WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облагороджування лакофарбових покриттів - Реферат

Облагороджування лакофарбових покриттів - Реферат

барабана, завдяки чому знімаються риски та подряпини з поверхні. Регулювання супорта по висоті залежно від товщини щита здійснюється за допомогою'гвинта. Щит для полірування закріплюють на каретці спеціальними боковими затискачами. Після включення привода подачі каретка разом із закріпленим щитом здійснює зворотно-поступальнии рух, і поверхня щита приходить у контакт з барабаном, що обертається над нею. Полірувальну пасту наносять на поверхню щита пензлем. Тиск барабана на деталь регулюють за допомогою амперметра, що єна верстаті. Полірувальний верстат ПІ Б позиційного типу, його обслуговує один робітник.
Рис. 4. Чотирибарабанний полірувальний верстат П4Б:
1 - станина, 2 - супорт, 3 - притискний ролик, 4 - касети полірувальних брикетів, 5 - механізм подачі, 6 - механізм піднімання супорта
Чотирибарабанний полірувальний верстат П4Б (Рис. 4) значно продуктивніший. Він складається із станини коробчастої форми з двох секцій, з'єднаних між собою. Привод чотирьох полірувальних барабанів здійснюється від індивідуальних електродвигунів через клинопасову передачу. Привод конвейєра подачі - від електродвигуна через ланцюговий варіатор і черв'ячний редуктор. На кожній секції станини встановлено вузол притискних роликів, змонтованих шарнірне і підпружинеїшх, що забезпечує надійне притискування деталей до стрічки механізму подачі. Настроювання верстата по товщині деталей здійснюється маховичками. Верстат П4Б прохідного типу. Однак за один прохід не завжди можна дістати поверхню щитів відповідного блиску, тому ці верстати випускаються секційними (з двох уніфікованих секцій). Секції виконано так, що в разі потреби можна компонувати полірувальні верстати з різним (кратним двом) числом барабанів. Чотирибарабанний полірувальний верстат П4Б базовий. Верстати з іншою кількістю барабанів е його модифікацією і мають відповідно інший індекс: П6Б, П8Б, П10Б.
Продуктивність однобарабанних полірувальних верстатів П1Б визначають за формулою
П = ,
де u - швидкість подачі каретки, м/хв; ?l - сумарна довжина поверхні полірування, яка дорівнює ходу каретки; z- кількість проходів барабана по деталі, потрібна для досягнення блиску відповідної якості.
Рис. 5. Схема верстата для полірування кромок щитів П1БК:
1 - пакет щитів, 2 - полірувальний барабан, 3 - підтримувальні кронштейни, 4 - поздовжні напрямні стола, 5 - станина, 6 - поперечні напрямні стола, 7 - стіл
Продуктивність багатобарабанного полірувального верстата визначають за формулою
П = ,
де ? - коефіцієнт, який враховує кількість встановлених на верстаті полірувальних барабанів (а = 0,33 при чотирьох барабанах; а = 0,5 при шести барабанах; а = 1 при дванадцята барабанах); kД = 0,85...0,9; kM = 0,92.
Верстати для полірування кромок. Полірування кромок - трудомістка операція. Для полірування застосовують барабанні полірувальні верстати, які працюють за принципом верстата П1Б.
Найбільш поширений однобарабанний полірувальний верстат П1БК (Рис. 5). Він складається з рухомого стола, на якому кріплять стопу деталей за допомогою притискних пристроїв. Щити складають в стопу так, щоб усі поверхні кромок були в одній площині.
При роботі верстата стіл по напрямних здійснює зворотно-поступальний рух і цим самим переміщує кромки повз барабан, який крім обертового має ще осциляційний (коливальний) рух.
При поліруванні поперечних кромок довгих щитів висувають підтримувальні штанги, які запобігають перекиданню пакета. Верстат обслуговує один робітник.
Рис. 6. Глянсувальний верстат ГЛП:
1 - станина, 2 - каретка, 3 - супорт, 4 - ротаційні диски, 5 - механізм переміщення диска по висоті, 6 - механізм піднімання супорте
Видалення з поверхні масла (глянсування). У процесі полірування поверхні для кращого ковзання, а також для запобігання руйнуванню її застосовують жирні масла. Проте масло робить поверхню матовою і вона швидко забруднюється.
Видалення масла з полірованої поверхні є кінцевою операцією і виконується через 1-2 год видержки після полірування. Масло знімають м'яким полотняним тампоном, змоченим полірувальною водою № 18 або іншими рідинами. Рівномірно, плавними рухами розподіляють рідину по всій поверхні, поверхню протирають тампоном швидкими рухами до дзеркального блиску. Остаточно протирають і "чистять поверхні від слідів порошку сухим м'яким тампоном з бязі або фланелі. Для механізованого глянсування застосовують верстати ГЛП (Рис. 6).
Типові технологічні процеси прозорого опорядження. Технологічний процес опорядження щитів, облицьованих шпоном, лаком ПБ-246 за 1 категорією (шорсткість поверхні щитів перед опорядженням - 9-го або 10-го класу):
1) забарвлення площини барвниками сухим або напівсухим способом, вальцями або вручну тампоном;
2) сушіння в конвекційній камері при 45...50 °С - не менш ніж 10 хв, при 80...85 °С - не менш ніж 5 хв;
3) видержування для охолодження до температури цеху на стелажах чи в камері охолодження;
4) шліфування після сухого забарвлення сухою шліфшкуркою № 4 та 3 для знімання ворсу на віброшліфувальному верстаті Шл2В або вручну;
5) перше лакування поліефірним лаком ПЕ-246 на лаконаливних машинах ЛМ-3, ЛН-1, МН-1М та ін.;
6) видержування при 18...30 °С 15-20 хв на стелажах;
7) друге лакування поліефірним лаком ПЕ-246 на лаконаливних машинах (витрати лаку на два нанесення без урахування втрат для настроювання машини по буку і березі 630 ± 20 г/м2, по горіху і червоному дереву 700 г/м2, по ясеню і дубу 770 г/м2);
8) тверднення лакової плівки на площині при 18...30°С не менш ніж 24 год;
9) шліфування лакового покриття на площині шліфшкуркою на паперовій основі № 5, 4, 3 на стрічкошліфувальних верстатах типу ШЛПС;
10) полірування площини полірувальними пастами № 290 "Циклон-20", ІЦиклон-25" на барабанних полірувальних верстатах;
11) глянсування (видалення слідів пасти і масла) восковим складником № З на верстатах або глянсування ГЛП-1 вручну тампоном або ручною механізованою машиною.
Для досягнення матової поверхні І категорії після операції № 9 здійснюється лакування матовим лаком НЦ-243 на лаконаливній машині і сушіння в конвекційній камері або на стелажах.
Технологічний процес опорядження щитів, облицьованих шпоном, нітроцелюлозними лаками за II категорією (шорсткість поверхні щитів перед опорядженням - 10-го класу):
1) забарвлення площини барвниками сухим або напівсухим способом, вальцями або вручну тампоном;
2) сушіння в конвекційній камері

 
 

Цікаве

Загрузка...