WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Круглопилкові верстати для поздовжнього розкрою - Реферат

Круглопилкові верстати для поздовжнього розкрою - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Круглопилкові верстати для поздовжнього розкрою
Розкрій деревини вздовж волокон або поділ дощок на бруски відповідної ширини здійснюється на круглопилкових верстатах для поздовжнього розкрою (їх ще називають ділильними або ж прирізними) таких моделей: ЦА-2 і ЦА-3 - з вальцьово-дисковою подачею матеріалу; ЦДК-4, ЦДК4-2, ЦДК-5, ЦДК5-1 і ЦМР-1 з гусеничною подачею матеріалу, а також універсальні круглопилкові верстати Ц-5 (старої) і Ц-6 (нової) конструкції з ручною подачею матеріалу. Всі вони належать до другої групи круглопилкових верстатів.
Круглопилковий універсальний верстат з ручною подачею Ц-6 досить простий за конструкцією і в експлуатації (Рис. 1). На цьому верстаті можна розкроювати матеріал вздовж' і впоперек волокон, а також під будь-яким кутом. При застосуванні спеціальної збільшеної каретки на ньому можна розкроювати плитові матеріали на відповідні формати. Верстат складається з чавунної станини коробчастої форми. Пилковий вал 1 і електродвигун 8 закріплені на двох шарнірно зв'язаних із станиною плитах 7. Рух від електродвигуна до пилкового вала передається через клинопасову передачу. Положення пилкового вала й електродвигуна у вертикальній площині змінюють маховичком 6, який зв'язаний гвинтом з гайкою, що закріплена на верхній плиті. Пас натягується регулюванням довжини штанг, що з'єднують плити. На столі 2 є отвір для пилки і поздовжній паз, в якому рухається пересувний упор-кутник або каретка. На столі верстата закріплені напрямна лінійка 5 і захисний пристрій пилкового диска 4. Лінійка переміщується на відповідну відстань від пилкового диска і фіксується спеціальним гвинтом. При розкрої матеріалу впоперек або під кутом застосовують каретки або спеціальні пристрої (Рис. 2).
Рис. 1. Схема універсального круглопилкового верстата Ц-6:
1- пилковий вал, 2 - стіл. 3- пересувний кутник, 4 - захисні пристрої, 5 - напрямна лінійка. 6 - маховичок механізму установлення пилки по висоті, 7 - плита, 8 - електродвигун
Рис. 2. Пристрій для поперечного розкрою на універсальному верстаті:
а - випилювання коротких заготовок під кутом, б - розпилювання квадрата по діагоналі; 1- заготовка, 2 - пилка, 3 - напрямна лівійка, 4 - пристрій (пилковий диск показано умовно без захисного пристрою)
Рис. 3. Верстат для поздовжнього розкрою з вальцьово-дисковою
подачею ЦА-3:
1 - задній подавальний валець, 2 - рифлений диск з розклинювальним ножем, 3- пилковий вал, ,4 - зубчастий диск, 5 - нижній передній валець, 6 - напрямна лінійка, 7 - пилка
Рис. 4. Верстат для поздовжнього розпилювання з гусеничною подачею ЦДК-4:
1- станина, 2 - стіл, 3 - гусениця, 4- пилка, 5 - супорт затискних роликів, 6- маховички механізму настроювання пилкового супорта по висоті, 7 - маховичок механізму настроювання супорта притисних роликів по висоті, 8 - вимикач, 9 - упор, 10- напрямна лінійка
Круглопилкові верстати з вальцьово-дисковою подачею ЦА-2 і ЦА-3 (Рис. 3) призначені для поздовжнього розкрою дощок на бруски і рейки.
Більш вдосконаленим є верстат моделі ЦА-3, в якого плавна (безступеиева) швидкість подачі здійснюється за допомогою гідро-привода.
Подача матеріалу на таких верстатах здійснюється вальцями і дисками, яким надає руху окремий тришвидкісний електродвигун за допомогою редуктора і ланцюгової передачі. Передній рифлений валик, що знаходиться перед пилкою, виступає з площини стола на 1-2 мм, а зверху над ним розміщений зубчастий диск. За пилкою розміщені такі ж пристрої - внизу валик, а вгорі диск. Поверхня диска рифлена, а посередині його по всьому колу виступає гладенький диск, звужений до периферійної частини, який виконує функції розклинювального ножа. Він товстіший від розводу зубців пилки на 0,5 мм. Перед переднім зубчастим диском підвішені гальму-вальні упори, які запобігають викиданню розпилюваного матеріалу із верстата і убезпечують роботу верстатника. Для видалення тирси використовується ексгаустерна воронка, з'єднана з трубопроводом ексгаустерної сітки.
Круглопилкові верстати з гусеничною подачею ЦДК-4 (Рис. 4) та ЦДК4-2 призначені для поздовжнього розкрою пиломатеріалів і щитів. Завдяки високій продуктивності і точності розпилу, а також простоті обслуговування, ці верстати найширше застосовуються на сучасних деревообробних підприємствах. Верстат ЦДК-4 складається з чавунної станини 1, стола 2, в якому рухається гусениця 3. Над столом розміщений пилковий вал, на одному кінці якого кріпиться пилка 4, а на другому - ротор електродвигуна. За допомогою гвинтового пристрою з маховичками 6 супорт з пилковим валом може підніматись або опускатись. Супорт слід встановлювати в такому положенні, щоб пилка заглиблювалась в поздовжню канавку, що є посередині гусениці, на 3-5 мм. Гусениця - це безконечний ланцюг з чавунних ланок, зв'язаних одна з одною металевими стержнями (пальцями). Спереду і ззаду стола гусениця охоплює два туєри (зірочки); один з них є привідним і з'єднаний з редуктором механізму подачі, що має свій електродвигун. Робочі поверхні ланок гусениці рифлені, завдяки чому вони добре притримують розпилюваний матеріал. Гусениця рухається по напрямних, розміщених у заглибленні стола майже на рівні його робочої поверхні (на 0,5-1 мм вище неї). Спереду і ззаду пилки розміщені притискні ролики, якими розпилювальна заготовка притискується до гусениці. Гвинтовий механізм з маховичком 7 дає можливість регулювати супорт з

 
 

Цікаве

Загрузка...