WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Круглопилкові верстати для поперечного розкрою - Реферат

Круглопилкові верстати для поперечного розкрою - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Круглопилкові верстати для поперечного розкрою
Всі круглопилкові верстати для поперечного розкрою поділяються на дві підгрупи.
До 1 підгрупи належать верстати, на яких розпилюють дошки на відповідні відрізки. Найширше з цієї підгрупи застосовуються такі верстати: круглопилкові маятникові ЦМЕ-2, ЦМЕ-3, ЦМЕ-ЗА круглопилкові s прямолінійним переміщенням супорта ЦП А-2; ЦПА-3; на деяких підприємствах застосовують універсальний круглопилковий верстат Ц-6.
Рис. 1. Круглопилковий маятниковий верстат ЦМЕ-2:
1- станина, 2 - стояк, 3 - головка, 4 - пилка, 5 - електродвигун, 6 - важелі, 7 - фіксатори, 8 - маховичок механізму підняття пилки
До II підгрупи відносять кінцевирівню-вальні (торцювальні) верстати Ц2К12 та Ц2К20, а також форматнообрізні верстати ЦФ-5, ЦТМФ-1, ЦТЗФ-1 та ЦФ-2.
Круглопилкові маятникові верстати ЦМЕ-2 (Рис. 1) і ЦМЕ-3 призначені для поперечного розкрою дощок і брусків. Вони змонтовані за важільно-шарнірною системою. У станині 1 вертикально переміщується підйомний циліндричний стояк 2 з головкою 3. На головці шарнірно закріплені; важелі 6, які зв язані з супортом. Вал електродвигуна 5 одночасно є й пилковим валом. Переміщення пилки 4 з положення І в положення II здійснюється за допомогою супорта . У вихідне положення пилка повертається під дією пружини. Головка повертається на стояку і закріплюється фіксатором 7. Висоту пилки встановлюють маховичком 8 і закріплюють поворотом фіксатора 7. Пилка захищена кожухом. Вся шарнірна система розміщена на стояку і може бути встановлена під кутом 90-45° до кромки дошки і по висоті відносно розпилюваного матеріалу в межах 100°.
Пилковий супорт насувається на матеріал у верстаті ЦМЕ-2 вручну, а у верстаті ЦМЕ-3 - за допомогою пневмогідроциліндра. Всі інші вузли у цих верстатах аналогічні. Подача супорта у верстаті ЦМЕ-3 здійснюється ножною педаллю, яка діє на триходовий кран повітророзподільника, що спрямовує повітря то в одну, то в другу порожнину пневмоциліндра механізму подачі. Повернення супорта у вихідне положення здійснюється при натискуванні кулачка супорта на другий кран повітророзподільника.
Швидкість подачі супорта регулюється дроселем гідравлічної частини циліндра в межах 0-25 м/хв. Швидкість холостого ходу циліндра постійна - 25 м/хв. Ці верстати можна використовувати тільки в тих цехах, де є стиснене повітря (Р = 0,4... 0,55 МПа).
Рис. 2. Круглопилковий верстат для поперечного розкрою з прямолінійним переміщенням супорта ЦПА-2:
1 - маховичок механізму встановлення супорта по висоті, 2 - педаль вмикання подачі; 3 - стакан станини, 4 - колонка, 5 - гвинт підняття колонки, 6 - електродвигун пилки, 7 - захисний пристрій пилки, 8 - пилка, 9 - золотник гідропривода, 10 - супорт, 11 - обойма колонки, 12 - опірні ролики, 13 - електродвигун гідронасоса, 14 - масляний насос
Рис. 3. Кінцевирівнювальний верстат Ц2К12:
1- маховичок, 2 - гвинт, 3 - електродвигун, 4 - рухомий стояк, 5 - кожух, 6 - пилка, 7 - притискувач, 8 - вал механізму подачі, 9 -o нерухомий стояк, 10 - редуктор, 11 - електродвигун подачі, 12 - упор ланцюга механізму подачі, 13 - кронштейни, 14 - живильні магазини
Круглопилкові верстати з прямолінійним переміщенням супорта ЦПА-2 (Рис. 2) та ЦПА-3 діють від власного гідронасоса і призначені для поперечного розкрою пиломатеріалів, щитів і торцювання деталей.
Верстат ЦПА-2 складається з станини, на якій кріпиться колонка 4, в опорних роликах 12 переміщується супорт 10. На супорті встановлено електродвигун 6 із здовженим валом, на якому закріплено пилку 8 із захисним пристроєм 7. Механізм установки су-порта по висоті складається з маховичка /, зубчастої пари і гвинта 5, що піднімають колонку 4. Подача пилки здійснюється супортом за допомогою гідродвигуна.
