WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації - Реферат

Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації - Реферат

недоліком.
Пневматичні виконавчі механізми за принципом дії аналогічні гідравлічним і також можуть бути односторонньої і двосторонньої дії, поршневими і мембранними (діафрагмовими). Мембран. ні двигуни мають порівняно невелику довжину робочого ходу. При переміщенні штока сила, що розвивається двигуном, зменшується.
Пневмодвигуни мають більший діаметр, ніж гідравлічні, бо тиск повітря значно менший, ніж рідини. Однак пневмодвигуни діють значно швидше, ніж гідродвигуни, тому їх застосовують для виконання швидкодіючих команд. З метою повного використання переваг пневматики й гідравліки часто застосовують пневмогідравлічні виконавчі механізми.
Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації
Ефективність автоматизованого виробництва визначається двома категоріями: соціальною та економічною.
Соціальна ефективність автоматизації полягає у полегшенні праці робітників, підвищенні її безпечності і санітарно-гігієнічних умов, загального і культурного рівня.
На автоматизованому виробництві робітник-оператор має бути не тільки висококваліфікованим, але й володіти достатніми технічними знаннями, необхідними для керування автоматичними лініями і виявлення причин неполадок. Праця такого робітника стає більш змістовною, творчою і е різновидом інженерної праці. Тому автоматизація є одним з факторів стирання граней між розумовою і фізичною працею.
Економічна ефективність автоматизації передбачає поліпшення таких важливих економічних показників виробництва, як продуктивність праці робітників, продуктивність технологічного устаткування, собівартість продукції, якість продукції та випуск продукції з одиниці площі.
Метою автоматизації є підвищення рентабельності виробництва тобто вироблення великої кількості продукції при одночасному зменшенні затрат на виготовлення кожного виробу. Автоматизацію можна впроваджувати у виробничі процеси, модернізуючи існуюче устаткування (існуючі універсальні верстати оснащують автоматичними пристроями) або проектуючи і впроваджуючи нові автоматичні лінії.
Шляхистворення автоматичних ліній визначають порівнянням техніко-економічних показників, очікуваних від впровадження ліній, з показниками, що були до впроваждення даної лінії.
Найважливішими умовами ефективного впровадження комплексної автоматизації є структура і тип виробництва, спеціалізація виробництва і його кооперування, технологічність конструкцій і раціональність технології виробництва, нормалізація та уніфікація деталей, нормалізація припусків, впровадження системи допусків і посадок у деревообробку.
Ефективність автоматизації виробництва залежить від його організації, тобто спеціалізації і кооперування.
Спеціалізація виробництва - це зосередження випуску відповідного виду виробів із технологічно однорідних деталей на окремому виробництві. Вона може бути предметною (за видом виробів) і технологічною (за характером технологічного процесу).
Кооперування виробництва - це виготовлення виробів самостійними спеціалізованими підприємствами. Наприклад, лісокомбінат забезпечує меблеві фабрики заготовками, плитовими матеріалами, гнутоклеєними блоками, а меблеві фабрики з цих напівфабрикатів виготовляють готову продукцію. Це дає змогу підприємству-постачальнику ЛДК спеціалізуватися на виготовленні напівфабрикатів і ефективно використовувати високопродуктивне устаткування, а меблевій фабриці - значно поліпшити умови виробництва меблів, створити потокові автоматичні лінії.
Технологічною називається така конструкція, яка задовольняє технічні вимоги і за відповідних масштабів випуску з додержанням рівня, технології забезпечує найменші затрати сировини і матеріалу, в на виготовлення виробів. Тільки при правильно розроблені конструкції і раціональній прогресивній технології автоматизоване устаткування може дати достатній ефект.
Для автоматизованого виготовлення меблів найраціональнішими є щитові конструкції, оскільки щити простіше обробляти і з'єднувати.
Для автоматизованого виробництва велике значення має нормалізація й уніфікація деталей, тобто зведення їх до однакових або кратних розмірів. Обробка таких деталей не вимагає перенастроювання взаємозв'язаних верстатів та складних пристроїв, що входять в автоматичну лінію.
Для автоматизованого виробництва дуже важливо, щоб припуски на обробку були нормалізованими. Припуски, що даються не обробку заготовок, мають досить великий діапазон і залежать від розмірів деталей. Це не дає можливості обробляти деталі за одним режимом. Враховуючи режими роботи відповідного автоматичного устаткування, припуски слід брати оптимальні.
Для автоматизації складальних робіт надзвичайно важливо р. проваджу вати в деревообробку систему допусків і посадок. Ця система дає можливість виготовляти такі з'єднувальні елементи деталей, які можна складати у вузли, групи і вироби без підганяння і припасовування, забезпечуючи при цьому високу якість виробів.
Список використаної літератури
1. Амалицкий В. В., Любченко В. И. Справочник молодого станочника по деревообработке.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 239 с.
2. Бобиков П. Д. Изготовление художественной мебели.- М. : Высш. шк., 1988.- 288 с.
3. Кулебокин Г. И. Столярное дело.- М. : Стройиздат, 1987.- 144 с.
4. Кряпов М. В., Гулин В. С., Берилин А. В. Современное производство мебели.- М. : Лесн. пром-сть, 1986.- 263 с.
5. Петров А. К.- Технология деревообрабатывающих производств.- М. : Лесн. пром-сть, 1980.- 268 с.
6. Сахаров М. Л. Автоматизация деревообрабатывающего производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1987.- 243 с.
7. Соловьев A. A. Короткое В. И. Наладка деревообрабатывающего оборудования.-М.: Высш. шк., 1987.-320 с.
8. Справочник мебельщика. Конструкции и функциональные размеры. Материалы. Технология производства. - М. : Лесн. пром-сть, 1985.- 360 с.
9. Справочник, мебельщика. Станки и инструменты. Организация производства и контроль качества.- М. : Лесн. пром-сть, 1985.-o 375 с.
10. Худяков В. А. Деревообрабатывающие станки и работа на них.- М. : Лесн. пром-сть, 1982.- 324 с.
11. Шумега С. С. Спеціальна технологія меблевого виробництва.- К. : Вища шк. Головне вид-во, 1981.- 242 с.
12. Шумега С. С. Технология столярно-мебельного производства.- М. : Лесн. пром-сть, 1984.- 265 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...