WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів. Протипожежні заходи. Подання першої медичної допомоги - Реферат

Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів. Протипожежні заходи. Подання першої медичної допомоги - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів. Протипожежні заходи. Подання першої медичної допомоги ?
Правила техніки безпеки при опорядженні меблевих виробів.
Протипожежні заходи.
Подання першої медичної допомоги
Правила техніки безпеки при опорядженні
Для опорядження меблів застосовують легкозаймисті, вибухонебезпечні і токсичні розчинники, тому опоряджувальні дільниці і цехи мають відповідати будівельним, протипожежним і санітарним нормам.
Згідно з цими нормами опоряджувальні цехи розміщуються в приміщеннях, ізольованих від інших виробничих цехів, службових і побутових приміщень. В одноповерхових будинках їх розміщують біля зовнішніх стін, а в багатоповерхових - на верхніх поверхах.
Опоряджувальні дільниці у складі меблевих цехів обов'язково відділяють від виробничих дільниць інших категорій (щодо поже-жонебезпечності) протипожежними стінами, тамбурами-шлюзами, коридорами або сходовими клітками. Всі несучі і захисні конструкції мають бути вогнетривкими, переважно із збірного залізобетону. В прорізах внутрішніх стін або а стінах, що ведуть безпосередньо на сходові клітки, мають бути захисні протипожежні двері або ворота з вогнетривких матеріалів.
Бажано всі технологічні процеси опорядження максимально механізувати, щоб деталь якомога менше перебувала у відкритому приміщенні цеху.
Таблиця 16. Гранично допустимі концентрації (ГДК) шкідливої пари в повітрі
Розчинник ГДК пари в повітрі робочих приміщень, мг/см' Розчинник ГДК пари в повітрі робочих приміщень, мг/см1
Амілацетат 100 Скипідар 300
Ацетон 200 Сольвентнафта 100
Бензин 300 Спирт
Бутилацетат 200 метиловий 5
Бензол 5
Вінілацетат 10 етиловий 1000
Гідроперекис гідропропил
бензолу (кумол) 1 протиловий 10
Дихлоретан 10 аміловий 10
Ксилол 50
ГАС 300 бутиловий 10
Метилацетат 100
Пропилацетат 200 Стирол 5
Пил лакофарбовий Свинець 0,01
без домішки свинцю 5,0 Толуол 50
Уайт-спірит 300
з домішкою свинцю 0,01 Фенол 5
Формальдегід 0,5
Етилацетат 200
Покривати деталі і вироби методом розпилення і сушити їх треба у спеціальних камерах і сушарках, які не допускають виділення у робоче приміщення вибухонебезпечних і токсичних парів понад гранично допустимі концентрації (згідно з БН245-71). Нанесення лаків розпиленням найраціональніше здійснювати в електростатичному полі, бо робітник при цьому перебуває поза зоною розпилення. В опоряджувальних цехах має бути загальна і місцева вентиляція. Місцева вентиляція блокується з технологічним устаткуванням, щоб при відключенні вентиляції воно відразу ж відключалось.
Інструменти і пристрої, якими користуються в опоряджувальних цехах при ремонтних і налагоджувальних роботах, мають бути виготовлені з матеріалу, що не дає іскор при ударах.
Для опорядження меблів треба застосовувати матеріали, що випускаються лакофарбовою промисловістю і мають паспорт або сертифікат, які підтверджують можливість застосування їх.
Лакофарбові матеріали перед застосуванням їх перевіряють і дані зіставляють з паспортними або сертнфікатними.
Запаси лакофарбових матеріалів на робочих місцях в тому разі, якщо не налагоджено централізованої подачі їх, не мають перевищувати змінної потреби. Випорожнену тару з-під лакофарбових матеріалів відразу ж виносять з цеху. В разі розлиття лакофарбових матеріалів місце розлиття засипають піском і на певний час припиняють всі роботи, пов'язані з ліквідацією аварії.
Використані обтиральні матеріали в опоряджувальних цехах слід збирати в спеціальних металевих ящиках, які щільно закриваються кришками. Випорожнювати ящики треба не рідше ніж один раз у зміну. Використані відходи знищують.
