WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Облагороджування лакофарбових покриттів - Реферат

Облагороджування лакофарбових покриттів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Облагороджування лакофарбових покриттів
Найкращими лакофарбовими покриттями є ті, що мають дзеркально гладенькі поверхні. Проте при всіх видах опорядження на поверхні плівки утворюються нерівності, які умовно поділяють на хвилястість (нерівності з великим кроком) і шорсткість (нерівності з малим кроком).
При облагороджуванні покриттів (Рис. 1) всі ці нерівності мають бути усунені. Проте звичайним поліруванням можна усунути тільки шорсткість, але хвилястість після полірування стає ще більше помітною. Тому перед поліруванням спочатку слід вирівняти поверхню шліфуванням, а потім полірувати покриття до дзеркального блиску спеціальними рідинами або пастами.
Вимірювання поверхні лакофарбових покриттів шліфуванням. Для вирівнювання поверхні висушеного лакофарбового покриття застосовують шліфування, яке здебільшого здійснюється шліфувальними шкурками, рідше - шліфувальними пастами.
Вирівнювання поверхні шліфувальними пастами полягає у знятті виступів (хвиль); при цьому зменшується товщина нанесеного на деревину шару лакофарбового покриття. Шліфувати можна будь-яку поверхню як ручним, так і механізованим способом.
Для механізованого шліфування -лакофарбових покриттів застосовують різноманітне устаткування: ротаційні і дискові апарати і верстати, ручні вібраційні апарати та стрічкошліфувальні верстати. Найбільш удосконаленим верстатом цього типу є ШлПС-2М.
Для шліфування лакофарбових покриттів можуть бути використані верстати типу ШлК-8 з широкою стрічкою (до 800 мм) і вузьким утюжком. Щити розміром 1800 х 800 мм повністю перекриваються стрічкою.
Перед шліфуванням нітроцелюлозних покриттів поверхню зволожують уайт-спіритом або сумішшю його з гасом, щоб зм'ягчити верхній шар плівки і запобігти її спалахуванню. При шліфуванні поліефірних покриттів поверхню не зволожують, бо ці покриття утворюються внаслідок хімічної реакції (тверднуть) і стійкі проти нагрівання.
Для проміжного шліфування лакових покриттів, при якому видаляються тільки поверхневі дефекти і лакова плівка зашліфову-ється на 6-10 мкм, застосовують віброшліфувальні верстати.
Віброшліфувальний верстат Шл2В (Рис. 2) складається з двох шліфувальних агрегатів: перший по ходу виробу - для видалення бульбашок та інших дефектів, а другий - для зняття ворсу і тонкого шліфування плівки в межах до 10 мкм. Шліфувальна стрічка притискується до поверхні виробу вібраційним утюжком, що є на кожному агрегаті. За допомогою механізму перемотування спрацьована шліфувальна шкурка переміщується на робочу довжину утюжків. Стиснутим повітрям пил з поверхні здувається і відсмоктується в ексгаустерний приймач верстата, а потім у пневмосітку.
Щити подаються за допомогою роликових механізмів, обтягнутих гумою. Привод механізму подачі здійснюється від електродвигуна через редуктор і безступеневий варіатор.
Рис. 1. Схема облагороджування поверхні лакофарбового покриття:
1 - шар, що знімають при вирівнюванні, 2 - шар, що розрівнюють при поліруванні поверхні, 3 - шар, що залишився на поверхні після облагороджування, 4 - шар нанесеного лакового покриття
Рис. 2. Віброшліфувальний верстат Шл2В:
1 - подавальні вальці, 2 - деталь, 3 - підйомна траверса, 4 - барабан для намотування шліфувальної шкурки, 5 - пристрій для фіксації довжини перемотки шкурки, 6 - шкурка, 7 - механізм підйому утюжка, 8 - базувальиий ролик, 8 - механізм подання команди на перемотування шкурки, 10 - віброутюжок
Найефективнішим методом вирівнювання поверхні є шліфування дрібнозернистими шкурками на стрічкошліфувальних верстатах.
Розрівнювання поверхонь лакофарбових покриттів тампоном.
Розрівнювати поверхню сухого розчинного лакофарбового покриття можна тампоном, змоченим розчинником. При змочуванні поверхня трохи розм'ягчуеться, набухає, а під тиском і рівномірною дією тампона розрівнюється. Розчинювальна здатність рідини не повинна бути надто великою, щоб не зруйнувалася плівка.
Для розрівнювання нітролакових покриттів випускаються спеціальні розчинні суміші - РМЕ, НЦ-313 і № 646 та ін. Процес розрівнювання відбувається тим краще, чим рівномірніше нанесена плівка. При нерівномірному нанесенні плівки потрібна значно більша кількість розчинника, довше триває процес розрівнювання і сушіння. Крім того, поверхня надто набухає, а це призводить до об'ємної усадки покриття при висиханні та до виникнення нерівностей.
При розрівнюванні розчинниками товщина покриття може бути значно тоншою, ніж при вирівнюванні шліфуванням.
Розрівнювання розчинником за допомогою тампона потребує менших затрат праці, ніж шліфування, але цей спосіб менше піддається механізації.
Поверхня стає дзеркальною, коли нерівності її покриття не перевищують 0,2 мкм. Шліфуванням і розрівнюванням тампоном не можна досягти такої якості поверхні. Тому для доведення поверхні до відповідної гладкості і блиску застосовують полірування поверхні пастами на барабанних полірувальних верстатах моделі П1Б, П4Б та П8Б.
Рис. 3. Однобарабанний полірувальний верстат П1Б:
1 - станина, 2 - рухомий стіл, 3 - кожух полірувального барабана, 4 - маховичок механізму піднімання і опускання супорта, 5 - пульт керування
Для полірування лакових поверхонь застосовують рідку полірувальну пасту № 290, в якої абразивним порошком є окис алюмінію, або тверду - у вигляді брикету. Рідкі пасти наносять на поверхню, що полірується, а тверді - на полірувальні інструменти.
Барабанні полірувальні верстати. Барабанні полірувальні верстати широко застосовуються завдяки їх компактності, високій продуктивності та дешевизні матеріалів полірувальних барабанів. Вони призначені для полірування плоских поверхонь деталей.
Полірувальним інструментом для всіх верстатів цього типу е полірувальні барабани, які складаються з окремих дисків.
Однобарабанний полірувальний верстат П1Б (Рис. 3) складається з чавунної станини, на фасадному боці якої знаходяться: пульт керування, дросель регулювання швидкості горизонтального переміщення каретки, рукоятки "пуск" і "стоп" переміщення каретки, рукоятки ручного керування зміною напрямку ходу каретки. Каретка має форму великого стола, на якому притискними лінійками закріплюють деталі різної довжини для полірування. На нижньому боці каретки закріплена зубчаста рейка, зчеплена з шерстернею механізму гідропривода каретки. Над кареткою знаходиться чавунний корпус супорта полірувального барабана. В корпусі супорта розміщений механізм осциляції полірувального

 
 

Цікаве

Загрузка...