WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів - Реферат

Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів - Реферат

або шестерні більші від ведених в певну кількість разів, то в стільки ж разів збільшиться кількість обертів веденого шківа або шестерні (ведучим називають шків на валу електродвигуна, веденим - на валу для різального інструменту).
Допоміжні елементи верстатів. Подавальні механізми відповідно до способу подання заготовок можуть бути надзвичайно різноманітної конструкції. В одних верстатах оброблювана заготовка подається на інструмент, в інших - інструмент подається на заготовку. Подача може здійснюватись ручним або механізованим способом. Ручний спосіб подачі малопродуктивний (8-10 м/хв) і досить небезпечний, тому його застосовують дуже рідко. При механізованому способі подача здійснюється за допомогою кареток, вальців, ланцюгів з упорами, гусеничних і конвейєрних механізмів або спеціально приставлених автоподавачів. З верстатів з механічною подачею можна створювати поточні напівавтоматичні й автоматичні лінії, що сприяє підвищенню продуктивності праці.
Органи керування призначені для вмикання і вимикання приводів робочих органів і органів подачі, на верстатах сучасних моделей керування здійснюється напівавтоматично і навіть автоматично. Окремі органи верстата вмикаються і вимикаються у відповідній, наперед заданій послідовності або при відповідному положенні заготовки. У системах керування багатьох верстатів передбачено автоматичне вимикання електродвигуна, якщо він несправний.
Напрямні й упорні елементи верстатів направляють заготовки на різальний інструмент, а також надають їм стійкості при обробці. Для закріплення заготовки у відповідному положенні при позиційній обробці застосовують різноманітні затискачі. Щільне прилягання заготовки до напрямних органів здійснюється завдяки відповідним затискачам. Для правильної орієнтації заготовок у потрібному положенні відносно різального інструменту застосовують упори різної конструкції.
Живильні пристрої призначені для подання заготовок у верстат, а знімні - для знімання з верстата оброблених заготовок або деталей і укладання їх у транспортабельні пакети.
Заточувальні пристрої призначені для фугування і заточування різального інструменту безпосередньо на верстаті .
Настроювальні пристрої застосовують на всіх верстатах для зміни положення напрямних і упорних елементів відносно різального інструменту, а також положення притискних і подавальних органів відносно упорних елементів верстатів.
Пристрої для видалення відходів являють собою ексгаустерні приймачі, що приєднуються до трубопроводів, по яких пил, стружки і тирса, утворені в процесі обробки деревини, видаляються з цеху.
На всіх деревообробних верстатах є спеціальні пристрої для змащування тертьових поверхонь, що має важливе значення для довговічності експлуатації верстатів.
Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів
Виготовити деталі потрібних розмірів і форм можна тільки при правильному налагоджуванні та настроюванні деревообробних верстатів.
Налагодження верстатів полягає у встановленні і закріпленні окремих елементів їх у такому положенні, при якому верстат відловідатиме нормам геометричної точності.
Геометрична точність характеризується паралельністю або перпендикулярністю осей елементів верстата, зміною положення столів і кареток при переміщенні їх, осьовим і радіальним биттям валів.
Таблиця 2. Норми геометричної точності деревообробних верстатів (за даними проф. Ф. М. Манжоса)
Показник Норма відхилень, мм, для верстатів відповідного класу точності
підвищеної середньої низької
Неплощинність столів, плит, лінійок і не-прямолінійність їх переміщень (стріла прогину на 100 мм довжини) Непаралельність елементів верстатів та їх переміщень на 1000 мм
0,1
0,1
0,2
0,3
0,5
1
Продовження табл. 2
Показник Норма відхилень, мм, для верстатів відповідного класу точності
підвищеної середньої низької
Неперпендикулярність елементів верстатів
та їх переміщень на 1000 мм
0,02
0,6
2
Радіальне биття шпинделів 0,02 0,04 0,1
Радіальне биття контрольної оправки, вставленої в центруючий отвір шпинделя або патрона:
біля основи оправки 0,02 0,04 0,1
на відстані 200 мм від основи 0,03 0,06 0,15
Осьове биття шпинделів 0,03 0,05 0,15
Неспівосність валів 0,03 0,6 0,015
Осьове зміщення валів (зазор) 0,03 0,1 0,5
Радіальне зміщення валів (зазор) 0,02 0,05 0,1
Поперечне зміщення супортів і кареток у
напрямних (зазор)
0,05
0,15
0,5
Залежить геометрична точність верстатів від якості виготовлення їх і ступеня зношення.
За ступенем точності виготовлення деревообробні верстати поділяються на три класи: І - підвищеної точності, II - середньої точності, III - низької точності.
Норми геометричної точності деревообробних верстатів залежно від класу точності подано в табл. 2.
Сучасні деревообробні верстати відповідно до трьох класів точності поділяються на певні групи, а саме:
Клас точності Група верстатів
Підвищеної і середньої Калювальні, фугувальні, рейсмусові, фрезерні,
фрезерно-копіювальні, свердлильно-пазувальні
Середньої Чотиристоронні, копіювальні, ланцюгодовбальні,
токарні, круглопалкові для чистової обробки
Середньої і низької Круглопилкові, стрічкопилкові і торцювальні
Низької Лісопильні рами і шпалорізальні верстати
Налагоджування деревообробних верстатів періодично здійснюють наладчики механічного цеху. Вони перевіряють положення напрямних і притискних пристроїв, механізмів подачі, прямолінійність руху кареток, паралельність і площинність столів, плит і напрямних пристроїв, ліквідують осьове, торцеве і радіальне биття валів і шпинделів. Крім того, вони встановлюють на верстатах датчики апаратури керування верстатами, захисні пристрої, а також регулюють роботу пристроїв для змащування верстатів.
Але, незважаючи на те, що налагодження верстатів виконують спеціальні робітники, верстатник повинен мати основні поняття про налагодження, щоб він міг визначити, а іноді й ліквідувати причини дефектів обробки, які пов'язані з неправильним налагодженням верстатів. Якщо налагоджують верстати спеціальні робітники, то настроювання входить тільки в обов'язки верстатника. Перед обробкою кожної нової заготовки він повинен настроїти верстат. Настроювання полягає в тому, щоб встановити у визначеному положенні упорні і напрямні елементи верстата, різальні інструменти і пристрої.
Список використаної літератури.
1. АмалицкийВ. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
6. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
7. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
8. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
9. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...