WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

кутах на "вус", для чого планки розпилюють під кутом 45 ?. Для використання відходів, або при присутності дрібнорозмірних планок, можна виконати кути сходинками.
Спосіб з'єднання планок фриза корзинкою не потребує особливих пояснень, однак треба слідкувати за тим, щоб перші взаємноперпендикулярні стикуючі планки в кутах були однакової ширини. Коли при укладці фриза у кінці лінійки не вкладається по ширині ціла планка, то вставку потрібно робити не у кута приміщення, а на відстані 5…6 планок від кінця лінійки.
При виконанні кутів на "вус" потрібно набрати насухо два квадрата з правих і лівих планок. Потім квадрати розмічують і розпилюють по діагоналі, причому в квадратах із правих планок з житнього лівого кута в верхній правий, а із лівих планок - із житнього правого кута в верхній лівий. Отримані після розпилення трикутники з'єднюють попарно ліві і праві по лінії відрізу і вкладають в кути приміщення, заповнюючи залишені незаповнені фризом квадрати.
Зазор між фризом і стіною обов'язково заливають гарячою бітумною мастикою, при чому клини і розпорки мають бути видалені. Після цього встановлюють плінтуси і гантелі.
2.7 Дотикання у стін.
При настилці паркета любим способом потрібно добре виконати дотикання до дверних блоків. Підлога в приміщенні, куда відкриваються двері, доводять до порога, а коли він відсутній, то впритик до лінійки, яку встановлюють замість порога. Покриття повинно щільно дотикатись до четвертей дверної коробки, інакше під дверним полотном буде проглядатись підлога сусіднього приміщення. Коли в сусідньому приміщенні теж настиляють паркетні підлоги, то між приміщеннями не рекомендується вкладати лінійку, а краще продовжити прийнятий рисунок підлоги в сусідньому приміщенні або продовжити рисунок фриза
2.8 Оргінізація робіт
В роботі по настилці паркета беруть участь двоє робітників - паркетників. Один паркетник наносить на основу, розрівнює її, приносить паркет на робоче місце і розкладає окремо праві і ліві планки. Другий паркетник, більш високого розряду, укладає планки паркета.
Для виконання заданого об'єму робіт паркетників забезпечують технологічними норнокомплектами з врахуванням чисельно-кваліфікованого складу робітників. Нормокомплект - оптимальний набір ручних машин, інструментів, приспосіблень і інвентаря для виконання визначеного виду робіт.
2.9 Вимоги до якості
Готове покриття підлоги із штучного паркета має відповідати слідуючим основним вимогам: рисунок підлоги, її колір і спорядження мають відповідати проекту; відхилення поверхні покриття підлоги від площинності перевірені у всіх напрямках рівнем і двохметровою контрольною рейкою, не має перевищувати 2 мм; виступи між кромками суміжних планок паркета не допускаються; зщеплення паркетного покриття нижчележачим шаром визначають практикуванням всієї площадки. На ділянці, де заміна звуку при простукуванні покаже на відсутність щеплення, покриття, а іноли і нижчележача стежка, мають бути замінені; тріщини, м'ятини і відкритішви в елементах підлоги, а також щілини між плінтусом і галтеллю і покриттям підлоги або стінами не допускаються.
2.10 Дефекти
Гнучкість покриття підлоги при ходінні по ній.
Настилка паркета по стяжці, що набрала проектної міцності; настилка паркета по невирівняному шару піска; втрата міцності або руйнування цементно-піщаної стяжки; слабке зщеплення з основним покриттям підлоги із штучного паркета із-за клейового прошарку або грунтовки що вийшли з ладу; приклеювання паркету до основи холодними мастиками або клеями зразу ж після їх нанесення без витримки, необхідної для випаровування розчинника і набору міцності клейового прошарку; настилка паркета на гарячій мастиці з пониженою температурою (нижче +160?С для гарячих бітумних і +180?С для бітумно-гумових мастик); нанесення клеїв, холодних або гарячих мастик по необгрунтованій поверхні основи; використання для приклеювання паркета мастик або клеїв без дотримування вимог до їх складу; руйнування дерев'яної основи в результаті життєдіяльності грибків і комах. Всі планки паркета де спостерігається гнучкість підлоги, замінюють. Перед настилкою паркета перевіряють якість ціментно-піщаної стяжки, дерев'яної основи або збірних плит. Коли основа непридатна її також заміняють; поражені дерев'яні деталі спалюють; стяжки покриті поверхневими тріщинами, загладжуюють; при ремонті стяжок перевіряють міцність всієї конструкції підлоги (теплоізоляція і звукоізоляція), видаляючи причини появлення дефектів основи.
Відклеювання планок паркета від основи.
Нерівність ділянок основи (вибоїни, наплави розчину); старіння клею або мастики і зменшення в процесі експлуатації їх фізико-механічних властивостей; попадання пороху на повехню клейового розчину перед настилкою паркета; часте змочування паркета вологою або підвищення вологості повітря в приміщенні (більше 60%) при експлуатації підлоги; приклеювання планок паркета мастиками по наявністю грунтованій або неочищеній від пороху основі; нанесення мастик або клеїв нерівномірним шаром; недотримування правил кріплення планок паркета цвяхами або шурупами до дерев'яної основи. Планки паркета замінюють. При цьому поверхню основи з старою мастикою або клеєм змочують розчинником для полегшення очистки основи; при необхідності основу вирівнюють. Потім наносять грунтований і клейовий склади для приклеювання планок паркета.
Набухання планок і покоробленістю ділянок покриття.
Укладка паркета з зазорами між планками менш допустимих; настилка паркета із планок, вологість яких значно менше вологості експлутаційної підлоги; попадання вологи на планки паркета, не покриті лаком або мастиками. Покороблені планки заміняють новими; набухлі планки висушують і, коли вони не змінили фізико-механічних властивостей, використовують для покриття підлог.
Виникнення щілин між планками штучного паркета.
Укладка планок паркета з підвищеною вологістю. Підлоги перестелюють.
Клей або мастика виступають між планками паркета на його поверхню.
Планки паркета приклеєні клеєм або мастикою з великою кількістю розчинника; нещільне прилягання планок одна до одної; настилка паркета із планок підвищеної вологості; нерівність поверхні або зменшення міцності основи; гнучкість основи, яка привела до зміщення планок паркета; нерівномірність нанесення клею або мастики при приклеюванні паркета. Планки паркета перестиляють, для ціьго спочатку забирають мастику (клей) з тильної поверхні кожної планки; коли мастика проступає знову, планки частково або повністю замінюють.
Шапки цвяхів або шурупів виступають на поверхню покриття.
Дефекти роботи або зниження міцності при експлуатації дерев'яної основи. Перевіряють якість основи, при необхідності її ремонтують; при перестилці паркета планки кріплять цвяхами з дотриманнямнахилів забитих цвяхів або закручених шурупів, утоплюючи їх шапки добійником.
Підняття паркета по всій площині підлоги або на окремих ділянках.
Перезволоження паркета із-за підвищеної вологості повітря в приміщенні. Покриття повністю розбирають і при нормальному температурновологісному режимі паркет

 
 

Цікаве

Загрузка...