WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Круглопилкові верстати для поздовжнього розкрою - Реферат

Круглопилкові верстати для поздовжнього розкрою - Реферат

роликами по висоті при настроюванні верстата на відповідну товщину заготовки.
Щоб запобігти викиданню з верстата заготовок або відрізків, на супорті перед притискними роликами підвішені упори 9. На передній частині стола знаходиться напрямна лінійка 10, яка пересувається і фіксується вручну, залежно від потрібної ширини розпилюваної заготовки, по вимірювальній шкалі. Ззаду стола розміщений відкидний щиток, що закриває вихідну частину гусениці. Він притискується'пружиною і відсувається заготовкою, яка рухається. Зверху верстата є ексгаустерний приймач, що з'єднується з трубопроводом ексгаустерної сітки.
Верстат ЦДК4-2 відрізняється від ЦДК-4 тим, що має безсту-пеневу подачу матеріалу.
Круглопилкові верстати ЦДК-5, ЦМР-1 аналогічні за будовою і призначені для розкрою дощок, заготовок і щитів на бруски і рейки. На верстаті ЦДК-5 може бути встановлено 5, а на ЦМР-1 - до 10 пилок, що дає можливість за один прохід діставати кілька брусків або рейок. На гусеницях цих верстатів прорізів для пилок немає (пилки можна переставляти на різну відстань одна від одної). Щоб забезпечити розпилювання дошки на всю ЇЇ товщину, напрямні гусениці під пилками мають вигин вниз, що дає змогу гусеницям опускатись нижче від площини стола і відповідно пилки можна опускати на 3-5 мм нижче від нижньої площини заготовки.
Верстат ЦДК5-1 відрізняється від попередніх тільки тим, що він має зворотний конвейєр для подання матеріалу верстатнику на повторне різання. Найновішою моделлю цих верстатів є ЦДК5-2, обладнаний зворотним стрічковим конвейєром. Крім того, зменшено йогомасу і поліпшено конструкцію механізмів настроювання.
Настроювання та експлуатація верстатів. При настроюванні верстатів для поздовжнього розкрою пилкові диски повинні закріплюватись перпендикулярно до робочих валів. Вершини зубців пилок у верстатах з нижнім розміщенням пилкового вала повинні виступати над площиною стола на товщину розпилюваного матеріалу плюс 10 мм, а у верстатах з верхнім розміщенням пилкового вала - на 3-5 мм нижче від площини стола. Цю відстань встановлюють зміною висоти робочого вала або регулюванням робочого стола.
Рис. 5
1 - дошке. 2 - пилка, 3 - закладка, 4 - напрямна лінійка (пилковий диск умовно показаний без захисного пристрою)
При розпилюванні дощок на багатопилкових верстатах всі пилки мають бути однакового діаметра, товщини, розводу і заточування зубців. Кільця між пилками мають відповідати ширині випилюваних рейок чи брусків.
Настроювання верстата на ширину заготовки здійснюється напрямною лінійкою, яку встановлюють паралельно пилковому диску на відстані, що дорівнює ширині випилюваної заготовки плюс величина розводу на один бік. Після випилювання одніеї-двох заготовок ширину їхніх площин (нижньої і верхньої) замірюють у чотирьох місцях на відстані 30-40 мм від торців. Якщо величина відрізків не перевищує розмірів заготовок на величину, передбачену припуском, то верстат вважають настроєним, якщо перевищує - то перевіряють розміщення вузлів верстата.
На круглопилкових верстатах для поздовжнього розкрою працюють верстатник і підсобний робітник. Верстатник включає верстат і подає дошки або заготовки. Підсобний робітник, який знаходиться ва верстатом, приймає розпилені заготовки або рейки, сортує і складає їх, а широкі передає верстатнику для повторного різання. Верстати ЦДКб-1 і ЦДК5-2 для передавання таких дощок устатковані конвейєром.
Обрізні дошки подають у верстат, притискуючи їх кромкою до напрямної лінійки. В необрізних дошках спочатку обрізають кромку, орієнтуючись на риску, що нанесена на кожух притискного пристрою проти пилки. При повторному різанні дошки подають на пилку, притискуючи їх кромкою до напрямної лінійки. При одному настроюванні можна випилювати заготовки різної ширини. Для цього напрямну лінійку встановлюють на найширшу заготовку, а вужчі випилюють, не змінюючи положення лінійки, користуючись спеціальними закладками (Рис. 5). Розпилюючи дошку на заготовки різної ширини, ефективніше користуватись однією або двома закладками. У процесі роботи треба періодично перевіряти ширину і прямолінійність випилюваних заготовок, а також якість пропилу, щоб не допустити браку.
Продуктивність верстатів з вальцьовою і гусеничною подачею, шт. заготовок за зміну, визначають за формулою
де kK = 0,9; kД = 0,9; kМ = 0,9; тр - число різів на одній заготовці; l - довжина заготовки, м.
Список використаної літератури.
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
6. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
7. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...