WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт меблів - Реферат

Ремонт меблів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
РЕМОНТ МЕБЛІВ
Організація ремонтних робіт
Причини пошкодження меблів
Дрібний ремонт меблів
Середній ремонт меблів
Великий ремонт меблів
Організація ремонтних робіт
Виготовлені меблеві вироби зберігають свою красу, міцність і довговічність за умови правильного транспортування, експлуатації і зберігання їх. Проте навіть при правильному зберіганні й експлуатації меблів окремі частини їх зношуються, псуються і потребують ремонту і реставрації.
Меблі ремонтують спеціалізовані підприємства, оснащені відповідним устаткуванням. Залежно від обсягу робіт ремонт меблів поділяють на дрібний (якщо вартість ремонту не перевищує 10 % вартості виробу), середній (до 20 %), великий (до 30 %). Відповідно ремонт меблів виконують невеликі майстерні малої потужності, цехи (майстерні) середньої потужності, меблеві і базові фабрики.
Майстерні малої потужності, обладнані одним або двома комбінованими верстатами і набором ручного електрифікованого інструменту, забезпечують виконання дрібного ремонту меблів. Деякі його види можна виконувати вдома у замовника.
Цехи або майстерні середньої потужності забезпечені значно більшою кількістю універсального обладнання (6-10 верстатів), пульверизаційною кабіною, нестандартним устаткуванням, набором електрифікованого інструменту.
Фабрики ремонту меблів забезпечені усіма видами сучасного універсального і спеціального устаткування на всіх стадіях технологічного процесу ремонту меблів. Максимальна механізація виробничих і технологічних процесів дає змогу виконувати великий ремонт меблів.
Для повного задоволення замовлень населення на ремонт меблів велике значення мають: правильна організація прийому замовлень на ремонт меблів і доставки меблів в ремонтну майстерню або на фабрику; своєчасне виконання замовлень і видача їх замовникам, а також доставка відремонтованих меблів; правильне визначення вартості ремонту, його якість і строки виконання.
Прийом замовлень на ремонт меблів може здійснюватись безпосередньо на ремонтних підприємствах або на спеціально організованих цими підприємствами приймальних пунктах, де роблять дрібний і середній ремонти.
Незалежно від місця приймання меблі в ремонт приймає спеціа-ліст-меблевик (майстер-приймальник), який визначає дефекти, що підлягають усуненню, стан виробу до ремонту і вимоги до нього після ремонту. На встановлений разом із замовником обсяг ремонтних робіт майстер-приймальник складає калькуляцію у встановленому порядку згідно з затвердженим прейскурантом на ремонт меблів і підписує її.
Замовлення на ремонт меблів оформляють квитанцією встановленої форми і один примірник із штампом підприємства видають замовнику. Вартість ремонту оплачується замовником повністю прі. оформленні ремонту. Меблі, пошкоджені жучком-точильником, а також ті, що перебувають в антисанітарному стані, в ремонт не приймаються.
Кожне замовлення має бути виконане у встановлений строк (не більш ніж один місяць), якісно відповідно до затверджених технічних умов. Після ремонту меблі на підприємстві зберігаються до одного місяця і тільки як виняток (наприклад, хвороба чи відрядження замовника) - до двох місяців. Підприємство гарантує якість виконаних ремонтних робіт протягом шести місяців від дня видачі замовлення.
У кожній ремонтній майстерні на видному місці мають бути: прейскурант цін на ремонт меблів; правила організації прийому і видачі замовлень; технічні умови на ремонт меблів; зразок квитанції оформлення замовлення на ремонт меблів; адреса і номер телефону ремонтного підприємства і вищестоящої організації.
Причини пошкодження меблів
Причини пошкодження меблів можуть бути надзвичайно різноманітні. Умовно їх поділяють на такі п'ять груп: пошкодження, що виникає внаслідок порушення правил зберігання меблів; внаслідок порушення правил транспортування меблів; внаслідок необережного користування меблями при експлуатації їх; пошкодження лицьових поверхонь меблів внаслідок тривалого строку експлуатації; пошкодження, що виникають внаслідок ураження деревини комахами-шкідниками. Причини виникнення різних видів пошкоджень меблів і способи запобігання їх виникнення подано в табл. 12.
Таблиця 12. Причини пошкоджень і способи запобігання їм
Продовження табл. 12
Продовження табл. 12
Дрібний ремонт меблів
До дрібних дефектів належать: забруднення меблів; втрата блиску опоряджувального покриття; плями на лицьових поверхнях меблів; повітряні бульбашки, невеликі вм'ятини, подряпини, тріщини з руйнуванням облицьовувального шпону; відшарування облицьовувального шпону; ослаблення шипових з'єднань; заколи, відщепи, тріщини в масивній деревині; поломані ніжки стільців, крісел, шаф, тумбочок, столів та ін.; жолоблення дверцят столярних виробів, погане засування ящиків, висувних полиць та інших частин меблів; зношення кріпильної і лицьової фурнітури; пошкодження виробів комахами-шкідниками; пошкодження, пов'язані з перетягуванням пружин м'яких меблів, та інші незначні дефекти (табл. 13).