До опоряджувальних робіт з лаками, емалями і розчинниками не можна допускати підлітків до 18 років.
Всі, хто працює в опоряджувальних цехах, періодично проходять медичний огляд. В опоряджувальних цехах треба мати набір засобів і медикаментів для знешкодження і нейтралізації дії шкідливих речовин.
Для приготування робочої суміші лакофарбових матеріалів використовують приміщення, обладнані нротивибуховими засобами і вентиляцією, яка забезпечує десяти-, дванадцятиразовий повітрообмін.
В цехах, де застосовують розріджувачі й розчинники, в яких є бензол, в разі витрати їх за зміну понад 100 кг треба обладнати централізований склад, з якого вони подаватимуться в цехи механізованим способом по герметично закритих і надійно заземлених трубопроводах, оснащених пристроями, які дають змогу перекривати окремі дільниці і лінії при несправностях або аварії в системі.
Для зберігання опоряджувальних матеріалів на одну робочу зміну в цеху треба передбачити спеціальне приміщення - комірку.
Недотримування правил приготування, зберігання і нанесення лакофарбових матеріалів призводить до забруднення повітря шкідливими (токсичними) парами їх розчинників.
Токсичність пари розчинників і лакового пилу, що утворюється при шліфуванні, залежить від концентрації його в повітрі. При малих концентраціях токсична дія пари майже невідчутна. Тому для охорони здоров'я робітників здійснюються профілактичні заходи. Зокрема, ставляться вентиляційні пристрої та пристрої для кондиціювання повітря. Ці пристрої можуть забезпечувати такий повітрообмін, при якому концентрація токсичної пари, газів і пилу в повітрі виробничих приміщень не перевищувала б гранично допустимих норм. В СРСР діють норми гранично допустимих концентрацій (ГДК)розчинників, що найчастіше зустрічаються, затверджені Міністерством охорони здоров'я СРСР 30 травня 1970 р. (табл. 16).
Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони - це такі концентрації, які при повсякденній роботі тривалістю не більше як 8 год протягом усього робочого стажу не викликають у робітників захворювань або відхилень у стані здоров'я, виявлених своєчасними методами досліджень безпосередньо в процесі роботи або у віддалені строки.
Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин в повітрі робочої зони, що подані в табл. 16, є максимальними. Тому підприємства і проектні організації мають добиватись зниження цих концентрацій повітря, особливо в робочій зоні.
Робочою зоною вважається простір висотою до двох метрів над рівнем підлоги або майданчика, де розташоване місце постійного або тимчасового перебування робітників. В разі недотримування норм гранично допустимих концентрацій можуть виникати професійні захворювання. Щоб уникнути токсичної дії пари, треба в усіх цехах створити санітарно-гігієнічні умови, в основі яких лежить своєчасний і постійний повітрообмін. Для цього всі опоряджувальні цехи обладнують підсиленою витяжною вентиляцією, а у виробничих приміщеннях, де виділяються шкідливі пари і пил, в першу чергу встановлюють місцеві відсмоктувачі (місцева вентиляція) для витягування забрудненого повітря безпосередньо з місць його виділення.
Місцева вентиляція найбільшефективна, бо вона не дає змоги забрудненому повітрю поширюватись по всьому приміщенню.
Якщо забруднене повітря все-таки проникає в приміщення, то застосовують загальнообмінну вентиляцію (припливно-витяжну). Припливна вентиляція подає свіже повітря взамін забрудненого, що його видаляють місцеві відсмоктувачі і витяжні загальнообмінні вентилятори. При викиданні забрудненого повітря в атмосферу воно

 
 

Цікаве

Загрузка...