WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації - Реферат

Загальні відомості про автоматизацію. Системи і засоби автоматизації. Переваги і умови впровадження комплексної автоматизації - Реферат

електричного кола, 4 - напрямна втулка, 5 - рухомий контакт, 6 - верхній і нижній нерухомі контакти, 7 - сигнальні лампи
Рис. 4. Електроконтактний датчик температури:
1 - ртутний термометр, 2 - нижній контакт, 3 - верхній контакт, 4 - проміжковий пристрій. 5 - нагрівам
Рис. 5. Маятникове реле часу:
1 - упорний гвинт, 2 - важок на маятнику, 3 - маятник, 4 - анкерне колесо, 5 - зубчасті передачі, 6 - зубчастий сектор, 7 - контакти, що спрацьовують з певйою витримкою, 8 - вісь валаеля, 9 - тяга, 10 - місдож, 11- миттєво спра-цьфані контакти, 12 - осердя, 13 - котушка, 14 - керувальннй контакт, 15 - пружина, 16 - важіль
Крім нього, існують ще датчики тиску, швидкості потоку, вологості матеріалів, рівня рідини і сипучих тіл, а також фотоеліжфкч-ні датчики.
Проміжні елементи автоматичних пристроїв. До елементів цієї групи відносять підсилювачі і реле, які підсилюють і перетворюють сигнали задатчиків і датчиків, що діють на виконавчі прилади або силові машини.
Підсилювачі застосовують для підсилення сигналу датчика, якщо величина цього сигналу недостатня для приведення в дію виконавчого пристрою.
В автоматичних пристроях можуть застосовуватись механічні, гідравлічні, пневматичні та електричні підсилювачі.
Реле застосовують для підсилення, перетворення і затримки сигналу, який надходить на виконавчий пристрій,тобто для автоматичних змін у керуючих системах. Реле завжди фіксує два крайні положення (наприклад, ввімкнено - вимкнено; відкрито - закрито) або позиції, тому називається двопозиційним.
Залежно від використовуваної енергії реле поділяються на електричні, гідравлічні і пневматичні. Проте найбільш поширені електромагнітні реле.
Маятникове реле часу (Рис. 5) застосовують тоді, коли передачу сигналу від датчика до виконавчого пристрою треба на деякий час затримати (2-10 с). При подаванні сигналу або замиканні керуючого контакту струм підводиться до котушки 13. Осердя 12 втягується, опускаючись в котушку. Разом з осердям опускається прикріплений до нього місток 10. Останній через пружину 15 переміщує тягу 9, яка шарнірне зв'язана з важелем 16, Важіль, обертаючись на осі 8, повертає прикріплений до нього зубчастий сектор 6. Через зубчасті передачі 5 сектор надає руху анкерному колесу 4 з маятником 3. При кожному коливанні маятника анкерне колесо повертається тільки на один зуб, сповільнюючи поворот важеля. Коли останній зуб сектора вийде із зачеплення з шестернею, важіль закінчує поворот і замикає контакти 7.
Рис. 6. Електромагнітний контактор:
1 - ланцюг керування, 2 - котушка, 3 - осердя, 4 - відтягуюча пружина, 5 - якір, 6- силові контакти
Рис. 7. Теплове реле струму:
1 - нагрівальний елемент, 2 - біметалева пластинка, 3 - кнопка, 4 - пружина, 5 - важіль, 6 - контакти
Крім цих контактів, які замикаються через певний час, реле має ще контакти 11, які миттєво спрацьовують після замикання керуючого контакту. Час регулюється зміною положення важка 2 на маятнику і упорним гвинтом 1, який дає змогу змінювати шлях важеля. Якщо припинити надходження струму на котушку, то важіль під дією своєї ваги повернеться у вихідне положення і розімкне контакти.
Електромагнітний контактор однополюсний (Рис. 6) призначений для замикання контактів у колі електричного струму. При поданні напруги в коло керування / котушка 2 намагнічує осердя 3. Утворене магнітне поле, переборюючи опір відтягуючої пружини 4, притягує якір 5 до осердя. Внаслідок цього замкнуться силові контакти 6 головного електричного кола (кола живлення електродвигуна). Якщо струм не потраплятиме на котушку, то пружина відтягне якір від осердя і розімкне силові контакти.
Теплове реле струму (Рис. 7) запобігає перегріву електродвигуна. Якщо електричний струм в колі перевищує номінальний струм на 20-25 %, підвищується температура нагрівального елемента 1, ввімкненого послідовно в силове коло електродвигуна. Біметалева пластинка 2, розміщена поруч, нагрівається і згинається в той бік, який має менший коефіцієнт теплового розширення (на рисунку показано товстішою лінією). Згинаючись, пластинка звільняє важіль 5, який під дією пружини 4 відкидається і розмикає контакти 6 кола електродвигуна. Для повторного вмикання електродвигуна (через 2-3 хв) натискують на кнопку, внаслідок чого важіль повернеться в попереднє положення і знову замкне контакти.
Магнітний пускач призначений для захисту електра двигуна від перенавантажень. Він складається з контактора і теплового струмового реле. Для зміни напрямку обертання електродвигуна застосовують реверсивний пускач з двома контакторами. Один контактор вмикає електродвигун для обертання вала в один бік, а другий - для обертання в зворотному напрямку.
Кінцеві елементи автоматичних пристроїв. Елементи цієї групи називаються кінцевими тому, що вони безпосередньо діють на керуючий об'єкт. Залежно від характеру дії їх поділяють на прилади і силові механізми. Прилади тільки сигналізують про хід процесу або показують дійсний його стан (наприклад, сигнальні лампи або сирени, які попереджують про зміни в ході процесу). Силові механізми призначені для зміни положення регулюючого органу відповідно до керуючої дії.
Залежно від виду застосовуваної енергії силові виконавчі механізми бувають електричними, гідравлічними і пневматичними.
Електричні виконавчі механізми поділяються на електромагнітні і з електродвигунами. Дія електромагнітних виконавчих механізмів грунтується на властивостях електромагнітного притягування, їх застосовують при встановленні вентилів та різноманітних муфт, які призначені для передачі обертального руху. В електричних виконавчих механізмах з електродвигунами застосовують електродвигуни змінного і постійного струму. Вони можуть бути з регульованою швидкістю обертання.
Гідравлічні виконавчі механізми являють собою гідронасос, який перетворює електричну енергію робочої рідини. Гідро-двигун, використовуючи енергію рідини, приводить в дію керуючі органи. Гідродвигуни бувають поршневі з поступальним рухом і ротаційні з обертальним рухом.
У виконавчих механізмах широко застосовуються поршневі гід-родвигуни як односторонньої, так і двосторонньої дії. Гідродвигуни прості в керуванні, дають плавні рухи і можуть створювати велику потужність. Проте при великих тисках рідина витікає, що є їх значним

 
 

Цікаве

Загрузка...