WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Полірування меблевих виробів політурами. Імітаційне опорядження - Реферат

Полірування меблевих виробів політурами. Імітаційне опорядження - Реферат

спеціальному вальцьовому верстаті. Щит з накладеною текстурною тканиною ставлять на стіл, який разом з щитом здійснює зворотньо-поступальний рух, і тканина накочується валиком під тиском 0,25-0,4 МПа.
Недоліком імітації текстурним папером і тканиною є те, що крізь папір і тканину може просочуватись клей; крім того, при нанесенні рідких лакофарбових матеріалів значна кількість їх вбирається папером чи тканиною. Цих недоліків можна уникнути, якщо для імітації застосовувати синтетичний шпон.
Синтетичний шпон - це декоративний папір з нанесеним рисунком текстури деревини, просочений синтетичними смолами і висушений до вологості 4-6 %.
Приклеювання синтетичного шпону аналогічне облицюванню шпоном із деревини. При формуванні пакета температура прокладок не має перевищувати 45 °С, щоб синтетичний клей передчасно нэ тужавів. Приклеюють синтетичний шпон за допомогою однопро-міжкових пресів. Режим приклеювання синтетичного шпону:
Тривалість видержки сформованого пакета до пересування, хв 1-5 Температура плит преса, °С 95-160
Тиск, МПа 0,35-0,5
Тривалість пресування при температурі 95...110 °С, хв 1-6
Тривалість пресування при температурі 160 °С, хв 0,5-1
Після пресування плити опоряджують нітроцелюлозними або поліефірними лаками. Оскільки синтетичний шпон просочений синтетичними смолами, що робить його досить щільним, то витрати лаку зменшуються вдвоє порівняно з опорядженням поверхні, облицьованої шпоном із деревини.
Опорядження деревини плівковими матеріалами. Для створен ня декоративної плівки на поверхні деревини можна застосовувати спеціальні плівкові матеріали на основі термореактивних або термопластичних смол. Такі плівки надходять в рулонах і пачках або безпосередньо виготовляються на підприємствах.
Опорядження листовими і плівковими матеріалами плоских деталей здійснюють в пресах. Для цього на поверхню деталі ставлять вирізану відповідних розмірів плівку, а зверху металеву поліровану прокладку, змазану спеціальними розчинами або олеїновою кислотою, щоб не допустити прилипання плівки до прокладки. Зібраний пакет розміщують між гарячими плитами (120 ... 150 °С) гідравлічного преса підтиском 1,5-2,5 МПа. Під дією тиску і температури гарячих плит плівка плавиться і проникає в деревину, заповнюючи її нерівності (пори). Внаслідок цього відбувається зчіплювання (адгезії) плівки з деревиною. Гладкість поверхні плівки залежить від гладкості металевої прокладки, бо розплавлена плівка заповнює не тільки пори деревини, а й нерівності, що є на прокладці.
Застосовуючи гладенькі поліровані прокладки, за один прийом пресування можна дістати покриття з полірованою поверхнею, що ие потребує облагороджування. Для опорядження плівковими матеріалами профільних деталей застосовують автоклави.
Ламінування плитових матеріалів. Деревностружкові і дерев-новолокнисті плити облицьовують папером, просоченим у смолах, внаслідок чого утворюється поверхня, подібна до декоративного паперово-шаруватого пластику - ламінату, яка не потребує облагороджування.
Суть ламінування полягає в тому, що на підготовлену поверхню деревностружкових плит ставлять просочений смолою папір і сформований пакет вміщують між металевими полірованими прокладками. Пресувати пакети можна в багатопроміжкових, а краще в однопроміжкових пресах при порівняно підвищеному тиску (2,5- З МПа) і температурі (140...145 °С).
Технологічний процес ламінування плит складається з таких операцій: друкування на спеціальному папері рисунка, який імітує цінну деревину або інший матеріал; просочування паперу в спеціальних смолах; висушування паперу до відповідного ступеня затвердіння смоли; формування пакетів для пресування;-гаряче пресування в пресах; охолодження в пресах під тиском; кондиціювання облицьованих плит.
Таблиця 10. Режими пресування облицьовувального матеріалу при тривалості пресування 15 хв
Показник Облицьовувальний матеріал
деревноструж-кові плити деревноволок-нисті глити Фанера
Температура плит преса, °С 135...145
Тиск пресування, МПа 1,5 - 2 135...145
4-5 135...145 2,5-3
При ламінуванні плит використовують два види паперу - покривний, на якому нанесено текстуру або інший декоративний рисунок, і папір-основу для підстилки під декоративний шар.
При ламінуванні для просочування паперу застосовують фенольні і меламінові смоли. Просочування паперу смолами з одночасним висушуванням їх здійснюють в одному агрегаті - просочувально-сушильних установках.
Формування пакетів залежить від призначення ламінованих плит і може здійснюватись за різними схемами. Однак найефективнішою для деталей меблів є схема: декоративний папір - папір-підстилка - деревностружкова плита - папір-підстилка - декоративний папір.
Сформований пакет ставлять між металевими полірованими прокладками і завантажують у прес. У пресі під дією тиску і високої температури смола плавиться, заповнює пори між волокнами в папері і приклеюється до плити. Для того щоб прокладки не прилипали до лицьової поверхні плит, їх час від часу змазують спеціальним розчином.
Тривалість завантаження пакетів і змикання плит преса не має перевищувати 1,5 хв. За цей час піднімається до потрібного показника тиск. Режими пресування подані в табл. 10.
За 1-2 хв до зняття тиску припиняють подачу пари в плити преса і подають воду для охолоджування. При ламінуванні деревноструж-кових плит і фанери без охолоджування плит преса покриття менш блискуче. Длядосягнення матового покриття замість полірованих застосовують шліфовані прокладки. По закінченні циклу пресування ламіновані плити складають на рівне місце в стопу і витримують 5-6 діб.
Ламінування плит і фанери можна здійснювати і в процесі виготовлення їх. Це значно скорочує трудозатрати і звільняє устаткування (гідравлічні преси), потрібне для ламінування готових плит.
Імітація плитових матеріалів ламінуванням значно поліпшує технологію опорядження і сприяє економії опоряджувальних матеріалів.
Опорядження деревини декоративними пластиками. Декоративні листові пластики мають захисну опоряджувальну плівку, і процес опорядження полягає тільки в тому, щоб склеїти ними поверхню деревини. Щоб не пошкодити при цьому декоративної захисної плівки, приклеюють декоративні пластики при низькому тиску (0,15 МПа) і без нагрівання. Застосовувані клеї повинні мати добру адгезію як до деревини, так і до пластика. Такими клеями є сечовинні, епоксидні смоли та полівінілацетатна емульсія (ПВА).
У меблевій промисловості декоративні пластики найширше застосовуються при виготовленні кухонних меблів. Меблі, покриті декоративним пластиком, значно кращі і гігієнічніші, ніж опоряджені фарбами.
Список використаної літератури
1. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
2. Григорьев М. А. Материаловедение для столяров и плотников.- М. : Высш. шк., 1985.- 144 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Справочник мебельщика. Конструкции и функциональные размеры. Материалы. Технология производства. - М. : Лесн. пром-сть, 1985.- 360 с.
6. Черепахина А. Н. Эстетика современной мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1988.- 224 с.
7. Черняк В. 3. Строительные уроки русских мастеров.- М. : Стройиздат, 1988.- 192 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.
10. Яковлева К. Г. Лесная скульптура.- М. : Лесн. пром-сть, 1988,- 210 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...