WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ланцюгодовбальні верстати - Реферат

Ланцюгодовбальні верстати - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Ланцюгодовбальні верстати
Для виготовлення прямокутних гнізд будь-якого розміру застосовують ланцюгодовбальні верстати ДЦА-2, ДЦА-3 та ДЦЛ.
Різальним інструментом для цих верстатів є фрезерний ланцюг (Рис. 1), натягнутий між зірочкою 1 і роликом 5. Ланцюг складається з окремих ланок, що з'єднані між собою шарнірно. Кожна ланка виконана як одне ціле з виступними різцями. При обертанні зірочки ланцюг приводиться в рух і, доторкуючись до деревини, знімає з неї стружку. Заглиблюючись у деревину, ланцюг утворює прямокутне гніздо. Фрезерні ланцюги виготовляють 6-25 мм завширшки. Для кожної ширини гнізда добирають відповідний ланцюг. Від його ширини залежать розміри зірочки, лінійки і натяжних роликів. У процесі роботи ланцюг ковзає по напрямній лінійці 4, що має ковпачкову маслянку З для змащування лінійки і зірочки. Оскільки внаслідок роботи ланцюг забруднюється пилом, що викликає додаткове тертя в шарнірних з'єднаннях, то його слід регулярно промивати гасом, після чого просушувати і змащувати. Зберігають фрезерні ланцюги в суміші масла й гасу.
Рис, 76. Фрезерний ланцюг для ланцюгодовбальких верстатів:
1 - зірочка, 2 - ланка ланцюга" 3 - маслянка, 4 - напрямна лінійка, 5 - ролик
Рис. 2. Ланцюгодовбальний верстат ДЦА-2:
1 - педаль, 2 - кронштейн стола, З - маховичок механізму переміщення супорта в поперечному напрямку, 4 - супорт, 5 - маховичок переміщення стола а поздовжньому напрямку, 6 - стіл, 7 - маховичок затискувачів, 8 - лінійка, 9 - маховичок механізму натягування ланцюга, 10 - супорт робочого органу, 11 - обмежувачі переміщення стола в поздовжньому напрямку, 12 - золотник
Ланцюгодовбальний верстат ДЦА-2 (Рис. 2) складається з коробчастої станини, на якій рухомо у вертикальних напрямних закріплений супорт 10. На супорті встановлені електродвигун, вал якого одночасно є шпинделем, і напрямна лінійка 8 з роликом. На шпинделі закріплена змінна зірочка. Фрезерний ланцюг відповідної ширини надівають на зірочку і ролик. Лінійку 8 можна переміщувати відносно осі шпинделя маховичком 9 гвинтового ме-канізму. Це необхідно для створення відповідного натягу фрезерного ланцюга. Для запобігання виколам у процесі виготовлення паза на супорті біля виходу ланцюга встановлюють вертикальний підпірний брусок.
Робочий стіл 6 рухомо закріплений на окремому супорті. Стіл можна переміщувати маховичком 5 у двох напрямках: вздовж верстата гвинтовим механізмом і впоперек - рейковим. Перехід від поздовжнього переміщення стола до поперечного досягають зміщенням маховичка вздовж його осі. Кріплення заготовки здійснюється гвинтовим затискачем з маховичком. На верстатах останніх моделей гвинтовий затискач замінений гідравлічним, що діє автоматично при опусканні шпинделя. Супорт зі шпинделем і ланцюгом подається вниз на нерухомо закріплену на столі заготовку за допомогою гідропривода, а в поздовжньому напрямку вручну
маховичком 5. Крім гідрофікованих верстатів ДЦА-2 випускають більш компактні ланцюгодовбальні верстати ДЦА-3 та ДЦЛ - легшого типу із пневматичною подачею, які призначені для вибирання гнізд 8-16 мм завширшки.
Технічна характеристика ланцюгодовбальних верстатів
Показник ДЦА-2 ДЦА-3 ДЦЛ
Розміри гнізда, мм:
ширина 6-25 8-25 8-16
довжина 40-430 - 42-290
найбільша глибина 140 160 125
Розміри обробляючого бруска, мм:
висота(товщина) 250 200 160
ширина 200 900 200
Швидкість подачі супорта, м/хв:
робочий хід 0-3,6 0,5-4 0-4,8
холостий хід 3,6 4 4,8
Частота обертання шпинделя за хвилину 3000 3000 3000
Потужність електродвигуна, кВт:
ріжучого ланцюга 4 3,2 2,2
гідропривода подачі 1 1 -
Продовження таблиці
Габаритні розміри, мм:
довжина 1300 1400 800
ширина 800 935 900
висота 1850 1600 1500
Маса верстата, кг 980 650 600
Настроювання та експлуатація верстатів. Настроюють верстат у такій послідовності. Спочатку добирають фрезерний ланцюг відповідно до ширини гнізд. Потім на шпинделі кріплять відповідну зірочку, а на супорті - лінійку і на них надівають ланцюг, який натягують маховичком. Ланцюг натягують так, щоб його не можна було відтягнути від лінійки більш ніж на 4-5 мм. Після цього настроюють стіл. Спочатку на нього ставлять заготовку і затискують її, а потім стіл піднімають гвинтовим маховичком на висоту, при якій верхня частина заготовки не доходить до фрезерного ланцюга на 20-ЗО мм. Переміщуючи стіл впоперек верстата, його встановлюють на товщину стінки паза. Відстань від упорної лінійки до ланцюга має дорівнювати товщині стінки паза з урахуванням допуску. У крайнє нижнє або верхнє положення супорт встановлюють, переміщуючи упори.
Після настроювання елементів верстата поворотом дроселя золотника встановлюють швидкість подачі. Правильність настроювання перевіряють обробкою пробної заготовки. Перед цим закріплюють підпірний брусок, який має знаходитись дещо нижче від кола різання ланцюга і захисних пристроїв верстата. Гніздо старанно вимірюють і перевіряють його положення відносно базових поверхонь заготовок.
На ланцюгодовбальному верстаті працює один робітник. Спочатку він вмикає електродвигун шпинделя, а потім електродвигун
гідронасоса. Після цього встановлює і кріпить заготовку на столі і включає подачу. Коли супорт шпинделя підніметься у вихідне положення, заготовка звільнюється від притискачів, а на її місце кладуть наступну. Якість обробки гнізд невисока, тому ці верстати в меблевій промисловості застосовують дуже рідко, їх застосовують частіше при виготовленні столярно-будівельних деталей.
Продуктивність верстатів визначають за формулою, шт. в зміну,
,
де kд і kм - 0,88..0,95.
Список використаної літератури.
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
6. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
7. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...