WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

Настилка штучного паркету в ялинку з фризом на мастиці - Контрольна робота

перевіряють двохметровою контрольною рейкою, на яку встановлюють рівень. Просвіти між стяжкою і рейкою мають бути не більше
2 мм.
Після підготовки основу грунтують розчином бітума в бензині або гасі в співвідношенні 1:2 або 1:3. Коли грунтівку приготовляють на буд. площадці, то розплавлений обезводнений бітум, остивший до температури 70?С, вливають в бензин або в гас і переміщують тільки дерев'яними мішалками до отримання однорідної маси. При цьому недозволяється користуватись відкритим вогнем в радіусі 50 м від місця приготовлення грунтівки. Грунтівку на етилованому бензині або бензолі приготовляти забороняється.
Грунтівку наносять на основу суцільним шаром за допомогою машини СО - 122А для нанесення бітумних мастик, а при невеликому об'ємі робіт - пензлем із бачка для перенесення гарячого бітума. Грунтують основу не раніше ніж через добу після укладки ціментно- піщаної стяжки або полімерцементного вирівнюючого шару в процесі набору розчину міцності. При цьому грунтовочний склад проникає в поверхневий шар суміші внаслідок підсоса при гідратації цемента і не тільки забезпечує краще зщеплення мастики з розчином, але і сприяє набору міцності розчином, так як запобігає випаровуванню вади із стяжки. Коли грунтують вмоклу, набравшу міцність стяжку, то грунтовка тільки зв'язує і закріплює порох на поверхні стяжки.
Нанесення грунтовки, розлив гарячого бітуму на основу і настилка деревиноволокнистих плит мають здійснюватись в захисних окулярах і рукавицях. При цьому потрібно уникати попадання бітума на шкірний покрив.
Для розкрою ДВП використовують спеціальний ніж. До місця укладки плити підносять за допомогою спеціальних гаків. Плити приклеюють до основи на гарячій бітумній мастиці або на холодних водостійких мастиках. На плитах неповинно бути надломів, розривів і розбитих кромок. Вологість плит не повинна перевищувати 12%.
ДВП спочатку укладають на основу насухо, з зазорами 5…6 мм. Після цього почерзі піднімаючи плити, наносять на основу гарячу бітумну мастику і плавно щоб не розбризкувалась мастика їх опускають і приклеюють. В випадку, коли проектом передбачена настилка паркету по суцільних залізобетонних плитах перекриття, наклеюють два шари ДВП. При цьому для нижнього шару використовують м'які плити М-20 товщиною 12 мм, а для верхнього шару - тверді ДВП Т-350 або Т-400 товщиною 4 мм. Тверді плити використовують також при укладці їх тільки в один шар.
Вказана конструкція підлоги виключає мокрі процеси при встановленні підлог і сприяє індустріалізації робіт.
Гарячу бітумну мастику подають на поверхи машиною СО - 100А з електрообігрівачем бітумопроводом. Використовують також вантажні підйомники, на якій встановлюють металеві конусні бачки з мастикою. У бочці передбачені кришка і закриваючий пристрій. Площадки підйомників мають мати суцільне огородження. Температура бітумної мастики в момент наносення має бути не менше 140-160 °С.
Після укладки ДВП виступивший в швах бітум або мастика зчищають скребками. По укладеним ДВП або по грунтованій поверхні цементно-піщаної стяжки настиляють планки штучного паркету. Рисунок покриття паркетної підлоги передбачений проектом.
2.3 Складання плану настилки.
Фриз - декоративна полоса покриття підлоги, яка прилягає до стін по всьому периметру приміщення, оформляючи основне поле підлоги. Фриз надає паркетній підлозі більш нарядний, красивий вигляд. Рисунок фриза може бути різним і визначається проектом. Фриз може бути простий, з лінійкою, жилкою або одночасно з лінійкою і жилкою. Фриз ускладнює роботу паркетника, потребує більш високої кваліфікації і більш трудових затрат.
Настилка паркета з фризом відрізняється від настилки паркета без фризу тим, що при складанні плану роботи потрібно в першу чергу враховувати присутність фризу. Коли ширина фризу визначена проектом, то план розкладки підлоги складають на площину підлоги, зменшену на два фриза, як по довжині, так і по ширині приміщення. Розмір планок підбирають так, щоб в змійці укладалось ціле число. При непарному числі планок в змійці рекомендується перемістити змійку в сторону на половину довжини планки. Розміщені пополам планки крайнього ряду укладають по обох краях у протилежних стін. При парній кількості планок в змійці всі підпилені куски ідуть в відходи, так як в місці прилягання до фризу всі крайні ряди планок обрізають.
Коли ширина фризу проектом передбачена, то рисунок підлоги складає кваліфікований паркетник. При складанні плану настилки необхідно розмір планок підібрати таким, щоб відходів було менше, а рисунок покриття красивим. Для крайніх рядів можна підбирати планки коротші або довші планок всього покриття. Ширина планок має бути одинакова.
В склад фризу звичайно входить лінійка, так як без неї важко закріпити крайні, прилеглі до фризу ряди паркета, однако інколи фриз настиляють і без окантовки.
2.4 Наcтилання паркету.
При задані ширині фриза до розкладки змійки у протилежних довжин стін приміщеня вкладають декілька планок фриза і по ньому розмічають лінію фриза. Потім підбирають планки необхідного розміру для всієї площини підлоги і викладають змійку між лініями фриза. Маячну ялинку розмічують в співвідношенні з всиановленою змійкою.
Технологія настилки маячної ялинки і рядів паркета майже не відрізняється від укладки покриття без фриза. Різниця лише в тому, що перші ряди маячної ялинки потрібно надійно закріпити до основи. Крайні у фриза ряди спочатку вкладають насухо, без мастики. На них креслять по контрольній рейці лінію фриза і по цій лінії кожну планку окремо розпилюють на електропилі. Потім на основу наносять мастику і планки настиляють звичайним способом. Коли настелена вся площина підлоги, приступають до укладки фриза. Краї укладеного паркета мають бути рівними, інакше між ними і окантовкою фриза буде недопустима щілина. Роботу виконують два паркетника.
2.5 Лінійка.
До відрізаних кромок крайньої ялинки паркета набирають лінійку із планок паркетаоднієї ширини, не обов'язково рівній ширині планок основного покриття. Довжина планок лінійки може бути різною, а ширина - обрв'язково однакова. Лінійку укладають пазом до центру приміщення. Щоб скріпити лінійку з основним покриттям в торцях відпилених планок крайніх рядів, пропиляють паз для з'єднання з пазом лінійки через шпонку. Цей спосіб з'єднання важкий. Можна також в торці крайніх рядів забити цвяхи з таким розрахунком, щоб їх головки входили в паз лінійки. Цвяхи забивають паралельно основі, але не на всю їх довжину, а так, щоб на поверхні залишилось 4…5 мм. Кількість цвяхів залежить від довжини планки лінійки. При довжині більше 300 мм забивають 3…4 цвяхи, меншій довжені достатньо 2-3 цвяхи.
2.6 Фриз
Після укладки лінійки приступають до набору фризового ряду паркета. Всі планки фризового ряду схвачують з лінійкою і між собою через паз і гребінь. В кутах приміщення фризові ряди з'єднюють потрьом основним варіантам. Найбільш простим являється варіант, коли планки фриза по кожній стіні складають разом в одну сторону до суміжної стіни і отримується рисунок типу корзинка. Гарне з'єднання планок фриза в

 
 

Цікаве

Загрузка...