WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів. Протипожежні заходи. Подання першої медичної допомоги - Реферат

Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів. Протипожежні заходи. Подання першої медичної допомоги - Реферат

має очищатись у спеціальних фільтрах.
Для того щоб запобігти професійним захворюванням на дерматит і екзему треба:
перед початком роботи змастити руки вазеліном з ланоліном, потім протерти їх насухо;
користуватись спеціальними захисними пастами, які після закінчення роботи змивають з рук водою;
уникати миття рук в розчинниках і розріджувачах лакофарбових матеріалів;
після миття витирати руки досуха, особливо між пальцями;
на процесах, що супроводяться сильним забрудненням рук (ручне забарвлення, грунтування, порозаповнення, полірування), користуватися гумовими рукавичками.
Протипожежні заходи
Кожен виробничник повинен добре знати правила пожежної безпеки і суворо дотримуватись їх. Тому всі робітники і службовці відразу ж після того, як їх прийняли на роботу, проходять інструктаж з пожежної безпеки. Крім того, для підвищення знань робітників і службовців щороку на підприємствах провадять техмінімум з пожежної безпеки, а в цехах та на складах вивішують відповідні інструкції.
Дороги та проїзди на території підприємства мають бути справні, підступи і під'їзди до будівель та споруд - вільні, проходи та виходи в цехах - незахаращені.
Для куріння відводять спеціальні місця, де мають бути урни або бочки з водою. Протипожежний інвентар (ломи, лопати, відра тощо) вивішують на спеціальних щитах, встановлених на видних та легкодоступних місцях. В усіх цехах та складах мають бути первинні засоби гасіння пожежі (вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою та відра). Спецодяг зберігають розвішеним у спеціальних приміщеннях. Забороняється залишати в кишенях спецодягу промаслений обтиральний матеріал.
За ступенем пожежної безпеки підприємства поділяють на п'ять категорій: А, Б, В, Г. Д. Найнебезпечніші підприємства категорії А, найбільш безпечні - категорії Д. Деревообробні цехи належать до категорії В, опоряджувальні до категорії Б. Деревина та її відходи пожежонебезпечні, тому на деревообробних підприємствах особливо суворо треба дотримуватись протипожежного режиму.
Цехи і склади пиломатеріалів систематично очищають від відходів. Прилади системи опалення, будівельні конструкції треба очищати від пилу. Курити та використовувати відкритий погонь у деревообробних цехах забороняється. На виконання вогненебезпечних робіт у цехах треба мати дозвіл пожежної охорони. У деревообробних цехах забороняється зберігати легкозаймисті рідини.
Всі робітники опоряджувальних цехів повинні знати правила пожежної безпеки та застосування первинних засобів гасіння пожежі, а також мають бути ознайомлені з пожежонебезпечними властивостями лакофарбових матеріалів, з правилами зберігання спецодягу і лакофарбових матеріалів, утримання та очищення робочих місць і устаткування, з причинами виникнення пожеж в опоряджувальних цехах.
Місце для куріння відводять за межами опоряджувального цеху. Ремонтні роботи в опоряджувальних цехах із застосуванням відкритого вогню дозволяється виконувати лише в неробочий час після старанного провітрення цеху, очищення від пилу та забезпечення місця роботи засобами вогнегасіння.
Відходи нітролаку не дозволяється викидати на звалище та в ящики для сміття, їх треба збирати в металеві ящики з щільними кришками, виносити з цехів і знищувати.
При експлуатації електричної мережі треба негайно усунути всі несправності, що спричинюють іскріння, нагрів проводів, коротке замикання. Підшипники електродвигунів регулярно змащують, а самі електродвигуни очищають від пилу, стружки, тирси. Забороняється використовувати некалібровані плавкі вставки Конвейєри, верстати, вентилятори, апарати, трубопроводи, кабіни необхідно надійно заземлити. Вентиляційні установки мають бути вибухобезпечними.
Підлогу в опоряджувальних цехах настилають з матеріалів вогнетривких і стійких проти розчинників.
Камери, призначені для нанесення та висушування лакофарбових матеріалів і в яких створюється висока концентрація парів розчинників, слід обладнати потужною витяжною вентиляцією.
В лакоприготувальних відділеннях не слід зберігати матеріали понад добовий запас.
Подавати лакофарбові матеріали до місць використання краще централізовано, через систему трубопроводів, в яких лак перекачується насосами.
Нітроцелюлозні і поліефірні лаки слід наносити в різних розпилювальних кабінах або лаконаливних машинах. При застосуванні цих матеріалів на одному і тому ж устаткуванні його треба щоразу вичищати і вимивати.
При застосуванні поліефірних лаків не можна змішувати каталізатор з прискорювачем, бо при цьому утворюється вибухонебезпечна суміш. Каталізатор слід зберігати в скляній або алюмінієвій посудині в окремому приміщенні.
Основним засобом для гасіння пожежі є вода, тому кожен цех меблевого підприємства має бути забезпечений водою для протипожежних цілей. Протипожежний водопровід має бути розрахований на високий або низький тиск. У водопроводах високого тиску напір води, потрібний для гасіння пожежі, створюється безпосередньо від гідранта за допомогою спеціально встановлених стаціонарних насосів. Стаціонарні пожежні насоси мають бути обладнані пристроями, які забезпечують пуск насосів не пізніше ніж через 5 хв після подання сигналу про виникнення пожежі. У водопроводі низького тиску потрібний для гасіння пожежі напір створюється пересувними пожежними насосами (автонасосами, мотопомпами).
Проте найраціональніше застосовувати спринклерні установки (водопроводи), які є на багатьох підприємствах. Спринклерна система складається з водопровідних труб, змонтованих під стелею. Вода в спринклерну установку надходить з двох живильників, один з яких діє автоматично. Спринклер має замок з мідних спаяних пластинок, які при підвищенні температури розплавляються, звільняючи клапан у спринклері. В цей момент автоматично подається сигнал про виникнення пожежі і одночасно здійснюється гасіння.
Крім того, для створення водяних завіс на дверних і віконних прорізах, щоб не допускати проникнення вогню в інші цехи й приміщення, застосовують дренчерні установки. Коли відкриваються засувки на дренчерних установках, вода надходить у розпилювальні головки і створює водяну завісу.
Для гасіння пожежі у виробничих приміщеннях, пов'язаних із застосуванням легкозаймистих рідин, застосовуються автоматичні установки хімічного пожежогасіння. При виникненні пожежі в зону горіння вводяться хімічні вогнегасні речовини з газо-пароутворювальною здатністю, які ліквідують пожежу.
Для ліквідації пожежі велике значення має своєчасне повідомлення про її виникнення. Тому на підприємствах встановлюються системи пожежної сигналізації.Найдоцільнішою є автоматична пожежна сигналізація. Всі робітники підприємства повинні знати місце знаходження сигналізації і правила користування нею.
Щоб запобігти нещасним випадкам в разі виникнення пожежі або аварії, необхідно своєчасно і швидко евакуювати людей. Для цього приміщення повинно мати достатню кількість евакуаційних виходів.
У містах, районах та на підприємствах є пожежна охорона.(Пра-цівники цієї служби провадять протипожежну профілактику, перевіряють виконання розпоряджень, а коли виникне пожежа, вживають заходів для негайної ліквідації її.
Щоб запобігти виникненню пожежі на виробництві, треба вживати заходів для усунення пожежної небезпеки під час виконання технологічних процесів та в окремих установках. Це можливо лише при взаємодії працівників

 
 

Цікаве

Загрузка...