WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів - Реферат

Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів
Всі операції, пов'язані з обробкою деревини, на сучасних підприємствах виконуються на високопродуктивних верстатах різних конструкцій. У зв'язку з широкою номенклатурою виробів з деревини виникла потреба створення великої кількості різних за технологічними і конструктивними параметрами деревообробних верстатів.
Залежно від методу обробки деревини різанням та технологічного застосування розрізняють деревообробні верстати:
для розпилювання колод і брусків (лісопильні рами, круглопилкові верстати, стрічкопилкові верстати для колод);
для розкрою дощок, брусків та щитів (стрічкопилкові реброві і столярні, круглопилкові для поперечного і змішаного розкрою);
для фрезерування по площині й профілю (фугувальні, рейсмусові, чотиристоронні стругальні - поздовжньо-фрезерні, фрезерні);
для виготовлення шипів (рамні шипорізні та ящикові шипорізні);
для свердління отворів і виконання пазів і гнізд (свердлильні, свердлильно-присадочні, свердлильно-пазувальні, довбальні);
для виточування круглих (циліндричних) деталей (токарні, круглопалкові і для виготовлення шкантів);
для остаточної механічної обробки (зачистки) поверхні деталей (циклювальні, стріч??‹Й ?? ? ? ?
???? Й ? ? ? ? ? ? ? l ? ? ? ? ? ? ? $ ? ? ? ? ?
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? $ ? ? ? N ? ? ? ? ? ? ? ? ціалізовані верстати й устаткування (для виробництва меблів, шпону, деревно-стружкових плит тощо).
Класифікація деревообробних верстатів. За призначенням деревообробні верстати поділяються на три класи: загального призначення (універсальні), спеціалізовані і спеціальні.
Деревообробними верстатами загального призначення (універсальні) називають такі, які можна використовувати в різноманітних деревообробних виробництвах.
Спеціалізовані верстати призначені для виконання визначених операцій або для обробки відповідних деталей, розміри яких можуть змінюватись настроюванням (верстати для поздовжньої обробки і облицювання кромок щитових деталей).
Спеціальні верстати служать для обробки тільки однієї цілком визначеної деталі (наприклад, фрезерно-копіювальний верстат служить для обробки задньої ніжки столярного стільця). Вони, як правило, не мають пристроїв для переналагоджування на інші деталі. Спеціальні верстати бувають одно- або багатоопераційні і застосовуються у виробництві конструктивно стійких виробів.
Індексація деревообробних верстатів. Все деревообробне устаткування, що випускається в нашій країні, має умовне позначення буквами і цифрами (індексацію) за відповідною системою. Перша буква або дві перші букви (велика і мала) позначають групу устаткування, наприклад: Ц - круглопилковий (циркульний), С - стругальний, Ф - фрезерний, Ш - шипорізний, Св - свердлильний, Шл - шліфувальний, Д - довбальний, Т - токарний, Кп - круглопалковий, У - універсальний і т. ін.
Наступна буква позначає підгрупу верстатів, наприклад: ЦР - круглопилковий ребровий, ЦК - круглопилковий кінцевирівнювач, СФ - стругально-фугувальний, СР - стругально-рейсмусовий, ФШ - фрезерний з шипорізною кареткою, ФК - фрезерний з карусельним столом, ШО - шипорізний односторонній, ШД - шипорізний двосторонній, ШП - шипорізний для прямого шипа, ШЛХ - шипорізний для шипа "ластівчин хвіст", ШлД - шліфувально-дисковий, ШлПС - шліфувальний з рухомим столом, ТчП - точильний для пил, ТчН - точильний для ножів, ТчПН - точильний для пил і ножів.
Буква А позначає наявність елементів автоматизації, наприклад: СвПА - свердлильно-пазувальний з автоподачею.
Цифра, що стоїть після перших букв або між ними, позначає основний параметр верстата (кількість різального інструменту або ширину стругання в мм, см або дм). Наприклад: Ц2К.12 -двопилковий кінцевирівнювач для брусків до 12 дм завдовжки; СФ4 - стругально-фугувальний шириною стругання 4 дм; Ф2К - фрезерний двошпиндельний з карусельним столом, ШО10 - шипорізний односторонній для шипів до 10 см завдовжки.
Цифра, що стоїть після риски, позначає номер моделі верстата, наприклад: СФ4-4, СР6-6, СР6-7, КФ-5, КФ-7, РС-5, РС-6, РС-7.
Основні конструктивні елементи верстатів. Кожний деревообробний верстат складається з основних і допоміжних частин. Основні частини верстата: станина, робочий стіл, робочий вал або шпиндель, супорт, різальний інструмент, електродвигун і механізм передачі руху. Допоміжні частини: механізм подачі матеріалу, напрямний і притискний пристрої, зупинно-пусковий пристрій, огороджувальний пристрій і пристрій для змащування.
Конструкції основних та допоміжних частин і механізмів залежать від особливостей кожного верстата, його призначення, потужності і механізації подачі. і
Станина - це основа верстата, до якої кріплять основні і допоміжні вузли, різноманітні механізми й органи керування. Станина несе на собі всі вібраційні і динамічні навантаження, а також навантаження від оброблюваного матеріалу. Станини можуть бути чавунними (суцільнолиті або складені), звареними з профільного прокату і листового металу і в окремих випадках - дерев'яними, виготовленими на місці експлуатації (нестандартне устаткування - Н/У).
Робочі столи призначено для розміщення, підтримування і переміщення оброблюваних деталей на верстатах. Вони можуть бути рухомі, нерухомі, переставні, пересувні, похилі й карусельні. Більшість верстатів має чавуннолиті столи з гладенькою і рівною поверхнею. Вони можуть складатись з однієї або двох частин.
Робочі вали і шпинделі служать для кріплення різального інструменту (пил, ножів, фрез, свердел та ін.) та надання йому обертального руху. Конструкції робочих валів і шпинделів залежать від призначення і типу верстата, виду інструменту та його кількості. На робочі вали різальний інструмент кріплять посередині, а на шпинделі - в кінці. Для кріплення різального інструменту на робочих валах і шпинделях є відповідні пристрої. Робочі вали і шпинделі мають обертальний рух, зворотно-поступальний, а також можуть підніматись, опускатись і нахилятись під певним кутом.
Супорти призначені для розміщення робочих валів або шпинделів і переміщення їх у прямолінійному чи криволінійному напрямку.
Різальні інструменти кріпляться на робочі вали або шпинделі. Залежно від призначення вони мають різні конструкції, форми, розміри і відповідні назви: круглі пилки (дискові), стрічкові пилки (пиляльні стрічки), ножі плоскі і фасонні, фрези, свердла, довбальні ланцюги, циклювальні ножі та шліфувальні шкурки.
Привод всіх деревообробних верстатів здійснюється від електродвигунів синхронного типу. На деяких верстатах один загальний електродвигун надає руху одночасно кільком різальним інструментам за допомогою проміжних ланок (плоских і клинових пасів, зубчастих коліс, приводних роликових ланцюгів, а також гідравлічних абопневматичних пристроїв), на інших - для кожного різального інструменту є свій індивідуальний електродвигун, на валу якого і кріплять різальний інструмент. Економічнішими є верстати з індивідуальними електродвигунами. На таких верстатах кількість обертів різального інструменту дорівнює кількості обертів електродвигуна. У верстатах з проміжними ланками кількість обертів різального інструменту залежить від діаметрів шківів або зубчастих коліс (шестерень). Якщо ведучі шківи

 
 

Цікаве

Загрузка...