Таблиця 13. Технологія проведення дрібнота ремонту
Продовження табл. 13
Рис. 1. Спеціальний ручний інструмент для ремонту меблів вдома у замовника:
а - ніж спеціальний для надрізування пшену, б - шпатель з електроконтактним нагріванням, в - ніж для видалення залишків старого клею з-під шпону, г - пристрій для притирання шпону, д - валик для облицьовування, е - притирний молоток
Оскільки дрібний ремонт меблів можна здійснювати вдома у замовника, основні інструменти, потрібні для дрібного ремонту, розміщуються у спеціальних ящиках-валізках. Ці інструменти комплектуються за етапами технологічного процесу для виконання столярних, опоряджувальних і оббивних робіт. Крім того, для дрібного ремонту застосовують спеціальний ручний інструмент (Рис. 1).
Для ремонту меблів в сільських районах організовують пересувні майстерні. Така майстерня може бути^змонтована на будь-якому вантажному моторолері.
Середній ремонт меблів
Середній ремонт меблів здійснюється у невеликих майстернях середньої і малої потужності.
До середнього ремонту належить ремонт деталей і вузлів меблів, облицьованих елементів, прозорих лакових покриттів лицьових поверхонь, непрозорих лицьових покриттів та ін. Для виконання середнього ремонту застосовують деревообробні універсальні верстати, деревообробні комбіновані верстати, ручний інструменті обладнання, пристрої і устаткування для склеювання й облицьовування, устаткування для заточування й підготовки різального інструменту до роботи.
При ремонті деталей і вузлів меблів найчастіше виконуються такі роботи: заготовка деталей щитових елементів і окремих вузлів; склеювання щитових з'єднань .в деталях і вузлах, виготовлених заново для заміни поламаних; переклеювання шиповних з'єднань по старих клейових швах; приклеювання розкладок і пілястр; облицьовування окремих вузлів та опорядження їх.
Технологію проведення середнього ремонту наведено в табл. 14.
Великий ремонтмеблів
Великий ремонт меблів здійснюється у спеціалізованих майстернях середньої потужності або на меблевих фабриках, які забезпечені спеціальним високопродуктивним деревообробним устаткуванням для виконання всіх технологічних операцій.
При великому ремонті меблів передбачається виготовлення вузлів і деталей, в тому числі щитових елементів, фільонок, рамок, коробок, ослінчиків, ящиків, пів-ящиків, брусків та інших деталей для заміни зношених і поламаних.
Таблиця 14. Технологія проведення середнього ремонту
Таблиця 15. Розбирання меблів
Технологічний процес виготовлення вузлів і деталей для ремонту меблів аналогічний технологічному процесу виготовлення вузлів і деталей для нових меблів.
Ремонтувати меблі краще в розібраному вигляді. Це дає змогу широко застосовувати деревообробне устаткування, що значно прискорює і полегшує виконання технологічних операцій. Перед ремонтом кожен меблевий виріб розбирають на вузли і деталі повністю або частково, звільняючи ті елементи, які потребують ремонту або заміни. Розбирання меблів здійснюється в спеціальному приміщенні, обладнаному вентиляційною установкою для очищення повітря згідно з діючими санітарними нормами.
Для розбирання меблів треба мати набір столярного ручного інструменту, гайкових ключів, електрошуруповерт, електродрель, промисловий пилосос.
Найменування операцій і порядок проведення їх при розбиранні меблів подані в табл. 15.
Список використаної літератури
1. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
2. Григорьев М. А. Материаловедение для столяров и плотников.- М. : Высш. шк., 1985.- 144 с.
4. Голубков В. И., Михайленко Н. П., Модин Н. И. Справочник по ремонту мебели.- М. : Лег. индустрия, 1970.- 231 с.
5. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
6. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
7. Справочник мебельщика. Конструкции и функциональные размеры. Материалы. Технология производства. - М. : Лесн. пром-сть, 1985.- 360 с.
9. Черепахина А. Н. Эстетика современной мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1988.- 224 с.
10. Черняк В. 3. Строительные уроки русских мастеров.- М. : Стройиздат, 1988.- 192 с.
11. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
12. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.
13. Яковлева К. Г. Лесная скульптура.- М. : Лесн. пром-сть, 1988,- 210 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...