WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Свердлильні та свердлильно-пазувальні верстати - Реферат

Свердлильні та свердлильно-пазувальні верстати - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Свердлильні та свердлильно-пазувальні верстати
Круглі отвори та довгасті гнізда для різних шипів виготовляють на свердлильних, свердлильно-пазувальних і ланцюгодовбальних верстатах.
Різальні інструменти для свердлильних верстатів. Різальним інструментом на свердлильних верстатах є свердла різних розмірів і форм. Розміри свердел вибирають залежно від потрібного діаметра отвору, а тип - від умов свердління і глибини отворів.
З усіх типів свердел найкраще застосовувати спіральні, якими можна свердлити отвори в різних напрямках, причому стружка легко видаляється з отвору (див. рис. 15, з, і, к). Вони досить міцні в експлуатації і при заточуванні зберігають форму і розміри різальної частини. Для висвердлювання довгастих гнізд на свердлильно-пазувальних верстатах застосовують кінцеві фрези з одним, двома або трьома різцями. Гнізда, вибрані кінцевими фрезами, мають заокруглені краї (Рис. 1).
Рис. 1. Отвори, виготовлені на верстатах:
а, б, в - свердлильних, г, д - ланцюгодовбальних, е - свердлильно-пазувальних
Одношпиндельні свердлильні верстати. Одношпиндельні свердлильні верстати випускаються з вертикальним і горизонтальним розміщенням шпинделів. З вертикально-свердлильних одношпиндельних верстатів найширше застосовуються моделі СвП-2 і СвА-2, в яких довжина паза регламентується переміщенням стола. Горизонтально-свердлильний одношпиндельний верстат СвПА-2 є модифікацією СвПА. Нова модель - двосторонній верстат СвПГ-2. На цих верстатах висвердлюють круглі отвори або довгасті гнізда із заокругленнями по краях. Довжина паза регламентується переміщенням або коливанням свердла.
Одношпиндельний вертикально-свердлильний верстат СвП-2 складається з станини, шпинделя, електродвигуна, пересувного стола і гальма. Вертикальне і горизонтальне переміщення стола здійснюється відповідними маховичками через зубчасто-рейковий механізм, а на потрібній висоті стіл фіксується затискним гвинтом.
Рис. 2. Одношпиндельний свердлильний верстат СвА-2:
1 - електродвигун гідронасоса механізму подачі, 2 - електродвигун механізму різання. 3 - шпиндель, 4- затискувач, 5 - стіл, 6 - маховичок механізму переміщення стола, 7 - педаль
На базі верстата СвП-2 розроблено нову модель вертикального свердлильно-пазувального верстата СвА-2 (Рис. 2) з механічною подачею, хоч тут збережено ручну і ножну подачі супорта. Механічна подача здійснюється за допомогою педалей. На бічній частині станини закріплено редуктор з електродвигуном, від якого рухаються свердлильна головка і стіл. Привод переміщення шпинделя зблокований з електромагнітом з'єднувальної муфти, керування якою здійснюється педаллю. При механічній подачі муфта з'єднується з приводом переміщення шпинделя і рукояткою встановлюється одна із двох швидкостей. При ручній або ножній подачах супорта ця муфта магнітом роз'єднується, і привод переміщення шпинделя відключається.
Технічна характеристика одношпиндельних свердлильно-пазувальних верстатів
Показник СвП-2 СвА-2 СвПА-2
СвПГ-2
Розміри отворів, мм:
діаметр 50 50 25 25
ширина паза 16 16 16 16
довжина 200 200 120 125
глибина 120 150 80 80
Частота обертання шпинделя
за хвилину 3000-4500 3000-4500 3000-6000 10 000
Частота коливань шпинделя
за хвилину - - 10-250 150-300
Швидкість подачі, м/хв - 2,4 0,1 - 1,5 0-5
Потужність, кВт:
шпинделів 1,7 1,94 4,9 2,2
механізму подачі - - - -
гідронасоса - - - -
Розміри верстата, мм:
довжина 1350 1500 1475 700
ширина 600 600 990 1200
висота 1900 1830 1350 750
Маса верстата, кг 217 405 830 1150
Горизонтальний свердлильно-пазувальний верстат СвПА-2 (Рис. 3) складається із станини, на якій шарнірно закріплена плита з електродвигуном. Здовжений вал електродвигуна є одночасно і робочим шпинделем верстата. У кінці шпинделя є патрон 8, в який вставляється і закріплюється кінцева фреза. У напрямних станини на супорті кріпиться стіл, який може пересуватись в горизонталь--них напрямних супорта до різального інструменту і від нього. За допомогою маховичка 2 з гвинтовим механізмом стіл переміщується по висоті. Заготовку ставлять на стіл до упорного кутника 6 і в такому положенні затискують її затискувачами 7. Всім органам верстата надають руху гідродвигуни.
Настроювання верстатів. При настроюванні одношпиндельних вертикально-свердлильних верстатів встановлена і закріплена на столі заготовка при верхньому положенні шпинделя має бути на відстані 15-20 мм від нього. Упорна лінійка паралельна напрямку переміщення стола і має знаходитись від бічної грані свердла на відстані, що дорівнює відстані між кромкою заготовки і кромкою отвору. Положення лінійки перевіряють, послідовно пересуваючи стіл і заміряючи відстань від вертикальної площини лінійки до кромки свердла. Упор, що обмежує глибину отвору, регулюють у кожному окремому випадку залежно від типу свердла і його розмірів. Тому після настроювання стола по висоті шпиндель із свердлом опускають на відстань, що дорівнює глибині свердління плюс 10-15 мм, і закріплюють упор.
Рис. 3. Свердлильно-пазувальний верстат СвПА-2:
1 - педаль, 2 - маховичок механізму установлення стола по висоті, S - золотник, 4 - кронштейн, 5 - стіл, 6 - упорний кутник, 7 - затискувач, 8 - патрон
Рис. 4. Загальний вигляд багаг. шпиндельного верстата СГВП-1:
1 - стояк, 2 - горизонтальна свердлильна головка, 3 - поздовжня балка, 4 - вертикальна свердлильна головка, 5 - панель керування, 6 - педаль, 7 - упор, 8 - притискний пристрій, 9 - стіл
Настроювання свердлильно-пазувальних верстатів починається після закріплення відповідного різального інструменту. Стіл верстата встановлюють по висоті так, щоб відстань від площини стола до кола, яке описує фреза, дорівнювала відстані від кромки бруска до стінки гнізда. Цю' відстань беруть з креслення.
Для регулювання положення упорного кутника заготовку кладуть на стіл так, щоб відстань між ЇЇ бічною поверхнею, поверненою в бік фрези, і фрезою дорівнювала 15-20 мм. Для протилежної бічної поверхні заготовки присувають кутник і закріплюють його.
Глибина гнізда залежить від положення рухомого упора, що дів на плоский золотник гідросистеми. Упор встановлюють так, щоб відстань від нього до важеля золотника дорівнювала глибині гнізда плюс відстань від кінця фрези до кромки заготовки, яка прикладена ло кромки кутника.
При одному оберті диска кривошипного механізму кінець фрези має переміщуватись на довжину гнізда плюс діаметр фрези. Коливання забезпечують переміщенням куліси, що закріплена в сухарі кулісного механізму кривошипного диска. Якщо кінець фрези переміщується на більшу відстань, то кулісу пересувають до центра диска, а якщо на меншу, то навпаки.
Після цього встановлюють притискувачі так, щоб підняті диски притискувачів були над заготовкою на відстані, що дає змогу вільно встановити заготовки, але

 
 

Цікаве

Загрузка...