пристрій (стрічковий, ланцюговий, тросовий і т. ін.) для переміщення деталей, вузлів і виробів від одного робочого місця до другого. Для складання меблів найбільш поширені ланцюгові і тросові конвейєри з поперечними брусками, які захоплюють і пересувають вироби. Найефективнішим є поєднання конвейерного складання із застосуванням стапелів (де це можливо).
Важливим фактором для конвейерного складання є виконання всіх операцій за однаковий проміжок часу, тобто синхронність.
Проміжок часу (рівний або кратний), протягом якого оброблювана деталь або виріб надходить на конвейєр і виходить з нього, називається ритмом роботи конвейєра. Ритм роботи визначають за формулою, хв,
R = ,
де Т - тривалість роботи конвейєра, хв; N - кількість деталей, вузлів або виробів, виготовлених за цей проміжок часу.
Список використаної літератури
1. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
2. Григорьев М. А. Материаловедение для столяров и плотников.- М. : Высш. шк., 1985.- 144 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Справочник мебельщика. Конструкции и функциональные размеры. Материалы. Технология производства. - М. : Лесн. пром-сть, 1985.- 360 с.
6. Черепахина А. Н. Эстетика современной мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1988.- 224 с.
7. Черняк В. 3. Строительные уроки русских мастеров.- М. : Стройиздат, 1988.- 192 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.
10. Яковлева К. Г. Лесная скульптура.- М. : Лесн. пром-сть, 1988,- 210 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...