WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Полірування меблевих виробів політурами. Імітаційне опорядження - Реферат

Полірування меблевих виробів політурами. Імітаційне опорядження - Реферат

частині дерева, призначеного для забарвлення, знімають кільце кори. В цьому місці висвердлюють отвори, в які по шлангах з наконечниками стікає барвник. Таким способом краще забарвлюється деревина без'ядрових порід (берези, бука, осики, вільхи), а в ядрових породах (дуб, сосна, ясен) забарвлюється тільки заболонна частина.
Найширше застосовують забарвлення на корені деревини бука, яка багата на дубильні речовини, що взаємодіють з розчинами солей металів.
Поверхневе і глибоке забарвлення може бути прямим і протравним, позитивним і негативним.
Забарвлення одночасно з лакуванням кольоровими лаками значно скорочує технологічний процес опорядження, але воно не тільки вуалює текстуру, а й знижує декоративні властивості деревини. Тому його рекомендують застосовувати для деталей, до опорядження яких не ставлять високих вимог.
Для забарвлення деревини різних порід, а також для імітації деревини барвниками застосовують різні за складом розчини, їх готують 10 %-ми, а потім розбавляють до потрібної концентрації. Потрібну кількість барвника розмішують у м'якій воді і нагрівають до кипіння, потім охолоджують і фільтрують.
Щоб мати барвники різних відтінків, слід приготовити окремо розчини різних барвників, а потім змішувати їх, добираючи потрібний колір і відтінок. Якщо при приготуванні розчинів змінювати співвідношення барвних речовин, то з цих складників можна дістати різні відтінки. Проте забарвлена деревина дуже чутлива до дії кислот і лугів, і це може призвести до непоправного браку. Наприклад, карбамідний клей із затверднювачем хлористим амонієм цілком змінює колір барвника на поверхні деревини.
Імітація текстури деревини способом аерографії. Імітація деревини прозорими барвниками не відтворює текстури деревини, а тільки підсилює її колір. Для відтворення цілком нової текстури на поверхні деревини або підсилення її застосовують імітацію деревини способом аерографії. Для аерографії застосовують спеціальний пістолет-розпилювач - аерограф (Рис. 2). Рисунок текстури відтворюється розпиленням розчину барвника або фарби за допомогою струмини стиснутого повітря під тиском 0,15-0,2 МПа через сопло малого діаметра (0,4-1,2 мм). Залежно від відстані від імітованої поверхні до аерографа ним можна наносити тонкі лінії і широкі розпливчасті смуги. Швидкість руху аерографа під час роботи - 10-20 м/хв. Способом аерографії можна відтворювати будь-який рисунок, проте найкраще імітується рисунок деревини, що має стрічкову текстуру (червоного дерева, горіха, палісандра). Відтворювати аерографом складну текстуру (карельської берези та ін.) майже неможливо.
Імітація деревини аерографією може бути непрозорою і напівпрозорою.
При непрозорій імітації натуральна текстура деревини цілком закривається фоновим грунтом такого кольору, який має імітована цінна порода деревини. При нанесенні фону аерограф тримають на відстані 150-200 мм, швидкість руху його 15-20 м/хв. Для нанесення рисунка текстури аерограф сповільнено рухають на відстані 10-15 мм від поверхні деревини. Для непрозорої імітації користуються емалевими фарбами та казеїномасляною темперою.
При напівпрозорій імітації фоном є натуральний колір і текстура імітованої деревини (тут важливий правильний добір деревини і барвників). Текстуру наносять по негрунтованій поверхні в напрямку волокон природного рисунка.
Додатковий рисунок наносять так, щоб натуральна текстура його не перебивала, а навпаки, доповнювала і збагачувала. Для цього потрібно не тільки уміння, а й художній смак виконавця. Тому в процесі виконання імітації треба мати перед очима зразки імітованої породи деревини. Матеріалами для напівпрозорої імітації є водні розчини барвників (найчастіше анілінових). Цей спосіб досить ефективний, але вимагає врахування натуральної текстури деревини.