Круглопилкові кінцевирівнювальні верстати Ц2К12 і Ц2К20 призначені для точного торцювання дощок, брусків і навіть щитів одночасно з двох боків. За будовою ці верстати аналогічні, тому ми розглянемо тільки один з них - Ц2К12 (Рис. 3).
Цей верстат складається із станини, на якій з правого боку нерухомо закріплено стояк 9, а зліва рухомий стояк 4, встановлений в напрямних, по яких він може переміщуватись вздовж станини за допомогою маховичка 1, розміщеного на кінці гвинта 2. Гвинт з'єднаний з рухомою гайкою, закріпленою на стояку 4. На стояках за допомогою супорта встановлені електродвигуни З, на валах яких закріплені пилки 6. За допомогою маховичків пилки можна піднімати, опускати і переміщувати в різні боки. Обидва стояки мають кронштейни-стріли 13, на яких закріплені ведучі і ведені зірочки ланцюгового механізму подачі. Заготовки ставлять одна на одну в магазин 14 над конвейєром. Під власною вагою заготовки опускаються на конвейєр і його упорами 12 подаються до пилок. Упори можна переставляти один від одного на відстань 150, 300, 450 і 600 мм залежно від ширини торцьованих деталей. Переміщення конвейєра здійснюється від двошвидкісного електродвигуна 11 і шестерні редуктора 10.
Круглопилковий верстат Ц2К.20 відрізняється тільки тим, що на ньому можна торцювати деталі до 2000 мм завдовжки, тоді як на Ц2К12 - тільки 1200 мм завдовжки.
Форматні верстати (Рис. 4) застосовують для розкрою на заготовки столярних деревностружкових, деревноволокнистих плит і фанери, а також для обробки по периметру щитових заготовок. На форматних верстатах сучасних конструкцій передбачені не тільки дискові пилки, але й фрези для досягнення одночасно точних розмірів і відповідного профілю.
Широко застосовується однопилковий форматний верстат ЦФ-б (Рис. 4, а). Він складається з пилкового супорта, станини з напрямними, по яких рухається каретка. На каретці є упори для розміщення заготовок у потрібному положенні, а також спеціальні затискувачі для закріплення їх. Каретка із заготовкою насувається на пилку вручну або за допомогою окремого приводу. Крім розкрою плитових матеріалів, на цих верстатах можна обрізати щити по периметру, але для цього треба робити чотири проходи.
Двопилкові форматні верстати (Рис. 4, б) дають змогу за один прохід обпилювати два паралельні боки деталі. Крім двох пилкових супортів на верстат можна встановити дві фрезерні головки для фрезерування кромок. Подача здійснюється ланцюговим конвейєром, що має гусеничні притискні пристрої з опорними роликами.
Широко застосовується трипилковий форматний верстат ЦТЗФ-1 (Рис. 4, в). На ньому можна розкроювати плити на відповідні формати (розміри) без зміни положення плити відносно органів подачі. На цьому верстаті дві пилки, розміщені паралельно на певній відстані одна від одної (це регулюється переміщенням стояка по напрямних станини), здійснюють поздовжній розкрій плит. Третя пилка, що закріплена на супорті 9, призначена для поперечного розкрою плит. Супорт закріплений на каретці і переміщується по напрямних 10. Він встановлений над заготовкою під прямим кутом до напрямку її подачі. Подача пилки здійснюється від гідродвигуна через шестеренчасто-рейковий механізм 7. За допомогоюпривода подачі // і напрямних стіл 8 переміщується в прямому і зворотному напрямках.
Рис. 4. Кінематичні схеми форматних верстатів:
а - однопилкового, б - двопилкового, в - трипилкового; 1- пилковий супорт, 2 -o каретка, 3 - направляючі, 4 - ланцюги, 5 - привод механізму подачі, 6 - гідродви-гун, 7- шестеренчасто-рейковий механізм. 8 - стіл, 9 - супорт поперечної пилки, 10 - напрямні, 11 - привод подачі
Чотиристоронні форматні верстати

 
 

Цікаве

Загрузка...