WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

настиляють заново.
Просадка ділянок покриття підлоги.
Руйнування основи при експлуатації підлог. Паркетну підлогу знімають, заміняють стяжку, а при необхідності ремонтують теплоізоляцію, після чого настиляють нове покриття.
Скрип підлоги при ходьбі по ній.
Із-за довгої експлуатації підлоги сталося руйнування картона або шарів паперу, приложених між планками штучного паркета і дерев'яною основою. Паркет перестиляють, заміняючи картон або шари паперу новими.
3.Заходи по охороні праці
При встановленні підлог із паркета і лінолеума необхідно дотримуватись вимог безпеки праці і пожежної безпеки.
Робочі місця повинні бути організовані так, щоб була забезпечена повна безпека роботи.
Робота з інструментами, ручними машинами, на верстатах потребує спеціальних знань по їх експлуатації і безпечним методом праці. Тому для роботи з ними допускаються тільки робітники, що вивчили конструкцію інструментів, ручних машин і верстатів, пройняли навчання роботи з ними і інструктаж по техніці безпеки. Робітники, які не пройшли навчання і не здали екзамен по техніці безпеки до роботи не допускаються. Знання по техніці безпеки періодично перевіряє комісія, призначена керівником буд.операції. Результати перевірки оформляють записом в журналі регістрації. Коли робітники приступають до роботи на кожному новому об'єкті, їх інструктують про особливості техніки безпеки при роботі на цьому об'єкті і кожний робітник розписується про це в спеціально завезеній книжці.
Приміщення, де працюють застосуванням клеїв і мастик на основі полімерів, що виділяють вибухо небезпечні і шкідливі для здоров'я людей летючі пари, обладнують примусовою проточно-витяжною вентиляцією.
До приготовлення мастик і обслуговування розчино-сумішей допускаються особи не молодші 18 років, що проходили навчання і інструктаж на робочому місці про правила техніки безпеки, про особливості роботи і способах зберігання матеріалів, застосованих для розчинів і мастик.
Робітники, заняті приготовленням сухих сумішей, розчинів, мастик, мають бути в спецодязі і брезентових рукавицях. При попаданні на шкіру рідкого скла кремнефторитого натрію, кислоти, ці місця добре промивають водою.
Електропристрої мають бути заземлені, живлячі провода - заключені в труби або гумотканинні рукави і підвішені вище рівня робочої площадки на 2,5…3м. Всі обертаючі або рухомі частини електропристроїв повинні мати огородження. Інструменти, змащувальні і обтераючі матеріали зберігати в металевих ящиках. При загоранні електропристроїв або кабеля скоро відключають їх від електромережі і пожежу ліквідують піском або за допомогою вогнегасника; використовувати воду неможна - вона проводить струм.
Котли для приготування бітумних мастик на будівельній площаді розміщують з врахуванням протипожежних вимог - не ближче 50м від дерев'яних будівель і складів. Площадку, де встановлені котли, огороджують. Біля кожного котла має бути комплект засобів пожежогасіння (вогнегасники, сухий пісок, лопати). Над котлами установлюють незгораючий навіс. Кришки котлів для приготування бітумних мастик мають щільно закриватись. Не допускається заповняти котел більше чим на ? його ємності. Наповнювач (цемент, азбест) має бути сухим, інакше можливе переливання мастики через край котла і її загоряння. Мастику в котлі перемішують веслом-мішалкою, а переливають в бачки тільки черпаками з довгою ручкою. Не допускається підвищувати температуру розігріваючої мастики вище 220?С. При перегріві потрібно зменшити вогонь в топці котла і рівномірно перемішують розправлену масу. Приготовлену мастику доставляють до робочого місця в спеціальних бачках, закритих щільно кришкою і заповнених на ? об'ємах.
При попаданні на шкіру гарячої мастики її змивають теплою водою з милом або ланіліновою пастою. На обпечене місце прикладають примочку із водного розчину марганцево-кислого калію, потім змащують вазіліном або спеціальною мазью від опіків.
Всі клеючі мастики вміщують легкозаймисті розчинники, що потребує додержання мір пожежної безпеки. Випаровування легкозаймистих розчинників і концентрація їх нарів в приміщенні, де ведуться роботи, створюють підвищену пожежну небезпеку. В таких приміщеннях неможна користуватись відкритим вогнем, курити, включати електронагрівні прилади.
Для того щоб не виникали іскри ємності з мастикою і розчинником неможна відкривати металевими інструментами, і також очищати тару від залишків мастики стальними предметами.
На основу мастику наносять гумовими, пласмасовими, дерев'яними шпателями, що виключають вникнення іскр. В приміщеннях, де працюють з мастикою, мають бути написи: "Не курити", "Вогненебезпечно", "Вибухонебезпечно". Кількість мастики на робочому місці не має перевищувати змінної витрати.
Підігрівати загуслі мастики на відкритому вогні, електроплитках із-за вогня - і вибухонебезпеки строго забороняється. Їх розбавляють розчинниками, рекомендованими інструкцією, або підігрівають в посуді з гарячою водою.
Основу починають грунтувати мастикою в приміщеннях, найбільш віддалених від входу у будівлі. Не допускаються роботи з мастикою одночасно в коридорі і в основному приміщенні. Розчинники, що виділяються із нанесеної мастики можуть визвати в робітників головну біль. Тому приміщення, де наносять мастику, настилають плитку і лінолеум, безперечно провітрюють, але так, щоб не було протягів.
Полівінілхлоридні плитки і лінолеум приклеюють мастиками КН-2 і КН-3 тільки в світлий час дня. При фрезеруванні, пиленні, циклюванні паркетних підлог, при різанні полівінілхлоридної плитки, при прирізці стиків полотну лінолеума необхідно бути обережними, щоб не допустити порізів рук.
Після закінчення роботи приводять в порядок робоче місце, забирають інструменти, відключають елктропровідну мережу.
Використана література
1.В.Н. Далье - Вульорсон, Н. Н. Завражин.
Устройсво полов із паркета
І лінолеума. М., "Вища школа", 86г.
2.Л.Н. Крейдлін. Столярні, паркетні і плотні роботи.
М., "Вища школа", 89г.
"Затверджую"
заступник деректора по
навчально-виробничій роботі
______________П.І. Бирчак
Міністерство освіти та науки України
Коломийське вище професійне училище №14
Завдання
На контрольну екзаменаційну роботу уч_______
Групи_______
____________________________________________
____________________________________________
Тема: Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці.
В контрольній екзаменаційній роботі розробляються
1. Вступ
2.Технологічна частина
2.1. Штучний паркет
2.2. Підготовка основи
2.3. Складання планунастилки
2.4. Настилання паркету
2.5. Лінійка
2.6. Фриз
2.7. Дотикання у стін
2.8. Організація робіт
2.9. Вимоги до якості
2.10. Дефекти
2. Заходи по охороні праці
Графічна частина роботи:
Видається індивідуально викладачем
Дата видачі "_____" __________
Дата закінчення "_____" _______
Викладач __________(П'ятничук Г.М)
Учень ______________(Скробало В.Р)

 
 

Цікаве

Загрузка...