Оскільки імітація аерографією не створює на поверхні деревини захисного шару, то після імітації і висушування на поверхню наносять плівкоутворювальні матеріали.
Імітація текстури деревини способом друкування. Друкування - це відтворення рисунка текстури на поверхні деревини, паперу, тканини або плівки відбитками безпосередньо з друкувальної форми. Друкування широко застосовується для імітації поверхні деревини як в нашій країні, так і за кордоном. Зараз відомо вже багато верстатів для друкування текстури на щитах, панелях, деталях меблів і навіть на зібраних корпусах виробів (ящики радіоприймачів і телевізорів). Всі ці верстати дуже подібні за будовою і навіть за принципом дії.
Рис. 2. Аерограф з установкою для стисненого повітря:
1 - ребристий металевий кожух, що закриває лопаті, 2 - електродвигун, 3 - повітрозбірник, 4 - шланг для подачі стисненого повітря, 5 - аерограф з чашкою
Рис. 3. Схема друкувального верстата:
1 - деталь, 2 - подавальний валикі 3 - ванна з друкувальною пастою, 4 - живильний валець, 5 - ракель для очистки циліндра, 6 - текстурний циліндр, 7 - ракель для очистки друкувального циліндра, 8 - друкувальний циліндр
Широко застосовуються друкувальні верстати, які складаються з двох циліндрів: текстурного і друкувального (Рис. 3).
На поверхні текстурного циліндра (метал або шкіра) фотохімічним способом або гравіруванням нанесено рисунок текстури цінної породи деревини. Поверхня друкувального циліндра облицьована еластичним поліуретаном, а притискного подавального валика - гумою. Всі пристрої на станині верстата приводяться в дію електродвигуном.
За допомогою живильного валика фарба з ванночки наноситься на текстурний циліндр. Фарба, що не потрапила в пори текстури які є на циліндрах, зчищається з його поверхні ракелем. З текстурного циліндра рисунок текстури передається на друкувальний циліндр, а з нього - на поверхню щита.
Для друкування текстури на довгих щитах (бічні стінки і дверцята шафи та ін.) діаметр текстурного циліндра має бути не менш як 533 мм, що відповідає довжині кола 1675 мм.
Щоб зберегти чіткість текстури, поверхню друкувального циліндра також зачищають ракелем або промивають за допомогою спеціального пристрою.
Залежно від призначення друкувальні верстати можуть бути з горизонтальним і вертикальним розміщенням циліндрів для друкування текстури.
Верстати такого типу можуть бути встановлені в поточну лінію опорядження ісинхронно працювати з такими високопродуктивними верстатами, як лаконаливні машини, шліфувальні та полірувальні верстати прохідного типу.
Імітація деревини текстурним папером, тканиною та "синтетичним шпоном". Імітацію цінної породи деревини способом друкування за допомогою спеціальних машин значно легше відтворювати на папері, ніж безпосередньо на деревині. Тому останнім часом широко згсгосовують імітацію деревини під цінні породи за допомогою текстурного паперу, на якому можна відтворити текстуру найрізноманітніших цінних порід деревини.
Текстурний папір може надходити на виробництво в рулонах або у вигляді форматок різної величини, призначених для відповідних деталей меблів. Кращим є текстурний папір щільністю 80 г/м2, просочений розчином каніфолі, що запобігає його розшаровуванню.
Відповідно до розмірів щитів, що обклеюються, рулонний папір нарізають на форматки з незначними припусками (10-15 мм на один бік). Наклеюють текстурний папір на щити за допомогою 15 %-го розчину глютинового клею вручну, проте раціональнішим є наклеювання паперу за допомогою пневматичних пресів із застосуванням полівінілацетатної емульсії. Основа щитів для наклеювання текстурного паперу має бути рівною і гладенькою. Для цього деревностружкові плити оклєюють березовим шпоном або грунтують спеціальними ґрунтовками, що служать підстилкою для текстурного паперу.
Імітація текстури деревини текстурною тканиною здійснюється аналогічно, тільки тканину приклеюють способом накочування на

 
 

Цікаве

Загрузка...